Lučice si překvapivě přivezla body z Kožlí

Havlíčkobrodsko – Další bodovou ztrátu zaznamenalo na jaře se trápící Kožlí. Boj o záchranu v soutěži ještě nevzdává Dlouhá Ves, která doma porazila rezervu Pacova.

10.4.2012

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Bedřich Klíma

KOŽLÍ – LUČICE 2:3
Diváci v Kožlí se úvodní branky dočkali v samém závěru prvního, vyrovnaného poločasu. Přesně mířený centr dokázal zužitkovat střelou z voleje k tyči Voplakal.
Po hrubce v obraně skóroval Martin Lančarič a o tři minuty později ho napodobil Blažek, který otočil vývoj zápasu. Vedení vydrželo Lučici jenom krátce, o vyrovnání se totiž postaral střelec Trpišovský.
O vítězi tak rozhodla až další chyba fotbalistů Kožlí. Po špatném vyběhnutí brankáře Vrány ho přehodil Doležal a zajistil Lučici překvapivé tři body.
Góly: 45. Voplakal, 62. Trpišovský, 72. Doležal – 56. M. Lančarič, 59. P. Blažek. Rozhodčí: Machač. ŽK: 0:0. Diváci: 80. Kožlí: Vrána – Vladyka, Pešek, Brzoň, Radoš – Janů (65. Mikula), Voplakal (65. Vosyka), Pokorný, Šimek – Blažejovský (82. Pajer), Trpišovský. Lučice: Simandl – Beránek, Mazuch, M. Lančarič, Doležal – Nedoma, P. Blažek, R. Blažek – Herman (88. Fiala), P. Lančarič.

DLOUHÁ VES – PACOV B 1:0
V první půli byli aktivnější domácí hráči a vytvářeli si více gólových šancí. Přesto se však do kabin šlo za bezbrankového stavu.
Po přestávce zahodil jedinečnou šanci Šnobl, neproměnil totiž pokutový kop. Ten se naskytl Dlouhé Vsi i osm minut před koncem a penaltu již proměnil Josef Lukačina.
Góly: 82. J. Lukačina (PK). Rozhodčí: Šrámek. ŽK: 1:0. Diváci: 35. Poločas: 0:0. Dlouhá Ves: Bárta – Krečman, Kunášek, Polák, Veselý – J. Lukačina, Šnobl, M. Lukačina – Svoboda(86. Rérych), Šrámek (46. Henzl), Cibulka.

KAMENICE – TIS 5:2
V Kamenici bylo k vidění poměrně vyrovnané utkání, rozhodlo lepší proměňování šancí. Hosté přitom nezačali vůbec špatně a v 7. minutě je Miřátský dostal do vedení. Kamenice se chvíli hledala, ale odpověď nalezla.
Šuranský sice pálil v 19. minutě do břevna, o šest minut později M. Strašík hlavou srovnal. Po přestávce nejprve zahrozili hostující Krajíček a M. Kozlík a pak už domácí trestali neproduktivitu soupeře. Tesař po hodině hry přeloboval brankáře, pak se prosadil M. Strašík a další dvě trefy přidal Tesař.
V prvním případě nedal brankáři šanci umístěnou střelou, ve druhém těžil ze samostatné akce. Teprve tři minuty před koncem prostřelil D. Kozlík Votápka a zmírnil až krutou prohru hostů.
Góly: 60., 70. a 82. Tesař, 25. a 66. M. Strašík – 7. Miřátský, 87. D. Kozlík. Rozhodčí: Nechvátal. ŽK: 1:2. Diváci: 80. Poločas: 1:1. Tis: Havel – Sojka, Miřátský (78. D. Kozlík), Kubát, Zezulek (74. T. Vacek), M. Vacek, Benák, Krajíček, M. Kozlík, P. Benák, Kafka.

KOŠETICE – CHOTĚBOŘ B 3:2
Domácí se proti soupeři prosazovali jen těžko, a tak první vážnější situace před brankou hostů nastala až ve 24. minutě a Vlk ji hned přetavil v gól.
Poté měli domácí ještě několik příležitostí, které ale nevyužili, a tak hosté ve 43. minutě srovnali skóre Krédlovou samostatnou akcí přes celé hřiště.  Druhá půle začala náporem Chotěboře, kterou dostal ve 49. minutě do vedení povedenou střelou Ďoubal. Hosté se však dlouho neradovali. V 54. minutě vyrovnal po sporné situaci Mazanec a o šťastném vítězství domácích rozhodl po narážečce Kubů.
Góly: 24. Vlk, 54. Mazanec, 79. Kubů – 43. Krédl, 49. Ďoubal. Rozhodčí: Podoba. ŽK: 2:0. Diváci: 100. Poločas: 1:1. Chotěboř B: Dobrovolný (56. Kudla) – Češík, Vrána, Culek, Neuwirth, Ďoubal, Šimon, Krédl (54. Pešek), Bílek, Langr, Pfeffer.

H. BOROVÁ – H. CEREKEV 2:1
Domácím vyšel skvěle úvod zápasu, když se ve druhé minutě z trestného kopu dostal míč k Fikarovi a ten poslal Borovou do vedení. Hosté však dokázali zlepšenou hrou o deset minut později vyrovnat.  To se Růžek protáhl mezi obránce a z ostrého úhlu překvapil Luptáka v borovské brance. V závěru poločasu mohl skórovat Janáček, ale branku hostů netrefil.
Sedm minut po přestávce byl faulován domácí Rakušan a kopala se penalta. K ní se postavil Fikar a bezpečně proměnil 2:1. Další šance již zůstaly nevyužity.
Góly: 2. a 52, Fikar (druhý z PK) – 12. Růžek. Rozhodčí. Mareš. ŽK: 2:1. Diváci: 80. Poločas: 1:1. H. Borová: Lupták – Janáček, J. Veselý, Blažek, Kučera (82. Tonar) – Fikar, Zvolánek (89. A. Frühbauer), Z. Frühbauer, Šmíd – P. Veselý, Rakušan (75. Sobotka).

ČERNOVICE – LÍPA 3:0
V prvním poločase byli lepší domácí, kterým rozehrála stoperská dvojice Hadrava, Kučera. Ve 23. minutě se z přímého kopu k tyči překrásně trefil Grombíř.
Druhé dějství přineslo zlepšený výkon Lípy. Přesto se ještě dvakrát domácí prosadili.
Góly: 23. Grombíř, 57. a 85. Elsner. Rozhodčí: Machač. ŽK: 2:4. Diváci: 50. Poločas: 1:0. Lípa: Vašák – Vácha, Prokeš, Bouchner, Krpálek, Bouda, Feit, Starý (46. Mareš), Kříž, Havel (70. Kutlvašr), Hrdlička.