LÍPA – MÍROVKA 1:5
Lípě se v okresním derby příliš nedařilo. Už do poločasu bylo rozhodnuto, kdy se za Mírovku prosadil Kaplan, Valášek a Němec. Po přestávce se sice podařilo snížit Havlovi a poslední slovo si vzal Němec s Berkym. „Mírovka vyhrála zaslouženě, byla prostě lepší. Chtěli jsme k hráčům včas přistupovat, ale to se nám nepodařilo. V desáté minutě jsme měli šanci Heppnerem, ale bohužel jsme ji nevyužili, a to rozhodlo o dalším průběhu utkání. Zápas rozhodl závěr prvního poločasu," měl jasno trenér Lípy Roman Souček.
Góly: 51. L. Havel – 34. Kaplan, 36. Valášek, 43. a 63. Němec, 88. Berky. Rozhodčí: Ryšánek. ŽK: 3:0. Diváci: 120. Poločas: 0:3. Lípa: Vašák – M. Prokš, Šimek, Vendl, Marek Fejt (46. J. Havel) – Michal Fejt, Kříž, L. Havel, Sláma (72. Kutlvašr) – Špiňar, Heppner (66. Souček). Mírovka: Beděra – Rásl, Martínek (81. Semelka), Netopilík, Kaplan – Freudenreich, Lacina, Böhm (85. Dvořák), Němec – Valášek (79. Berky), Zet.

VĚŽNICE – HABRY 1:0
Druhé okresní derby v I. B třídě se odehrálo ve Věžnici, kam zavítaly Habry. Oba týmy toho na hřišti moc nepředvedly. K domácím se ve 28. minutě přiklonilo štěstí, kdy se po individuální akci prosadil Smutný. Do přestávky ještě Dymáček trefil tyč. Po přestávce Habry převzaly iniciativu na své kopačky, ale jejich zakončení bylo žalostné. Jediná jejich vážnější akce skončila rovněž na tyči.
Góly: 28. Smutný. Rozhodčí: Burza. ŽK: 1:3. Diváci: 60. Poločas: 1:0. Věžnice: Drahoš – Fikejz, Štohanzl (90. Cakl), Marek Chalupník, Klement – Pertlíček, Smutný, Dymáček (87. P. Kunc), Mottl – T. Kunc (83. Beneš), Milan Chalupník. Habry: V. Krátký – L. Vavřička (72. Rainiš), Janouch, Řezníček, Bernat – Klouček, P. Vlček (53. Desenský), M. Vlček, Bělák, Fanta (59. Melechovský) – Bártík.

ŠTOKY – H. CEREKEV 4:4
V prvním poločase měla více ze hry překvapivě Horní Cerekev, ale dvakrát prohrávala, vždy však našla brzkou odpověď. Po přestávce šly do vedení opět Štoky, když na 3:2 upravoval svým druhým gólem Lóži. Potom v divokém zápase Horní Cerekev zásluhou Brady a Loukota vývoj utkání otočila a poprvé v sezoně sahala po třech bodech. Jenže čtyři minuty před koncem se o dělbu bodů postaral Podrazský. „Horní Cerekev u nás v prvním poločase předvedla nejhezčí fotbal ze všech soupeřů, je mi proto záhadou, jak mohou být poslední. Remíza je v konečném důsledku spravedlivá, i když jsme třikrát vedli," řekl trenér Štoků Tomáš Kubát.
Góly: 18. a 60. Lóži, 34. Holík, 86. Podrázský – 25. a 63. Brada, 37. Chadim, 84. Loukota. Rozhodčí: Kuchyňa. ŽK: 2:3. Diváci: 70. Poločas: 2:2. Štoky: Kubát – Miksa, Kunc, Havel, Dáňa – Fic (75. Bošacký), Šprla, Vodička (54. Lakatoš), Holík – Podrázský, Lóži.

HERÁLEC HB – TIS 1:0
V okresním derby se hrál oboustranně pohledný fotbal. Jediný gól utkání vstřelil už po čtvrt hodině hry domácí Hrala, který zužitkoval přihrávku za obranu. Následně se střídali šance na obou stranách, ale své umění prokazovali oba gólmani. „Výhra je zasloužená, měli jsme více šancí. V těžkých chvílích nás podržel výbornými zákroky gólman Žáček," řekl herálecký předseda Josef Pátek.
Góly: 15. Hrala. Rozhodčí: Beseda. ŽK: 3:1. Diváci: 50. Poločas: 1:0. Herálec: Žáček – Klement, Paclík, L. Stojan, Ganobjak – J. Stojan, Hrala, Josef Pátek, Kohout – Jakub Pátek (71. Bradáč), Buben. Tis: Havel – Bárta, Vala, Šidlák – M. Kozlík, Novotný ml., Rosecký, T. Kozlík (65. Krajíček), Blažek (46. Novotný st.) – Hortenský, Miřátský.

