Leština doma porazila třetí Věžnici

Havlíčkobrodsko – Fotbalisté Štoků získali cenný bod k záchraně na hřišti Dobronína.

28.4.2014

Bod získali doma fotbalisté Pohledu proti N. Rychnovu. Foto: Ivo Havlík

Remízou skončil i zápas pohledského Sokola s Novým Rychnovem. Naopak o bod přišlo brodské béčko, které s Kamenicí inkasovalo v posledních osmi minutách zápasu.

DOBRONÍN – ŠTOKY 1:1

První poločas byli lepší hosté, které poslal po krásné individuální akci do vedení Doležal. Ten prošel od půlky hřiště přes tři protihráče a přeloboval Görnera. Dobronín ale našel odpověď. Štěfka nahrál do uličky Tomáši Sedláčkovi, který prostřelil Uhlíře. Ten měl ale daleko méně práce než jeho protějšek, který musel do poločasu řešit ještě několik těžkých situací, při jedné mu na brankové čáře vypomohl Mezera. Hned na začátku druhého dějství měli při jediné akci velkou šanci Cink, Kalců a znovu Cink, ale brankáře Štoků nepřekonali. A protože si na něm následně vylámali zuby také T. Sedláček a Kalců, body se rozdělily.

Góly: 33. T. Sedláček – 5. Doležal. Rozhodčí: Stratený. ŽK: 3:5. ČK: 0:1 (74. Lóži). Diváci: 50. Poločas 1:1. Štoky: Uhlíř – Doležal, Kunc, M. Dáňa, Stehlík – Kubát, Krejdl (70. Vodička), A. Dáňa, Havel – Žila (78. Miksa), Lóži.

H. BROD B – KAMENICE N. L. 0:2

Hosté začali utkání aktivně a při dvou střeleckých pokusech musel zasahovat Kučírek. Následně hra pokračovala pouze po vápna obou týmů. Až v poslední minutě prvního poločasu se střela Dvořáka nesla nad horní růžek Kučírkovi branky. Po přestávce vyrobil hrubku hostující gólman Votápek, který vyboxoval míč na hlavu Sůvy, ale ten ho poslal pouze do boční sítě. Osm minut před koncem se hlavou na zadní tyči prosadil Strašík a tři body pro Kamenici pojistil ještě Dvořák.

Góly: 82. Strašík, 88. Dvořák. Rozhodčí: Jurka. Bez ŽK. Diváci: 110. Poločas: 0:0. H. Brod B: Kučírek – Halamka, Halák (53. Adam), Vrba, Udržal – Koblížek (46. Jagoš), Fialka, Báča, Sůva – Teplan (79. Soukup), Horn (66. Beránek).

POHLED – NOVÝ RYCHNOV 2:2

Po vyrovnané první půli přišel v Pohledu strhující závěr. Nejprve se domácí dostali do dvoubrankového vedení, když využívali děr v hostující obraně, a zdálo se, že směřují za výhrou.

Jenže poslední tři minuty zápasu přinesly konečnou remízu. Hájek skóroval po rohu a Ehl na středu hřiště sebral balon, prošel kolem dvou hráčů a prostřelil domácího gólmana.

Góly: 64. Klement, 86. Slanař – 88. Hájek, 89. Ehl. Rozhodčí: Švehla. ŽK: 2:4. Diváci: 100. Poločas: 0:0. Pohled: Růžička – Pospíchal, Eis, L. Sobotka, Doležal – Slanař, M. Sobotka, Klement, Moučka (76. Zich) – Venc (90. M. Sobotka), Janďourek (85. Freudenreich).

LEŠTINA – VĚŽNICE 2:1

Aktivní Věžnice už po šesti minutách nastřelila břevno a byla aktivnější po celý první poločas. Aktivita vyústila ve 42. minutě, kdy po autovém vhazování skóroval Pertlíček. Domácí se ovšem ve druhém poločase zlepšili a během dvou minut otočili na konečných 2:1. Bráník využil standardní situaci a Sobek krátce poté pohlednou střelou z dálky rozhodl o výhře.

Góly: 68. Bráník, 70. Sobek – 42. Pertlíček. Rozhodčí: Sýkora. ŽK: 1:2. Diváci: 150. Poločas: 0:1. Leština: Koudelka – Staněk, T. Aubrecht, Karel, Prchal – L. Aubrecht, Sobek (88. Proněk), Pyskač, Mišovic (81. Hospodka) – Bárta (64. Prášek), Bráník (90. Čejka). Věznice: Drahoš – Smutný, Kölbel, Havlíček, Fikejz – Motl, Prokeš (83. Staněk), Šimoníček, Chalupník (24. Laštovička) – Šejstal (66. Bohuněk), Pertlíček.

28.4.2014 VSTUP DO DISKUSE
Základní škola Konečná se zapojila do celorepublikové akce Rosteme spolu se stromy.

Školní zahrada se změní v místo relaxace i vzdělávání

Radek Koten
5

Radek Koten (SPD): Jako jediná strana prosazujeme přímou demokracii

Ve Stranné u Telče usmrtil dítě zemědělský stroj

Vysočina – V pondělí 16. října se ve vsi Stranná na Jihlavsku stala velká tragédie. Došlo tam k dopravní nehodě při níž zemřelo nezletilé dítě.

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.

Superdebata Deníku: ptejte se Babiše a dalších lídrů

Pokud chcete ještě něco vědět před volbami od kandidujících stran, máte šanci se zeptat právě teď. Deník ji vašim jménem položí už ve čtvrtek 19. října, tedy den před parlamentními volbami, desítce lídrů politických stran při závěrečné předvolební debatě v sídle listu.

Petr Valdman: Domácí čistírny odpadních vod nejsou nelegální

Havlíčkobrodsko - Domácí čistírny odpadních vod nejsou nelegální, na jejich podporu mj. poskytujeme finanční prostředky ze SFŽP ČR. Dnes byla vyhlášena již druhá výzva v této oblasti,“ říká Petr Valdman ředitel Státního fondu životního prostředí (SFŽP).