MÍROVKA – TIS 4:0
Domácí se chtěli po vysoké porážce v Herálci rozloučit s postupovou sezonou důstojně. Ze začátku byl Tis domácím více jak vyrovnaným soupeřem. Přesto se před poločasem Mírovka dostala do vedení. To se k trestnému kopu postavil Kaplan, jeho prudkou střelu gólman Sojka pouze vyrazil před sebe a pro Zachu nebyl problém uklidit míč do odkryté branky. Po přestávce házel kaplan dlouhý aut, který prodloužil Zacha a Rásl hlavou navýšil vedení na 2:0. Potom předvedli domácí nejhezčí akci zápasu, kterou Kaplan zakončil třetím gólem. Konečný účet zápasu podtrhl krásným lobem před hostujícího gólmana Němec. Potom už na hřišti mohli propuknout zasloužené a bouřlivé oslavy.

Góly: 41. Zacha, 47. Rásl, 55. Kaplan, 78. Němec. Rozhodčí: Nenadál. ŽK: 1:0. Diváci: 122. Poločas: 1:0. Mírovka: Beděra (50. Berky) – Zet, Martínek, P. Dvořák, D. Dvořák – Zacha, Rásl, Kaplan (90. Heřmánek), Mach – Lacina, Velfl (60. Němec). Tis: Sojka – Šidlák, Bárta (46. Radil), P. Benák – Rosecký, Šiška, M. Kozlík (55. J. Benák), Novotný ml. – Zezulák, Vala, Miřátský (46. T. Kozlík).

Řidič při kontrole nadýchal, na místě přišel o průkaz

KOSTELEC – HERÁLEC 4:0
Domácí si to měli při dobré konstelaci rozdat s Herálcem o přímý postup do I. A třídy, ale protože hosté už v minulém kole odmítly toto drama, tak to mělo být jen utkání „z povinnosti“. Jenže domácí po zprávě z Vladislavi, která se prý rozhodla nepřihlásit „átřídu“, vycítili šanci, a rázem bylo o co hrát. A to byl motor, který hnal domácí ke třem bodům. „Byli jsme lepší a zápas zlomila pětiminutovku na konci první půlky,“ poukazuje kouč Kostelce David Votava na třígólovou smršť. Po změně stran mohl jeho tým přidat další góly, trefil se však jen jednou.

Góly: 37. Flégr, 38. Číhal, 41. Nikodým, 84. Gabrhel. Rozhodčí: Hána. ŽK: 3:1. Diváci: 120. Poločas 3:0. Herálec: Bradáč – Klement, Ulrich, Paclík (65. Filínský), Ganobjak – Stojan, Pátek, Kohout, Král – Fukan (59. Ježek), Buben.

HABRY – ČERNÍČ 4:3
Hodně divoký zápas se odehrál v Habrech, kam přijela Černič. Favorizovanou Černič zaskočil ve 27. minutě Vavřička, který poslal Habry do vedení. Před odchodem do kabin se odehrála divoká pětiminutovka. Nejdříve se podařilo vyrovnat Lacinovi, ale o dvě minuty později vrátil Habrům vedení Bernat. Do kabin se šlo přesto za nerozhodného stavu 2:2, o který se postaral hostující Borkovec.

Potřetí vrátil domácím vedení Bártík, ale pouze na sedm minut. To překonal Krátkého opět Lacina – 3:3. O třech bodech pro domácí rozhodl Desenský, na tuto trefu už hosté odpověď nenašli.

Góly: 27. Vavřička, 44. Bernat, 68. Bártík, 82. Desenský – 42. a 75. Lacina, 45. Borkovec. Rozhodčí: Novák. ŽK: 4:5. Diváci: 84. Poločas: 2:2. Habry: V. Krátký – Janouch, P. Vlček, Bernat, R. Krátký – Korel, Klouček, M. Vlček, Desenský – Vavřička (60. Semerád), Bártík (74. Bělák).

Oblíbený Roman Vojtek skvěle odzpíval všechny skladby. I ty, jejichž interpretem byla žena jako například Hana Zagorová nebo Nena.
Roman Vojtek na chotěbořském náměstí předvedl i „Zagorku“

VĚŽNICE – ŠTOKY 3:4
V okresním derby si fotbalisté pro diváky připravili gólovou přestřelku. Hosté po poločase vedli už 3:0, ale na vítězství se nakonec nadřeli. Po přestávce snížil Pertlíček, ale třígólové vedení vrátil Štokům Lóži. Zápas zdramatizoval Smutný s Mottlem a hosté se v závěru o výsledek ještě strachovali.

Góly: 48. Pertlíček, 70. Smutný, 89. Mottl – 4. J. Dáňa, 11. Vodička, 32. Holík, 66. Lóži. Rozhodčí: Pojezný. ŽK: 2:1. Diváci: 67. Poločas: 0:3. Věžnice: Drahoš – T. Kunc (46. O. Prokeš), V. Kunc, Mottl, Fikejz – Šustáček, Klement (81. Vavroušek), J. Prokeš, Pertlíček – Smutný, Beneš (46. Chalupník). Štoky: Havel – Kunc, J. Dáňa, Kubík (67. Lakatoš), Šprla – A. Dáňa, Bošacký, Vodička, Bulant (46. M. Dáňa) – Holík, Lóži (87. Miksa).

ČERNOVICE – LÍPA 6:2
Hosté začali zhurta, jež v 6. minutě řešil Vošahlík nebezpečný závar před svou brankou. Udeřilo na druhé straně, po centru Starka zaznamenal první branku Jůn, další gólovku dvojice Paclík, Mazanec neproměnila. Ve 25. minutě vyrovnal Vendl, následně na druhé straně Míka z trestného kopu nastřelil břevno. Domácí se radovali ve 34. minutě, kdy zmatky obranyLípy potrestal mladíček Hůlka. Ve druhém počalose Černovice utekly na 4:1. Pak sice snížil Fejt, ale v rozmezí dalších pěti minut Paclík a Mazanec potrhli vítězství domácích.

Góly: 16. Jůn, 35. V. Hůlka, 54. a 80. Martin Mazanec, 73. V. Míka, 78. Paclík – 25. Vendl, 76. Fejt. Rozhodčí: Krymová. ŽK: 1:1. Diváci: 50. Poločas: 2:1. Lípa: Vašák – Šimek, Kutlvašr, Kříž, Špiňar, Vendl, Havel, Fejt, Vácha (75. Med), Bouda, Čejka.

POČÁTKY – ŽDÍREC N. D. B 0:7
Domácí završili působení v I. B třídě stylem, jakým se prezentovali prakticky celé jaro. Na zápas se nesešli, začali v deseti a sestavu doplnili až po čtvrthodině. To už v poli očividně lepší hosté vedli. Za stavu 2:0 neproměnil počátecký J. Smejkal penaltu, pak už nabral zápas definitivcně jednoznačný charakter.

Policie ČR. Ilustrační foto.
Z deníku městské policie: Pána uspal alkohol, psa narkotizační střela

Góly: 8. Máša, 19. Slavík, 28. Zahradník, 66. Jiří Matějka, 66. Jan Matějka, 70. Malínský, 77. M. Vomela. Rozhodčí: Krejčí. ŽK: 3:0. Diváci: 30. Poločas: 0:3. Ždírec n. D. B: Fousek – Dočekal, Němec, Fajtl (78. Beran), Jiří Matějka, Zahradník, Jan Matějka, Máša, R. Vomela (46. M. Vomela), Slavík, Malínský.