Oba dorosty Slovanu se na výhry nadřely

Havlíčkův Brod - Po neúspěchu A týmu se Sapeli Polná  oslavili divizní starší dorostenci brodského Slovanu podzimní premiéru před vlastním publikem Na Losích těsnou výhrou a museli o ni tvrdě bojovat.

29.8.2012

Ilustrační fotoFoto: Krecl Aleš

DIVIZE ST. DOROSTU
H. BROD – BLANSKO 2:1
Domácí začali slibně, hned ve 2. minutě dostal kolmici do běhu Vopršal a únik bezpečně zakončil vedoucím gólem 1:0. A mohlo být ještě radostněji, o pět minut později Horn vydláždil uličku Štědrému za obranu, blanenský gólman však křižnou střelu špičkou kopačky odvrátil. Naopak Moravané první ofenzivní výpad v 9. minutě zakončili vyrovnávajícím gólem Trávníčka na 1:1. Hosté ožili, přidali na rychlosti a důrazu a najednou jich bylo plné hřiště. Po půlhodině hry převzali režii opět chlapci z Losů a znovu Vopršal po ideální přihrávce Štědrého poslal spoluhráče do vedení 2:1. Do přestávky se hrál oboustranně bojovný a pohledný fotbal," liboval si brodský trenér Jan Bždoch. Po přestávce prvních pět minut patřilo opět chapcům z Vysočiny, potom však jako když utne. Hosté zdvihli hlavu, šli do ofenzivy a po hodině hry zazdil Ševčík jasnou gólovku.

Pohříchu hned vzápětí ho napodobil brodský Tuhý. Chlapci z Blanska byli aktivnější, lépe je poslouchaly přihrávky a vycházely jim i brejky. V 65. minutě odpustil sudí domácím penaltu, o chvíli později hlavičkoval hostující Daněk z vyložené pozice nad.
Slovan byl v útlumu a zuby nehty se bránil. Výjimkou byla pátá minuta před koncem, kdy se z půli hřiště až do vápna proháčkoval brodský Henek, řízní obránci mu balon v posledním okamžiku před nosem ukopli. „S úrovní boje jsem byl spokojen, hosté byli silným  soupeřem, z naší strany lze pochválit jistého gólmana Žáčka, v zadních řadách Vařejku a v útočné fázi zkušeného Vopršala.
Góly: 2. a 26. Vopršal – 9. Trávníček. Rozhodčí: Reich. ŽK: 1:2. Diváci: 30. Poločas:1:2. Havlíčkův Brod: Žáček – Bača, Vendl, Henek( 8(8, Vařejka -Štědrý, Tuhý (84. K. Svoboda), Šotola ( 66. Pollívka) – Vopršal, Horn.

DIVIZE  ML. DOROSTU
Domácí začali aktivně a soupeřa zatlačili na vlastní polovinu, žel slibné šance Prchal s Klementem nezužitkovali. Potom chlapci z Losů najednou povolili v tempu a za svoji pasivitu a až naivní hru byli po zásluze potrestáni.Po centru do pokutového území hlavičkoval trestuhodně osamocený útočník Beránek 0:1. Do konce poločasu kluci bojovali více sami se sebou než se soupeřem.
Po změně stran domácí trenér vystřídal oba matně hrající obránce, na hřiště přišli Pleva s Báčou. Zejména Pleva hýřil aktivitou a pořádně větral soupeřovu obranu. Po hodině se dostal Pleva do samostatného úniku a sólo zakončil perfektní přízemní střelou k tyči 1:1. O vítězný gól se postaral opět Pleva, když po rohovém kopu míč při skrumáži před blanenskou svatyní skončil v síti 2:1. Od té doby byla již hra zcela v režii Slovanu. Ve vyložených šancích se dvakrát ocitl Klement, první příležitost zlikvidoval skvělým zásahem gólman, druhá, při druhé za již překonaného brankáře chytalo břevno.

„Tým v tomto zápase ukázal, že se umí poprat s nepřízní osudu a dokáže zápas otáčet. Za svůj bezchybný výkon zaslouží pochvalu Pleva, velkým bojovníkem byl i Franc. Dík patří i tentokráte početným fandům, zejména holkám ze SRC Fanatic," postřehl šéf brodské lavičky Tomáš Bárta." Góly: 58. a 66. Pleva – 11. Beránek. Rozhodčí: Horký. ŽK 2:0.  Diváci: 6O. Poločas: 0:1. Havlíčkův Brod: Beránek – Jaroš (41. Báča), Klement, Burjetka, Jagoš, F. Klement (41.Pleva, 72. Lorenc) – Franc, Polívka, Rosecký (66. Megela) – Svoboda, Prchal, D. Klement.

29.8.2012 VSTUP DO DISKUSE

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc.
20

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Malé pivovary zažívají boom. Na jejich nástup však hospody nedokáží reagovat a na čepu stále nabízí stejná piva.
1

Hospodští v Havlíčkově Brodě nereagují na nabídku malých pivovarů

Poškozenou vázu v muzeu nahradila kopie světelského kamenosochaře

Lipnice nad Sázavou – V kamenosochařském středisku v Lipnici nad Sázavou vznikla kopie vázy z 18. století, která teď tvoří jednu z dominant novoměstského zámku. Věrnou kopii pískovcové vázy vytvořil student světelské akademie Nicolas Vrána v rámci své maturitní práce.

Kuki se vrací domů. Chytili ho v Jihlavě

Jihlava – Tříměsíční pobyt ve volné přírodě Kukimu končí. Od tohoto pondělí ví o klokanovi, který utekl už v květnu svému majiteli z rodinné farmy v Mohelnici na Olomoucku, celá republika. V pátek ráno se ho podařilo pracovníkům jihlavské zoologické zahrady, hasičům a městským policistům chytit ve Starých Horách v lokalitě Červené domky.

Most nad Doubravkou je už minulostí

Havlíčkobrodsko - Do Nového Ranska, místní části Ždírce nad Doubravou na Havlíčkobrodsku, se motoristé jen tak lehce nedostanou. Most na silnici první třídy číslo 34, překlenující řeku Doubravu, totiž přestal existovat. Příčinou je jeho kompletní demolice.