Okresní zástupci brali v kraji bod, jen Slovan má všechny tři

Havlíčkobrodsko – Poslední podzimní kolo má za sebou fotbalový krajský přebor.

5.11.2013 1

Tendenčně. Tak podle světelského trenéra Kafky odřídil rozhodčí Straka zápas v Pacově. Jedním z momentů, který mu vyčítá, je neodpískané stažení Josefa Štrose (na snímku v černém) v pokutovém území.Foto: Ivo Havlík

Sice ho ještě nečeká zimní spánek, protože o nadcházejícím víkendu se bude předehrávat první jarní kolo. Brodský Slovan potvrdil v nedělním zápase v Humpolci své postavení, když v bojovném utkání urval za výhru 2:1 všechny tři body, které zařídili parádními trefami Vařejka s Klusákem. „Naše vítězství je šťastné, byl to spíš remízový zápas. Je důležité, že jsme těžký zápas zvládli a před největším konkurentem z Náměště udrželi osmibodový náskok," nechal se slyšet brodský trenér Richard Zeman.

Další okresní zástupci brali ve svých zápasech bod. Očekávané derby Přibyslav – Chotěboř skončilo podle trenérů zaslouženou remízou 1:1. „V derby se nic mimořádného nedělo. Vzhledem k naší venkovní bilanci jsme s bodem spokojeni, i když výkony na hřišti mohou být lepší," řekl chotěbořský trenér Josef Soural. Ždírecká Dekora si přivezla bodík z Okříšek. Tam svěřenci Miroslava Plíška dvakrát vedli, ale vítězství jim v 73. minutě sebral domácí Kotrba, který vyrovnal na konečných 2:2.

„V prvním poločase jsme byli lepším týmem, vytvořili jsme si několik šancí. Během druhého poločasu Okříšky převzali iniciativu a dotáhli utkání do remízy. Zápas ovlivnilo zranění Pátka," řekl po zápase ždírecký kouč.

Velice diskutabilní zápas odehrála Světlá u posledního celku tabulky z Pacova. Začátek hostům vyšel skvěle, již ve třetí minutě se Kafka dostal do vápna Pacova, kde ho gólman Basík fauloval a sám postižený hráč pokutový kop s přehledem proměnil.

Ve 24. minutě vybídl Machala ke skórování nejlepšího střelce krajského přeboru, Miroslava Křikavu, a ten poslal Světlou do dvougólového vedení. O tři minuty později snížil Jaroslav Přibyl. Za tohoto stavu se začaly dít na hřišti věci. V hlavní roli? Trojice delegovaných rozhodčích. „Ta stavu 1:2 ztratili rozhodčí soudnost," začal hodnotit zápas světelský trenér Miloslav Kafka.

Potom Světlá přidala třetí gól, ale… „Rozhodčí Straka nám ho nejdříve uznal, ale po konzultaci s asistentem nám ho neuznali pro ofsajd. Velice rád bych viděl video," kroutil hlavou Kafka a dodal: „Potom náš všichni tři rozhodčí nepouštěli do šance. Já jsem na lavičce hodně dlouho a nebudu před tímto strkat hlavu do písku. Jestli fotbalový svaz a komise rozhodčích chce řídit soutěže tím způsobem, že budou rozhodovat zápasy, jak  potřebují, a dělat si tabulku dopředu, tak potom fotbal nemá cenu."

Nejvíce ho rozčílila neuznaná branka, nepotrestaný faul na gólmana Janotu, stažení Štrose ve vápně, neodpískané a nepotrestané fauly zezadu na Křikavu se Štrosem a následné nesmyslné vyloučení Čuříka. „Jak to říkal trenér Komňacký. V našem fotbale se přece nic špatného neděje. Rád bych věřil tomu, že se rozhodčím nepovedl zápas," glosoval na závěr Kafka.

5.11.2013 VSTUP DO DISKUSE 1

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc.
20

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Malé pivovary zažívají boom. Na jejich nástup však hospody nedokáží reagovat a na čepu stále nabízí stejná piva.
1

Hospodští v Havlíčkově Brodě nereagují na nabídku malých pivovarů

Poškozenou vázu v muzeu nahradila kopie světelského kamenosochaře

Lipnice nad Sázavou – V kamenosochařském středisku v Lipnici nad Sázavou vznikla kopie vázy z 18. století, která teď tvoří jednu z dominant novoměstského zámku. Věrnou kopii pískovcové vázy vytvořil student světelské akademie Nicolas Vrána v rámci své maturitní práce.

Kuki se vrací domů. Chytili ho v Jihlavě

Jihlava – Tříměsíční pobyt ve volné přírodě Kukimu končí. Od tohoto pondělí ví o klokanovi, který utekl už v květnu svému majiteli z rodinné farmy v Mohelnici na Olomoucku, celá republika. V pátek ráno se ho podařilo pracovníkům jihlavské zoologické zahrady, hasičům a městským policistům chytit ve Starých Horách v lokalitě Červené domky.

Most nad Doubravkou je už minulostí

Havlíčkobrodsko - Do Nového Ranska, místní části Ždírce nad Doubravou na Havlíčkobrodsku, se motoristé jen tak lehce nedostanou. Most na silnici první třídy číslo 34, překlenující řeku Doubravu, totiž přestal existovat. Příčinou je jeho kompletní demolice.