Leština si vyšlápla na vedoucí tým tabulky

Havlíčkobrodsko – O překvapení nebylo ve fotbalové I. A třídě nouze.

20.4.2015

Ilustrační snímekFoto: Deník

Leština dokázala deklasovat první Speřice, Pohled nezvládl zápas na hřišti posledního Nového Rychnova. Borová v ne příliš pohledném utkání udolala Věžnice těsně 1:0.

N. RYCHNOV – POHLED 2:2
V rušném zápase první šanci domácích brankář Dobrovolný kryl, ale v 5. minutě byl na hlavičku M. Faltýnka už krátký. Z protiútoku nastřelil hostující Slanař tyč. Skóre se tak měnilo na druhé straně. Ve 35. minutě kopali domácí penaltu, Mugrauer ji rozehrál na O. Kratochvíla a bylo to 2:0. Hosté přidali a Michal Sobotka ještě do přestávky hlavou snížil.

Největší šanci rozhodnout zápas měli domácí v 58. minutě, kdy brankář Dobrovolný vykopl hlavičku Faltýnka a při následných dorážkách hostům hned dvakrát pomohlo břevno. Konečnou remízu tak zařídil po zaváhání obrany Startu Bříza.
Góly: 5. M. Faltýnek, 35. O. Kratochvíl – 39. Michal Sobotka, 67. Bříza. Rozhodčí: Holý. ŽK: 0:2. Diváci: 60. Poločas: 2:1. Pohled: Dobrovolný – Martin Sobotka, Eis, Polák, L. Sobotka, Slanař, Klement, Freudenreich, Krejdl, Michal Sobotka, Bříza.

HABRY – PACOV 3:1
V Habrech se ze začátku hrálo opatrné utkání. Domácí se poprvé prosadili ve 21. minutě, kdy Vavřička našel Kudláčka, a ten poslal Habry do vedení. Po půlhodině hry se podařilo Rybčákovi střelou do šibenice vyrovnat.

Ještě do poločasu vrátil Habrům vedení Bělák a hned po přestávce pojistil tři body opět Kudláček. Potom si ještě Habry vytvořily jednu velkou šanci, kterou neproměnily a na druhé straně za Novotného chytalo břevno.
Góly: 21. a 48. Kudláček. 43. Bělák – 30. Rybčák. Rozhodčí: Budín. ŽK: 2:3. Diváci: 90. Poločas: 2:1. Habry: Novotný – Vavřička, Janouch, Michal, Bártík – Bělák (84. Moravec), Korel, Jesenský, Příbramský (75. Fanta) – Stránský (89. Řezníček), Kudláček.

SPEŘICE – LEŠTINA 0:6
I když domácím chyběli čtyři hráči, určitě si utkání představovali v lepším duchu. Obrovskými chybami nabídli hostům šance a ti se nemýlili. Leština se ujala zásluhou Aubrechta vedení v 17. minutě.
Vzápětí Klaus zvýšil na 2:0 a další chybu obrany trestal Mišovic. Zkázu dokonali Forejt a Klaus, který z penalty pečetil výsledek.
Góly: 17. Aubrecht, 20., 40. a 62. Klaus (třetí PK), 34. Mišovic, 35. Forejt. Rozhodčí: P. Rosický. ŽK: 3:0. Diváci: 120. Poločas: 0:5. Leština: Novotný – Aubrecht, Čáslavský, Forejt (85. Mrkvička), Prchal (55. Bráník), Karel, Klaus, Piskač, Mišovic, Pajer, Aubrecht.

KAMENICE – H. BROD B 2:4
Hosté v úvodu působili živějším dojmem. Dvakrát střílel Novotný, a i když se neprosadil, litovat toho nemusel. V 8. minutě totiž vše napravil Halamka, který gólem potrestal chybu obrany Slovanu. Domácí se rychle probrali a o deset minut později bylo zásluhou Hadače vyrovnáno.

