Mladší žáci Slovanu dominovali v Kroměříži

Kroměříž – V dalším kole I. žákovské fotbalové ligy zavítali brodští mladíci do Kroměříže, kde se bodově prosadili pouze mladší.

22.9.2013

Snaha a bojovnost. To nestačilo na starší žáky Kroměříže, kteří porazili brodskou U15 2:0.Foto: Roman Franc

I. ŽÁKOVSKÁ LIGA – SpSM

U15

KROMĚŘÍŽ – H. BROD 2:0

Co je to platné, že brodští mladíčci byli v průběhu střetnutí lepším týmem, když všechny body zůstaly na jižní Moravě. Smolný byl již začátek, vedoucí branku dali domácí již v 9. minutě po zjevném ofsajdu. Potom přicházejí šance Brodu, žel bez střeleckého zakončení.

Ve velké šanci se ocitl Suk, trefil však jenom tyč a dorážku také nezvládl. Po přestávce chlapci z Losů tlačili, ale smůla je neopustila.  V 55. minutě chytala za domácího brankáře opět tyč po hlavičce Polcara, naopak Moravané využili ojedinělé šance k zvýšení na 2:0 a končí utkání.

„Snahu a bojovnost nelze klukům upřít, neproměňování jasných příležitostí nás stálo body. Nedařila se finální přihrávka útočícím hráčům, která postrádala přesnost. Spolehlivě chytal Zelenka, v poli se nejvíce dařilo Karlíkovi," konstatoval trenér František Souček.

Poločas: 1:0. H. Brod: Zelenka – Franc (36. Kocman), Karlík, Mašek, Zástěra (44. Žáček). Mach (61. Voborník), Tajovský, Lažínský, Suk, Ondráček – Polcar.

U14

KROMĚŘÍŽ – H. BROD 7:2

Hned na začátku Slovan zbytečně chyboval a za půlhodinku prohrával 0:5,  když i hosté měli gólové příležitosti.

Po změně stran se již hrálo vyrovnané střetnutí, opět se spoustou gólových šancí na obou stranách. „Kluci si musí uvědomit, že fotbalové utkání trvá sedmdesát minut a musí se hrát od začátku až do konce zápasu," zlobil se trenér Tomáš Karlík.

Góly H. Brodu: Voborník, Pavlas. Poločas: 5:0. H. Brod: Březina –Gron, Jirák (36. Nápravník), Žáček, D. Kučírek (36. Ranecký, Kubát (48. Duba), Pabousek, Pavlas, Král (48. J. Žáček), Chalupa, Voborník.

U13

KROMĚŘÍŽ – H. BROD 6:7 (A-A 0:0, B-B 2:2, A-B 2:4, B-A 2:1)

Utkání se hrálo ve vysokém tempu a kluky musím pochválit za bojovný výkon, který byl korunován vítězstvím. Potvrdilo se, že pokud se kluci dokážou po celé utkání  soustředit na svůj výkon, jsou schopni vzdorovat každému soupeři. Prim v tom střetnutí hráli oba gólmani, kteří vyřešili spoustu vyložených příležitostí.

Góly H. Brodu: Žáček 2, Sladkovský 2, Peca, Kocman, Forman. Poločas: 2:2. H. Brod A: Mazánek – Bouchner, Dejl, Kocman – Forman,  Sladkovský, Morávek – Coufal (Pavlovič). H. Brod B: Prokop – Balliš Luňáček, Gruber – Peca, Malimánek, Kohout –Žáček (Šrámek, Tůma).

U12

KROMĚŘÍŽ – H. BROD 2:12 (A-A 2:0, B-B 0:3, A-B 0:7, B-A 0:2)

„Pokud budou hráči Slovanu přistupovat k zápasům stejně zodpovědně jako v posledních dvou kolech žákovské ligy, budou vyrovnaným protivníkem jakémukoli soupeři," říká asistent trenéra U12 Pavel Exner.

Góly H. Brodu: Žáček 3, Miška 2, Dáňa, Blažej, Š. Pipek, Palán, Trimh, Šoposki, Bartók. Poločas: 2:3. H. Brod A: Daniel – Fejt, Veselovský, Šimánek,  Folejtar, Šopovski, Nečas, Kaman, Bartoš, Bárta. H. Brod  B: Blažej – Kubát, Miška, Ešner, Trinh, Dáňa, Synecký, Žáček, Palán, M. Pipek, Š. Pipek.