Mírovka už neprohrála dvanáct zápasů

Havlíčkobrodsko – Mírovka si přivezla remízu z Kostelce, a tak jejího zaváhání využili všichni její pronásledovatelé.

18.4.2017

Habry si připsaly na jaře další porážku. Tentokrát nestačily na Štoky. Foto: Ivo Havlík

Ždírecká rezerva, Tis i Herálec vyhráli.

ČERNÍČ – HERÁLEC 0:1

První poločas byli hosté lepší, měli víc míč na kopačkách, lépe se pohybovali, i když gólové šance si nevytvářeli. Domácím to naopak na jaře drhne. „Není to ono, jako na podzim, nehrajeme s lehkostí, nemůžeme se dostat do pohody, hodně se nadřeme na šanci, a když jí máme, tak jí nedáme," lamentuje trenér Černíče František Dostel, jehož tým v závěru zápasu neustál standardní situaci a po několika odrazech míče inkasoval rozhodující gól. „Takový hloupý gól, doplazilo se to do branky. Byl to takový remízový zápas a my se o to musíme dál prát, dostat se do herní pohody," dodává.
Gól: 86. Buben. Rozhodčí: Krejčí. ŽK: 3:1. Diváci: 70. Poločas 0:0. Herálec: Bradáč – Klement, M. Stojan, Paclík, Ganobjak – Pátek, Kohout (78. Ježek), Král, Vašák – Tálínský, Buben (89. J. Stojan).

ČERNOVICE – TIS 2:6

Fotbal ze strany domácích svou úrovní nikterak nenadchl, zejména v prvním poločase hráčům scházely pohyb a přesnost v rozehrávce. V 10. minutě neproměnil vyloženou šanci Paclík, o dvě minuty daroval laciné vedení hostům špatně postavený brankář Pistulka, který neměl svůj den. Tis měl v utkání územní převahu a nakonec dokráčel k naprosto zaslouženému vítězství, prakticky rozhodnuto bylo už v poločase.
Góly: 37. Vránek, 76. V. Míka – 12. Krajíček, 18. Novotný, 20. Šidlák (PK), 40. a 58. Miřátský, 73. Novotný. Rozhodčí: Burza. ŽK: 1:2. Diváci: 80. Poločas: 1:4. Tis: Sojka – Šidlák, Novotný, Rosecký, Miřátský, Vala, Krajíček (55. Šiška), T. Kozlík, M. Kozlík, Zezulák (46. Radil), P. Benák (60. J. Benák).

KOSTELEC – MÍROVKA 1:1

Zápas začal zhurta. Hned ve 2. minutě se po faulu na Fejta kopala penalta, ale Flégr netrefil branku. Tentýž hráč své zaváhání napravil v 21. minutě. Z přímého kopu se trefil parádně do šibenice. Důležitou pojistku měl na noze Gabrhel, který postupoval sám na Berkyho, ale v zakončení selhal. Hosté se pak osmělili, a také pohrdli pokutovým kopem, to se vyznamenal gólman Cháb. I tak ale Mírovka vyrovnala v závěru poločasu, po autovém vhazování se prosadil Martínek.
Góly: 21. Flégr – 42. Martínek. Rozhodčí: Fryč. ŽK: 2:2. Diváci: 80. Poločas 1:1. Mírovka: Berky – Rásl, Martínek, Dvořák, Freudenreich – Netopilík, Němec, Valášek, Lacina – Kaplan, Böhm (55. Semelka).

LÍPA – ŽDÍREC N. D. B 2:5

Ždírecká rezerva začala utkání lépe, po čtvrt hodince hry se hra vyrovnala. Do vedení šli ale hosté. Domácí se ale nenechali zahanbit a Vendl srovnal. Minutu před koncem mohl poslat svůj tým do vedení Špiňar, ale mířil vedle. Po změně stran byl zápas vyrovnaný, jenže pak domácí předvedli tragickou tříminutovku a hostující Malínský jim zasadil dvě branky. Když se pak v 79. minutě podařilo Havlovi snížit a domácí se mohli nadechnout alespoň k vyrovnání, tak hned z rozehrávky opět Malínský pohřbil lipskou naději na bodový zisk. Zápas zakončila krásná střela do šibenice z kopačky Klimeše. „Vyhrál lepší," uznal lipský trenér Pavel Souček.
Góly: 22. Vendl, 79. Havel – 18., 58., 61. a 80. Malínský, 84. Klimeš. Rozhodčí: Podoba. ŽK: 1:0. Diváci: 100. Poločas: 1:1. Lípa: Vašák – J. Kutlvašr, M. Prokš, Marek Fejt, R. Souček – J. Havel, Matěj Fejt, Michal Fejt, Kříž – Špiňar (62. Heppner), Vendl. Ždírec n. D. B: Fousek – Pleva, Fajt, Jiří Matějka – Zahradník, Jan Matějka, Dočekal (70. R. Vomela) – Klimeš, Najman (82. Bříza), Slavík (85. M. Vomela), Malínský.

