V. MEZIŘÍČÍ B – OKŘÍŠKY 2:0

Kvůli podmáčenému terénu se hrálo na umělé trávě, už tradičně za mírného větru i deště. Domácí začali náporem, hned v 1. minutě Liška uvolnil Bublána, ale jeho vychytal Fiala. Ve 23. minutě pak po centru Krčála Souček z malého vápna minul branku. Hosté měli v první půli jednu obrovskou šanci, jenže hrubku Halámka v brejku dvou hráčů na brankáře Krubu nedokázali využít, ten skvěle zasáhl. Domácí se poprvé radovali těsně před půlhodinou hry, centr Krčála podcenil Fiala a Bouček uklízel míč do prázdné branky. Ve 37. minutě pak ještě Ráček trefil z přímého kopu břevno. Ve druhé půli se Benfica zatáhla a čekala na brejky. Několik jich nedotáhla do konce, rozhodnutí tak přišlo až v 86. minutě, kdy výborný Krčál našel kolmicí Součka a ten lobem uzavřel zajímavé utkání.
Góly: 29. Bouček, 86. Souček. Rozhodčí: Staněk, ŽK: 4:4. Diváci: 30. Poločas: 1:0. Velké Meziříčí B: Kruba – Bouček, Halámek, Malec, Polák (63. Kafka) – Souček, Bublán, Krčál, Beran (79. Staněk), Ráček – Liška (86. Maloušek). Okříšky: Fiala – Binka, Brabenec, Voda, Z. Ryšavý – Široký, Dubský, Bastl, R. Ryšavý – Zeman (73. Večeřa), Molák. Nejlepší hráči: Krčál, Souček – Molák.

HUMPOLEC – ŽIROVNICE 5:1

Derby ukázalo, proč jsou soupeři na opačných pólech tabulky. Hlavně v prvním poločase byl rozdíl více než patrný. Humpolec šel do vedení už v 10. minutě, kdy se ujala střela Šerého z hranice šestnáctky. Ve 22. minutě se měnilo skóre znovu, příčinou byl brejk Dalíka. Domácí hráli dál s chutí a Žirovnice kupila chyby. Ve 42. minutě její obraně pláchl opět Dalík, před brankou hledal přihrávkou spoluhráče a dezorientovaný Knotek poslal míč do vlastní sítě. Humpolec měl navrch i ve druhém poločase, dál si vytvářel šance, ale při zakončení přece jen ubral na koncentraci. Prosadil se až v 70. minutě hlavou po rohu David Maršík, vzápětí po kolmici Kubíka snížil Cajz a gólovou nadílku uzavřel střelou do prázdné branky Nermut.
Góly: 10. Šerý, 22. Dalík, 43. vlastní, 70. David Maršík, 74. Nermut – 72. Cajz. Rozhodčí: Nápravník. ŽK: 0:2. ČK: 0:1 (90. Pokorný). Diváci: 150. Poločas: 3:0. Humpolec: Kříž – Málek, Procházka, Pícha, David Maršík – Šerý (52. Alt), Skryja (74. Dominik Maršík), Pikl, Nermut (83. Žatečka) – Dalík, Kubíček. Žirovnice: Dvořák – P. Doležal, Secký, Knotek, J. Houška – Cajz, Kubík, Vilímek, Rozporka (73. Pokorný) – T. Houška (30. M. Kořínek), Staněk. Nejlepší hráči: Šerý, Dalík – Kubík.

