Mírovka po výhře ovládla B-třídní soutěž

Herálec – Vrátili se na místo činu. Bétřídní souboj mezi Herálcem a Mírovkou byl okořeněný návratem trenéra Petra Kuchty a jeho syna, rovněž Petra, kteří se nesmazatelně zapsali do historie heráleckého fotbalu.

27.8.2013

Bouřka v kabině. Ta pomohla fotbalistům Mírovky (v tmavém) ke zlepšenému výkonu. Z Herálce si nakonec vezli výhru 4:0. Foto: Ivo Havlík

Nyní oba přijeli jako soupeři. „Na zápas se samozřejmě těším. V Herálci jsem nějaký pátek byl a fandím mu, ale nyní jsem v Mírovce, tak jak se říká, koho chleba jíš, toho píseň zpívej," řekl před utkáním Petr Kuchta st.

Zápas začali lépe domácí, kteří si vytvořili tři gólové příležitosti, a zejména M. Dvořák dělal hostujícím zadákům velké problémy. Jenže zápas pro něj skončil předčasně. Před poločasem se srazil s gólmanem Beděrou a s tržnou ránou musel střídat.

Popela se červenal

Gólman Mírovky zápas odchytal do 74. minuty, potom se kvůli bolestem hlavy nechal vystřídat taky. Ve 32. minutě chyboval herálecký brankář Koubek, jeho zaváhání potrestal Valášek vedoucím gólem.

„Sice jsme v poločase vedli, ale hráči byli špatní jako počasí. Musel jsem o přestávce zvýšit hlas, a potom už to byla demontáž," měl jasno Kuchta. Mytí hlav v kabině hostů pomohlo a ve druhém poločase na hřišti jasně dominovali, když dokázali trestat chyby heráleckých hráčů.

Dvanáct minut před koncem zápasu uviděl domácí Popela druhou žlutou kartu a musel se jít předčasně sprchovat. Přesilovku Mírovka ještě využila ke vstřelení čtvrté branky.

„V prvním poločase jsme tři šance nedaly a dvěma velkými chybami jsme dostali soupeře na koně. Naše hra nebyla špatná, ale za stavu 0:2 bylo už po zápase. Neměli jsme už sílu s výsledkem něco udělat," nechal se slyšet herálecký hrající trenér Václav Hrala.

Spokojenější byl tedy po zápase Petr Kuchta. „V začátku utkání nás podržel gólman Beděra a za druhý poločas si pochvalu zaslouží všichni hráči." Po výhře se fotbalisté se sedmi body dostali do čela tabulky I. B třídy, kde jsou o skóre před Habry. Naopak Herálec tabulku uzavírá.

Herálec HB   - Mírovka     0 :  4

Góly: 32. Valášek, 66. Němec, 71. Švec, 79. Lacina. Rozhodčí: Čepl. ŽK: 2:2. ČK 1:0 (78. Popela). Diváci: 140. Poločas: 0:1.

Herálec: Koubek – Bártl, Ulrych (64. T. Dvořák), Popela, L. Stojan – Hrala, Ganobjak, L. Stojan, V. Vašák – M. Dvořák (39. Ježek, 84. Pátek). Trenér: Václav Hrala

Mírovka: Beděra (74. Berky) – Martínek, Kuchta, M. Semrád, Netopilík (84. Zacha) – Němec, Švec, Šimon (82. Dvořák), Valášek (65. Rásl) – Lacina, Z. Semrád. Trenér: Petr Kuchta st.

27.8.2013 VSTUP DO DISKUSE

Vzala stopařku a přišla o pěněženku

Michaela Horáková začala budovat své sny, oprostila se od stereotypní společnosti a založila vlastní architektonické studio. K tomu přišla tento rok s vlastní módní značkou Mishe.
25

Tvrdohlavě kráčím proti proudu

Dobrohostov opět naservíroval porci dobré muziky

Dobrohostov - Magické prostředí letního parketu v Dobrohostově opět přivítalo festival Stock Dobrohostov. Největší přehlídka regionálních kapel z Vysočiny přinesla nadupaný program a dobrou atmosféru. Tahouny letošního ročníku byly kapely Krausberry, Morava nebo Šohajka.

OBRAZEM: Úroda na Sádku je nejlepší za pět let. Suchu navzdory

Vysočina /ROZHOVOR/ – V nejzápadnější a nejvýše položené viniční trati Znojemské podoblasti právě dozrávají hrozny. Pro vinaře Lubomíra Lampíře z Vinařství Sádek u Kojetic a jeho spolupracovníky tím začíná jedno z nejnáročnějších období. Hrozny ze Sádku i z ciziny se začnou měnit v burčák a následně i ve víno. Vedla k tomu náročná sezona, která nejspíš přinese výjimečnou úrodu.

OBRAZEM: Krucemburk láká na výstavu květin

Krucemburk - Po dvou letech opět rozkvetly reprezentační prostory Úřadu městyse Krucemburk. Spolek zahrádkářů zde po celý víkend 19. a 20. srpna pořádá tradiční výstavu květin. Výstava je milovníkům kvetoucí krásy zpřístupněna vždy v době od 9 do 17 hodin.