ŠTOKY – HABRY 4:1

Podle výsledku by se mohlo zdát, že zápas měl jednoznačný průběh, ale na hřišti tomu tak nebylo. K vidění byl vyrovnaný zápas, ve kterém Štoky hrály ze zabezpečené obrany a spoléhaly na brejky, a hned tři jim vyšly a jednou se prosadily po hlavičce. Poločas sice domácí vedli o dvě branky, ale po návratu z kabin Habry po chybě brankáře snížili a domácí se strachovali o výsledek. Ovšem klid na kopačky jim dali Šprla a Fic.
Góly: 35. Bošacký, 39. Lóži, 57. Šprla, 72. Fic – 47. Melechovský. Rozhodčí: Maar. ŽK: 1:0. Diváci: 85. Poločas: 2:0. Štoky: Uhlíř – Miksa, Kunc (85. Havel), Gleixner, Kubát (80. Kubík) – Šprla, Fic, Bošacký (63. A. Dáňa), Vodička – Holík, Lóži. Habry: Semerád – Janouch, M. Vlček, Bártík (46. Rainiš), Bernat – Korel, Klouček, P. Vlček, Fanta (79. Desenský) – Melechovský, Bělák.

VĚŽNICE – HUMPOLEC B 2:1

Na začátku domácí nedali břevno, a tak se vyplnilo rčení: Nedáš, dostaneš. V 7. minutě po chybě věžnického brankáře se balon odrazil ke Kubíčkovi a ten poslal Humpolec do vedení. Ovšem hosté se neradovali z vedení dlouho, po čtvrt hodině Domácí srovnali. A chvilku po návratu z kabin šli do vedení, svým druhým gólem se prosadil opět Dymáček. Poté měly Věžnice další nespočet šancí, ale nakonec je to nemuselo mrzet.
Góly: 15. a 49. Dymáček – 7. Kubíček. Rozhodčí: Novák. ŽK: 3:2. Diváci: 71. Poločas: 1:1. Věžnice: D. Drahoš – Fikejz, Mottl, Chalupník, Kunc – Šimoníček, Štohanzl (82. A. Drahoš), Dymáček, Pertlíček – Beneš (73. Klement), Obořil.

18.4.2017 VSTUP DO DISKUSE

Jaderná elektrárna Dukovany
3

Obě turbíny prvního bloku opět dodávají energii

Dálnice D1 na Brno byla zavřená kvůli nehodě

Kateřina Neumannová vstoupila v Pelhřimově do Síně slávy

Pelhřimov - Kateřina Neumannová, legenda českého lyžování, včera vstoupila do Rekordmanské Síně slávy. Svou cenu si převzala v rámci návštěvy na Základní škole Na Pražské v Pelhřimově.

DOTYK.CZ

Lžete a zase lžete, pronesla Valachová a pak se rozplakala

/ANKETA/- Zasedání parlamentních výborů nebývá nijak dramatické. Až na výjimky. Tou bylo středeční jednání senátního školského výboru, který posuzoval návrh novely zákona o pedagogických pracovnících, jehož hlavní součástí je kariérní řád.

Spadlo letadlo. Záchranáři měli cvičení

Havlíčkův Brod - Malé dopravní letadlo muselo kvůli technickým potížím nouzově přistát na havlíčkobrodském letišti. Manévr ale skončil katastrofou, letadlo se rozlomilo na dvě části a začalo hořet. Dispečer letového provozu na místo okamžitě povolal složky integrovaného záchranného systému. Tak začalo středeční cvičení sedmdesátky hasičů, zdravotníků a policistů z Vysočiny.