ŽDÍREC N. D. B – HUMPOLEC B 4:2
Ve Ždírci se hrál pěkný ofenzivní fotbal, který se musel divákům líbit. Do vedení šla na začátku utkání rezerva Humpolce zásluhou Kříženeckého. Po dvaceti minutách hry se podařilo vyrovnat Malínskému. O deset minut později otočil vývoj utkání Veselský. Po přestávce se polorybičkou prosadil domácí Bříza, který poslal svůj tým do trháku. Potom domácí spálili dvě slibné příležitosti po dlouhých autech Veselského. Pět minut před koncem snížil Podoba, ale poslední slovo měl ždírecký Malínský, který upravil na konečných 4:2.
Góly: 19. a 86. Malínský, 31. Veselský, 49. Bříza – 6. Kříženecký, 85. Podoba. Rozhodčí: Nechvátal. ŽK: 1:2. Diváci: 100. Poločas: 2:1. Ždírec n. D. B: Fousek – Cestr, Beran, Fajt (79. Dočekal), Michalec – Jiří Matějka, Zahradník, Veselský, Tlustý – Bříza, Malínský (90. Vomela).

I. A třída

V okresním derby fotbalové I. A třídy si poradila rezerva brodského Slovanu s ambiciózní Světlou nad Sázavou 3:1.

H. BROD B – SVĚTLÁ N. S. 3:1
V prvním poločase se hrál Na Losích vyrovnaný fotbal. Do vedení se po sedmnácti minutách hry dostala domácí rezerva Slovanu po gólu Karla Svobody, který dorazil pěknou střelu Polívky. V posledních pěti minutách prvního poločasu si ještě Slovan vypracoval dvě šance, ale ty vychytal výborný Adamec. Po přestávce chtěli domácí dát míč více na zem a využít širokého hřiště. To se jim ze začátku nedařilo, kdy špatný odkop potrestal Pohnětal a vyrovnal na 1:1. Domácím se povedlo střídání, kdy šel do hry Horn a svůj první kontakt s míčem zúročil gólem. Světlá byla aktivnější, ale do vyložených šancí se nedostávala. Okresní derby rozhodl dorostenec Karlík, který hlavou přeloboval Adamce. „Vyhráli jsme zcela zaslouženě. Byli jsme agresivnější a mladý kluci chtěli více vyhrát. Pochvalu zaslouží gólman Vaněček, Svoboda a Polívka," řekl brodský trenér Josef Fikar.
Góly: 17. Svoboda, 66. Horn, 70. Karlík – 51. Pohnětal. Rozhodčí: Novotný. ŽK: 1:2. Diváci: 140. Poločas: 1:0. H. Brod B: Vaněček – Svoboda, Molák, M. Báča, Halák (60. Horn) – L. Peřina (67. Sůva), Burjetka, Havel, D. Henek, Polívka – Karlík (79. L. Báča). Světlá n. S.: Adamec – Čuřík (72. Muzikář), Náděje, Petrus, Pohnětal – Valenta, Vodička, Rezek, Novák (81. Hradecký) – Křikava, Karel (72. Šimek).

KOŠETICE – LEŠTINA 2:1
Hosté ovládli úvodní čtvrthodinku, ale do vedení šli domácí. Na dlouhý míč za obranu si naběhl Kubů, sklepl na T. Vejsadu, který se nemýlil. Košetice pak převzaly iniciativu, jenže v prvním poločase už se neprosadily. Navzdory tomu, že trefily dvakrát břevno a jednou tyč. Hosté vytěžili z minima maximum, po rohu srovnal ve 26. minutě T. Aubrecht. Po přestávce ztratil fotbal na kvalitě, rozhodla 70. minuta. Po dlouhém výkopu Jíši se hosté nedohodli při bránění a výsledkem byl lob Kubů, který měl pro domácí hodnotu tří bodů.
Góly: 15. T. Vejsada, 70. Kubů – 26. T. Aubrecht. Rozhodčí: P. Rosický. ŽK: 2:4. ČK: 1:0 (89. Kubů). Diváci: 180. Poločas: 1:1. Leština: Novotný – T. Aubrecht, Proněk (25. L. Aubrecht), Forejt, Prchal, Karel, Štros, Piskač, Mišovic (68. Bárta), Pajer, Pleva (59. Staněk).

POLNÁ B – POHLED 3:5
Zápas začal pro domácí solidně, protože Diviš prodloužil míč na Jaroše, ten si pohrál s obranou a zavěsil. V 10. minutě už to bylo 2:0, jelikož hosté tyto dva hráče opět neuhlídali. Jejich akce, pouze v opačném gardu, byla také gólová! Aktivní Diviš mohl opět udeřit, ale po Solařově centru hlavičkoval mimo. Hostům pomohla po čtvrt hodině dalekonosná střela Siebenbürgra, který nachytal Vavroušeka na švestkách, i když domácí gólman v tu chvíli chytal již se sebezapřením, protože si ve 3. minutě poranil rameno. Za chvíli navíc Michal Sobotka zamířil do šibenice, a bylo vyrovnáno. A ve 35. minutě kapitulovali domácí potřetí, když Drdlík překonal Čalouda, který jako hráč do pole neobvykle oblékl i rukavice. I když ve druhé půlce Polná díky proměněné penaltě Jaroše srovnala, tak Pohled této konstelace využil. První body v sezoně vystřelil hostům dvěma góly Drlík.
Góly: 7. a 57. Jaroš (druhý z PK), 10. Diviš – 15. Siebenbürger, 20. Michal Sobotka, 35., 79. a 82. Drlík. Rozhodčí: Soukupová. ŽK: 0:3. Diváci: 80. Poločas 2:3. Pohled: Růžička – Pospíchal, Siebenbürger, Martin Sobotka (80. Hospodka), Michal Sobotka – Šnobl, Drlík, Rérych (91. Halama), Krpálek – Janďourek, Freudenreich.

PACOV – CHOTĚBOŘ B 2:0
Pacov bodoval o pouti naplno. V prvním poločase byl výrazně lepším týmem, úvodní šance Jaroslava Přibyla, Bezemka a L. Rybčáka změnu skóre nepřinesly. Domácím pomohl Běloušek, který po půlhodině udeřil protihráče ve zdi, viděl červenou kartu a Chotěboř dohrávala jen v deseti. Ještě do přestávky to potrestal z penalty po ruce Jaroslav Přibyl. Po změně stran se brankář Chalupa zaskvěl při šanci Bezemka a Pacov následně zvolnil. Na hřiště se tak vloudila nervozita, nicméně v posledních minutách už byli domácí opět lepším týmem. Potvrdil to druhým gólem po přihrávce Maršíka Pavelec.
Góly: 42. Jaroslav Přibyl (PK), 84. Pavelec. Rozhodčí: Šťastný. ŽK: 4:0. ČK: 0:1 (34. Běloušek). Diváci: 200. Poločas: 1:0. Chotěboř B: Chalupa – Neuvirt, Čapek, R. Odvářka, Fiala (55. Chlad), Pospíšil, Běloušek, Somerauer (46. Janda), Tůma, Novák (65. Pfeffer), M. Odvářka.

KAMENICE N. L. – H. BOROVÁ 2:3
Domácí začali aktivně, ale dělali chyby v defenzívě. Za tu první je střelou k tyči potrestal Rakušan, na 2:0 zvýšil po rohu Adam, když míč při cestě do sítě cinkl do břevna. Pak se Kamenice zlepšila a M. Strašík hlavičkou po rohu snížil. Na přestávku se šlo už za nerozhodného stavu, hraní rukou v šestnáctce potrestal z penalty Filípek. Kamenice ale obrat po přestávce nedokončila. Naopak rozhodli hosté, jejich třetí gól obstaral Němec.
Góly: 30. M. Strašík, 37. Filípek (PK) – 16. Rakušan, 21. Adam, 65. Němec. Rozhodčí: Šetek. ŽK: 1:3. Diváci: 170. Poločas: 2:2. H. Borová: Pavel Veselý – Adam, A. Chlubna, J. Chlubna, Kučera, J. Veselý, Petr Veselý (66. Janáček), Šrámek (57. Němec), Béna, Frűhbauer, Rakušan.