Do kabin šel ovšem spokojenější H. Brod, tvrdou střelou zpoza vápna mu vrátil náskok Horn. Ve druhém poločase byli lepší hosté. V 54. minutě se dostal do úniku Hejkal a obloučkem přehodil Votápka. Na 1:4 upravil po přečíslení defenzívy domácích Horn. Kamenici patřily alespoň poslední minuty duelu.

Na konci pohledné kombinační akce byl Dvořák, který snížil na 2:4, v samém závěru nastřelil Filípek tyč po trestném kopu.
Góly: 18. Hadač, 82. Dvořák – 29. a 63. Horn, 8. Halamka, 54. Hejkal. Rozhodčí: Polák. ŽK: 0:1. Diváci: 90. Poločas: 1:2. H. Brod B: Rezničenko – Halamka, Vendl, Novotný, Hubner, Bláha, Svoboda, Hejkal, Sůva (60. Molák), Tuhý (36. Báča), Horn.

H. BOROVÁ – VĚŽNICE 1:0
Nevyrovnané utkání plné osobních soubojů a bez gólových příležitostí rozhodl až v 85. minutě Petr Veselý po nepřehledné situaci v hostujícím vápně.
Gól: 85. Petr Veselý. Rozhodčí: Bártová. ŽK: 2:3. Diváci: 100. Poločas: 0:0. H. Borová: Pavel Veselý – Hospodka, A. Chlubna, J. Chlubna, L. Kučera – Sobotka (46. Janáček), Petr Veselý, Blažek, P. Kučera – Z. Frühbauer (70. Antl), Rakušan (68. Němec). Věžnice: D. Drahoš – Prokš, A. Drahoš, Havlíček (84. Smutný), Fikejz – Kocourek, Kölbl, Šimoníček, Chalupník – Šejstal, Pertlíček.

20.4.2015 VSTUP DO DISKUSE

Ford Fiesta.
14

Dá se koupit spolehlivé auto za 50 tisíc? Tyto vozy mohou být výhrou

Lidé vyběhali Pavlovu novou učebnu. Za pár dní

Plánuje se budova pro krajské úředníky. Za 400 milionů

Jihlava – Nový pavilon, který ponese označení E. Na místě, kde v minulosti stála kasárna Otokara Jaroše, tedy v těsné blízkosti současného vedení Kraje Vysočina. Taková je vize Krajského úřadu Kraje Vysočina v následujících letech. Chce se totiž pustit do stavby nové administrativní budovy pro úředníky. Během let totiž jejich počet vzrostl natolik, že už se do stávajících prostor nevejdou.

Na Pelhřimovsku jsou výnosy obilí slušné. Dokáží to i na dožínkách

Vysočina – Pelhřimovští zemědělci se chystají na dvanáctý Agrární a potravinářský den neboli Pelhřimovské dožínky, které se konají v sobotu 2. září od třinácti hodin na tamním Masarykově náměstí. Na rozdíl od jiných vysočinských měst tady mají bohatou tradici.

Od středy začíná vojenské cvičení. Piloti budou létat od rána do noci

Náměšť nad Oslavou - Mezinárodní vojenské cvičení Ample Strike začíná. Uskuteční se od středy 23. srpna do úterý 12. září na základně vrtulníkového letectva u Náměště nad Oslavou a na dalších místech v zemi.

Vražda v Humpolci: Obviněný Ukrajinec skončil ve vazbě

Pelhřimov, Humpolec – Okresní soud v Pelhřimově poslal ve středu do vazby jednapadesátiletého Ukrajince obviněného z vraždy jeho o šest let mladšího krajana. Krvavý incident se odehrálv pondělí brzy ráno v Pražské ulici na ubytovně v Humpolci. „Vazba byla na obviněného uvalena, protože hrozí, že by se vyhýbal trestnímu řízení a mohl by ovlivňovat případné svědky,“ zdůvodnil rozhodnutí pelhřimovský soudce Jiří Zach.