JAROMĚŘICE – H. BROD B 0:0

Domácí zahrozili jako první, kdy Palát vysunul Hověze. Ten svou střelou neuspěl a následně přihrál Prokešovi, ale jeho nedůrazná střela nebezpečná nebyla. Pak mohli udeřit hosté. V šanci se po centru Hejkala objevil Švec, ale těsně před Klubalem přehodil branku. Největší šance Brodu se zrodila ve 43. minutě, kdy rozhodčí Fabeš nařídil pokutový kop, ale Švec branku vůbec netrefil. Ve druhé půli pokračoval průměrný fotbal bez výraznějších šancí. Nejvážnější příležitost Jaroměřic přišla v 60. minutě, kdy po křídle unikl Hověž zpětnou přihrávkou našel Trnku, ale ten přestřelil. Na konci zápasu vystřelili nebezpečně i hosté, ale Klubal dobrým zákrokem u své levé tyče změnu skóre nepřipustil.
Rozhodčí: Fabeš. ŽK: 2:3. Diváci: 80. Poločas: 0:0. Jaroměřice: Klubal – Z. Karásek, D. Karásek, M. Svoboda, Hambálek (66. Urbánek) – Hověz, Hutař, Palát, F. Svoboda – Trnka (78. Nykrmajer), Prokeš. H. Brod B: Beránek – Svoboda, Novotný, M. Báča, Halák (76. Burjetka) – Peřina, Hejkal, Nedvěd, Fikar, Švec (70. L. Báča) – Horn (64. Křivohlavý). Nejlepší hráči: M. Svoboda – Fikar, Horn.

M. BUDĚJOVICE – HERÁLEC ZR 4:0

Po úvodní tvrdé střele Kyzlinka se do střelecké listiny zapsal Dušek, který z trestného kopu zamířil přesně k tyči. Další přímý kop téhož hráče těsně minul tyč. Ve 30. minutě nacentroval před branku Ondřej Busta a na malém vápně hlavičkoval volný Josef Šplíchal – 2:0. Další hlavičkovanou ve vápně zlikvidoval Chyba, stejně jako tutovku Kopečka při střele z šestnáctky.

Druhou půli zahájil průnikem po pravé straně Kyzlink. Následný roh hlavičkoval na malém vápně Karel Busta přímo do šibenice. O dvě minuty později na velkém vápně vystřelil Ondřej Busta a trefil se pod břevno. Teprve poté se do první šance dostali i hosté, kdy dorážku Hamáka vykopával z prázdné branky Novotný a hlavička Skály šla vedle. Stejně dopadla i střela Hořínka z místa penalty. Další šanci Budějovic měl hlavičkující Dušek, ale mířil těsně nad a střela Kopečka skončila v Chybově náruči. Závěrečná čtvrthodina patřila heráleckému Uchytilovi. Při první šanci dlouho váhal se střelou, až ho zblokoval dobíhající Novotný, samostatný únik zakončil střelou mimo a trestný kop poslal vysoko nad.
Góly: 9. Dušek, 30. J. Šplíchal, 48. K. Busta, 50. O. Busta. Rozhodčí: Fridrichovský. ŽK: 0:1. Diváci: 70. Poločas: 2:0. M. Budějovice: Klouda – Novotný, K. Busta, M. Šplíchal, Svoboda – Kyzlink, Kopeček, O. Busta, Dušek (79. Procházka) – J. Šplíchal (43. Pařízek), Stehlík (77. P. Benda). Herálec: Chyba – Okurka, Černý, Kysilko, Ptaszek – Čejka, Bureš, Skála, Hamák – Hořínek (71. Myška), Uchytil. Nejlepší hráči: Dušek, K. Busta, O. Busta.

PŘIBYSLAV – JEMNICKO 3:0

Od prvních minut se bylo na co dívat a diváci nemuseli litovat, že na fotbal přišli. Hrál se otevřený mač, který nabídl spoustu gólových příležitostí. Jemnicko sice drželo míč ve své moci, ale domácí dobře bránili a vyráželi do brejků. Kříž hlavou těsně minul. Přibyslav zahrozila po úniku Škachy, který ztroskotal na Kopečkovi, a následná dorážka Žaluda také v brance neskončila. Ve 28. minutě se ale Žalud trefil bezchybně, a domácí vedli.

Hned po změně stran poslal Škacha parádní centr na Vopršala, který míč prodloužil až do sítě – 2:0. Jemnicko se chtělo vzepřít a mělo několik šancí. Brankář Pazderka měl ale svůj den, což se nemohlo říci o Křížovi, který si na něm několikrát vylámal zuby. Domácí byli blízko pojistce, ale v cestě jim byla tyčka. To však nemrzelo, protože deset minut před koncem se po centru Kunce prosadil Adamec.
Góly: 28. Žalud, 49. Vopršal, 80. Adamec. Rozhodčí: Stehlík. ŽK: 3:3. Diváci: 120. Poločas 1:0. Přibyslav: Pazderka – Svoboda, Kunc, Vopršal, Strašil – Pochop, Žalud (86. Sibera), Adamec, Vykoukal (82. Krčál) – Flekal, Škacha. Jemnicko: Kopeček – Máca (85. Nikrmajer), Bastl, Chalupa, Koutný – Frečka (85. Smetana), Tesař, Křivánek, Netrda – Kříž, Morkus. Nejlepší hráči: Pazderka, Žalud – Netrda.

SAPELI POLNÁ – V. BÍTEŠ 1:2

Začátek zápasu přinesl nejdříve šanci Dvořáčka, který ztroskotal na Janouškovi, pak několikrát zahrozila i Velká Bíteš, kterou po skrumáži a rohovém centru poslal do vedení Rozum. Pak se musel vytáhnout Koubek, který svůj tým podržel při dalších ofenzivních manévrech soupeře. Sapeláci ale rozhodně nechtěli zůstat pozadu a s přibývajícím časem začali také zlobit. Vyvrcholením byla 29. minuta a vyrovnání z kopačky Dvořáčka. Fotbal měl grády a šance střídala šanci, ovšem do poločasu už žádná branka nepadla.

Po změně stran byl v dobré pozici domácí Dvořáček, ale místo střely volil nepřesnou přihrávku. Skóre se tak znovu měnilo až v 57. minutě, a to díky bítešskému Dvořákovi, který hlavou nedal Koubkovi šanci. Polná se nechtěla vzdát a střídající Antoš hru domácích rozhýbal. Janoušek se tedy rozhodně nudit nemohl, ale žádný ze střelců si na něj nepřišel, takže hosté mohli slavit cennou výhru.
Góly: 29. Dvořáček – 8. Rozum, 57. Dvořák. Rozhodčí: Kučerík. ŽK: 6:7. ČK. 0:1 (86. Střecha). Diváci: 80. Poločas 1:1. Sapeli Polná: Koubek – Tržil, Rychtecký, Lokvenc, Zamazal – Vacek, Fišer, Špendlíček, Dvořáček – Szabó (58. Antoš), Matějíček. Velká Bíteš: Janoušek – Pokorný (80. Mrňa), Střecha, Kerber, Kopáček – Nekuda, Mucha – Rozum (83. Loup), Valsa, Horký – Dvořák (87. Jelínek). Nejlepší hráči: Fišer – Horký, Kerber.

SVĚTLÁ N. S. – CHOTĚBOŘ 1:0

Přestože se potkaly na jaře dva produktivní týmy, v derby toho moc fotbalového vidět nebylo. Oba týmy vsadily na důkladnou obranu, defenzivy jasně vládly nad útočnou snahou. Rozhodující okamžik přišel v 19. minutě, kdy skláři zahrávali trestný kop z vlastní poloviny hřiště. Petřík vyhrál souboj se stoperem Ďoubalem a lišák Křikava uklidil míč do sítě. Ve druhé půli Světlá pozorně bránila, Chotěboř marně dobývala branku soupeře.
Gól: 19. Křikava. Rozhodčí: Tesař, ŽK: 2:0. Diváci: 200. Poločas: 1:0. Světlá n. S.: Adamec – Karel, J. Valenta, D. Valenta, Pešek – Rezek, Vodička, Pohnětal, P. Čuřík – Křikava (84. Vaňásek), Petřík (86. Miřátský). Chotěboř: Buršík – Filipský, Čáp, Ďoubal, Jan Hlaváček – Bělovský, Somerauer, Moravec, Jiří Hlaváček (69. M. Odvářka) – Hanousek, Dvořák. Nejlepší hráči: D. Valenta, J. Valenta – Somerauer.

14. Herálec ZR 17  3 2 12 25:48 11

Příští kolo: Jemnicko – Světlá n. S., Chotěboř – M. Budějovice, Žirovnice – Jaroměřice n. R., Okříšky – Sapeli Polná, V. Bíteš – Přibyslav, Herálec – Humpolec, H. Brod B – V. Meziříčí B.