Polná je už jen krůček od divize

Vysočina – Dvě kola zbývají do konce krajského přeboru a fotbalistům Polné po vítězství nad Humpolcem stačí k vítězství v soutěži bod.

6.6.2011

Ilustrační fotoFoto: Foto: DENÍK/Vladimír Malinovský

JEMNICKO – PACOV 2:0

Hosté naopak od úvodu ukazovali, že přijeli do Jemnice bránit bezbrankový stav, což se jim v prvním poločase dařilo.

Ovšem vstup do druhého dějství vyšel lépe fotbalistům Jemnicka a ve 47. minutě po závaru před Plachého brankou z dorážky otevřel skóre Tesař. Domácí pokračovali v tlaku a pacovský brankář musel likvidovat nebezpečné střely Františka Kříze a Tesaře.

Pacovští po inkasovaném gólu hrozili jen z brejků. Pojistku Jemnicka přidal minutu před koncem František Kříž, který zužitkoval parádní přihrávku patičkou od bratra Jana.

Góly: 47. Tesař, 89. F. Kříž. Rozhodčí: Kliner. ŽK: 2:1. Diváci: 300. Poločas: 0:0. 1. FC Jemnicko: Kopeček – J. Kincl, F. Kříž, Koutný, Štancl – Tesař, M. Krejča, T. Krejča, Anděl (46. J. Kříž) – Habr (78. Tobolka), Grün (89. Komenda). Pacov: Plachý – Praveček, M. Kerouš, Kuran (71. Vlk), Váňa – Rybčák, J. Kerouš, Gavrecký, Kokeš – Miskai, Přibyl. Nejlepší hráči: Tesař, F. Kříž – Plachý.

M. BUDĚJOVICE – ST. ŘÍŠE 2:3

V úvodní čtvrthodině si vytvářeli šance hosté, ale tutovky R. Pokorného vychytal Jelínek a hlavička Váchy po centru Tichánka skončila na břevně. V 18. minutě uvolnil Pacas centrem za obranu Veselého a ten poslal domácí do vedení. Ve 28. minutě výkop Šplíchala zatáhl po pravé straně Marek Černý a do jeho centru před branku stačilo Pacasovi jen nastavit nohu - 2:0. Ve 40. minutě Šplíchal fauloval ve vápně R. Pokorného a nařízenou penaltu proměnil Vácha v kontaktní branku. Po zranění budějovických opor Marka Černého a Šplíchala se Říše zakousla do soupeře a otočila výsledek. V 52. minutě se prezentoval nádhernou střelou do šibenice Merhaut a obrat dokonal o šest minut později Morkus.

Góly: 18. Veselý, 28. Pacas - 40. Vácha (PK), 52. Merhaut, 58. Morkus. Rozhodčí: Šula. ŽK: 2:3. ČK: 1:0 (85. Michal). Diváci: 70. Poločas: 2:1. Moravské Budějovice: Jelínek - Novotný, Šplíchal (56. Povolný), Toman, Michal Černý - Nevařil, Michal, Veselý, Pařízek (71. Šindelář) – Marek Černý (41. Karel Svoboda), Pacal. Stará Říše: Neuman - Bartoš, Merhaut, Kadlec, Brnický - Sláma (81. Valo), M. Pokorný, Tichánek, Morkus - Vácha, R. Pokorný (88. Florián). Nejlepší hráči: Pacas - Sláma, R. Pokorný.

POLNÁ – HUMPOLEC 3:1

Utkání začalo tlakem domácího celku, který korunoval ve 13. minutě po rohu Kováře přesnou levačkou Mezera. Polenští měli nadále převahu, ale Humpolec hrál za podpory silného větru, který mu pomohl k vyrovnání. Nákop Nepovíma z pravé strany a 25. minuty totiž skončil v šibenici překvapeného Skočdopoleho. Domácí gól trochu utlumil, ale v závěru poločasu se přeci jen opět ujali vedení. Klíma našel Kaplana, který se trefil už potřicáté v sezoně.

Kanonýr lídra přestávku nakonec gólově orámoval. Hned po změně stran mu znovu přihrál Klíma a Kaplan nedal Křížovi šanci. Humpolec hrál i přes dvoubrankovou ztrátu hodně sympaticky, ale na drama nezadělal. Zodpovědně hrající Polná si vítězství pohlídala.

Góly: 13. Mezera, 45. a 46. Kaplan - 25. Nepovím. Rozhodčí: Šinčík. ŽK: 2:2. Diváci: 300. Poločas 2:1. Polná: Skočdopole – Tomas, Mezera, Černý, Urbánek – Adamec (37. Tlačbaba), Holas, Pražák, Klíma (78. Holub) – Kaplan, Kovář (87. Vavroušek). Humpolec: Kříž – Jeřábek, Hes, Pecha, Černík – Kubíček (84. Machala), Pícha (84. Honzárek), Nepovím – Kopic (79. Paťha), Pikl. Nejlepší hráči: Mezera, Klíma – Nepovím.

HERÁLEC HB – ŽIROVNICE 5:2

Domácí začali mohutným náporem. Pátek střílel vedle, poté se vytáhl Basík. Střele Luboše Stojana zase stála v cestě tyč. Po půlhodině přišla rozhodující herálecká osmiminutovka. Načal ji krásnou střelou do šibenice Mašek, hned za minutu vyslal Fukana do sóla Pátek a domácí kanonýr se nemýlil. Poté byl vyloučen Charousek a na rozdíl tří branek brzy na to zvýšil Pátek.

Ve druhém dějství se prosadil po odraženém míči Král. Už na 5:0 zvyšoval po odražené střele Fukana Pátek. Domácí poté polevili, Moravec je za to potrestal dvěma góly, které už ale jeho týmu k bodům nepomohly.

Góly: 30. Mašek, 31. Fukan, 38. a 54. Pátek, 51. Král – 66. a 88. M. Moravec. Rozhodčí: Hitzger. ŽK: 1:5. ČK: 0:1 (34. Charousek). Diváci: 200. Poločas: 3:0. Herálec HB: Březina – J. Stojan, Klement, O. Ganobjak, Paclík – L. Stojan, Mašek, Filipský, V. Ganobjak (46. Král) – Pátek (80. Ježek), Fukan. Žirovnice: Basík – Kuš, Holec (80. Makovička), Dýnek, Blažek – Charousek, Veith, Moravec, Petr Houška – Dvořák, Pokorný. Nejlepší hráči: Pátek, O. Ganobjak – Moravec.

V. BÍTEŠ – JAROMĚŘICE 2:1

Utkání se hrálo velice ofenzivně v podání obou týmů, ale přece jen více šancí si vytvořili domácí. První poločas byl naprosto vyrovnaný, ve druhém už převzali iniciativu domácí. První gól utkání padl v 67. minutě. