Havlíčkobrodsko – Štoky dál vévodí I. B třídě. O víkendu porazily na jeho hřišti humpelecké béčko.

15.9.2014

Ilustrační foto.Foto: DENÍK

HUMPOLEC B – ŠTOKY 1:2
První poločas patřil hostům, domácí se jen těžko dostávali do tempa. Branku ohrozil pouze Doležal. Štoky byly o poznání nebezpečnější, ovšem radost jim výtečnými zákroky dlouho kazil Novák. Přesto se hosté prosadili, těsně před přestávkou skóroval Fic. Po návratu z kabin udeřily Štoky po kombinační akci podruhé, domácím pomohly až příchody náhradníků Žatečky a Alta. Výsledkem zlepšené hry Humpolce byla penalta, z níž korigoval Fikar. „Sice jsme se v závěru snažili o vyrovnání, ale vítězství Štoků je zasloužené, po většinu zápasu byly lepším týmem," uznal trenér domácích Imrich Brdečka.
Góly: 78. Fikar (PK) – 44. Fic, 53. Lóži. Rozhodčí: Krejčí. ŽK: 0:3. ČK: 1:0 (87. Kratochvíl). Diváci: 100. Poločas: 0:1. Štoky: T. Kubát – Miksa, D. Kunc, M. Dáňa, Kubík (70. Šprla), J. Kubát, Havel, A. Dáňa (56. Holík), Fic, Žila, Lóži.

KOŠETICE – TIS 1:0
Kvalitní utkání se na výborně připraveném trávníku už od prvních minut rýsovalo lépe pro domácí. Košetice si tvořily šance, ale končily buď mimo, nebo na výborném gólmanovi hostí Havlovi. Domácí se dočkali branky v 57. minutě, kdy krásnou kolmicí vysunul Kadlec Lukáše Kubů a ten se naštěstí pro domácí nemýlil. Ve zbytku utkání hosté útočili, ale jejich útočné zteče neznamenali pro domácí branku větší ohrožení.
Gól: 57. Kubů. Rozhodčí: Krymová. ŽK: 4:2. Diváci: 70. Poločas: 0:0. Tis: Havel – Mareš, Miřácký, Blažek, Vacek, Zadina (61. Hlava), Bláha, Krajíček, Kozlík, Mišta, Horn.

LÍPA – CHOTĚBOŘ B 0:2
Začátek utkání byl oboustranně opatrný, ale hlavně hosté vyčkávali, co domácí předvedou. Lípa zbytečně ztrácela míče ve středu pole a nabídla tak chotěbořské rezervě několikrát ohrozit domácí branku. Ve 27. minutě se k trestnému kopu postavil hostující Ondráček a pěknou střelou přes zeď k levé tyči nedal Vašákovi šanci. Ke konci poločasu byl nastřelen lipský gólman Vašák a Běloušek z malého vápna dorážel do odkryté branky. Po přestávce se pokračovalo ve stejném duchu. Hosté čekali na brejky, ale nebezpečná byla Lípa, když se několikrát musel ohánět chotěbořský gólman Vykoukal, ale ten svůj tým podržel.
Góly: 27. Ondráček, 42. Běloušek. Rozhodčí: Nenadál. bez ŽK. Diváci: 60. Poločas: 0:2. Lípa: Vašák – Sláma, M. Prokš, Špiňar, R. Souček – Starý, J. prokš, P. Souček, Kutlvašr – Marek Fejt, Kříž. Chotěboř B: Vykoukal – Neuvirt, R. Odvářka, Ledvinka, Dočkal – Pfeffer, Krédl, Ondráček, Běloušek – Šimoňák (85. Haltuf), Kohout.

MÍROVKA – LUČICE 2:0
Domácí se ujali vedení už ve čtvrté minutě gólem Šimona. Potom převzala iniciativu na své kopačky Lučice, která byla nebezpečnější, ale své šance nedokázala proměnit. V 18. minutě střílel nad branku Němec a na druhé straně lučický Nedoma. Ve druhém poločase se podařilo Valáškovi prostřelit gólmana Šimánka, ale ten stačil akrobatickým zákrokem na brankové čáře ještě zasáhnout. Rozhodnutí padlo čtvrt hodiny před koncem, kdy utekl po křídle Lacina a jeho centr si Kolář srazil do vlastní branky.
Góly: 4. Šimon, 75. vlastní. Rozhodčí: Burza. ŽK: 0:1. Diváci: 80. Poločas: 1:0. Mírovka: Bradáč – Rásl, Dvořák, Vrba, Semrád – Netopilík, Mejstřík, Šimon, Lacina (89. Freudenreich) – Němec (80. Semelka), Valášek. Lučice: Šimánek – Zvolánek, Krupička, Doležal (59. Fiala), Jonáš – Nedoma, Blažek, Kreuj (59. Kolář), Herman – Pecha, Lančarič.

LEDEČ N.S. – BUDÍKOV 8:2
Do utkání lépe vstoupili hosté. V prvních deseti minutách dvakrát po chybách domácích utekli, ale proměnili pouze jeden brejk. Poté se domácí otřepali a k vysokému vítězství je nastartoval Trpišovský, který brankostroj nastartoval už ve 14. minutě.
Góly: 14., 29. a 42. Trpišovský, 16. Voplakal, 40. a 61. Toula, 49. Nepovím, 83. Šotola – 6. Smereka, 82. Páša. Rozhodčí: Bílek. ŽK: 3:3. ČK: 1:0 (71. Toula). Diváci: 120. Poločas: 5:1. Ledeč: Vytiska – Martinek (80. Prchal), Hauser, P. Pešek, J. Pešek, Šotola (85. Žemlička), Nepovím, Toula, Voplakal, Turek, Trpišovský (88. Kuja).

DOHRÁVKA 4. KOLA
LEDEČ N.S. – CHOTĚBOŘ B 1:2
Góly: 71. Voplakal – 42. Ďoubal, 68. Pospíšil. Poločas: 0:1.

15.9.2014 VSTUP DO DISKUSE

Bývalý český zápasník v řecko-římském stylu Marek Švec z Havlíčkova Brodu má vysněný olympijský bronz.
30

Pumpař z Brodu má olympijský bronz. Medaili si můžete potěžkat i vy

Lukáš Krpálek ve finále olympijských her v Riu porazil Elmara Gasimova.
9

Stihne Krpálek MS? Spíš ne, mrzí judistu

Sexuolog Weiss půjde k soudu v říjnu. Hrozí mu trest až šest let vězení

Pelhřimov – Až šest let vězení hrozí sexuologovi Petru Weissovi z Prahy za to, že loni v září podle policie způsobil na Pelhřimovsku dopravní nehodu, při níž zemřeli dva lidé, a jeden byl vážně zraněn. Dvaašedesátiletý lékař tehdy vyvázl s lehkým zraněním. Policie nakonec dospěla k závěru, že Weiss se před nehodou nevěnoval řízení a jel příliš rychle. Vyšetřování bylo ukončeno a spis už je i s podanou obžalobou u Okresního soudu v Pelhřimově.

Vyděrač, který obtěžoval ženu ze Světlé, skončil za mřížemi

Světlá nad Sázavou – Ztrátou svobody za své činy zaplatí čtyřiatřicetiletý vyděrač z Frýdku – Místku. Brodští kriminalisté na něj podali návrh na obžalobu ze tří trestných činů. V případě prokázání viny mu hrozí, že stráví ve vězení deset let.

Pálenice se teprve rozjíždí, slabší začátek zavinily třešně

Vysočina – Padesát. Tolik pěstitelských pálenic funguje na Vysočině podle statistiky Celního úřadu pro Kraj Vysočina. Většina z nich však sezonu teprve startuje. Může za to nedostatek třešní. Palírník Roman Koudela z Polné na Jihlavsku začne až v září.

Středeční nehoda na D1: Mladý řidič se nevěnoval řízení, a to ho stálo život

Vysočina - Dvacetiletý řidič se plně nevěnoval řízení, nezareagoval na vzniklou situaci, a to pro něj nakonec bylo osudné. Tragická nehoda se stala ve středu kolem půl páté odpoledne na 93,5 kilometru dálnice D1 ve směru na Prahu. Ke středu dodávky a nákladního auta došlo v místě, kde se jen pár minut před tím odehrála jiná dopravní nehoda.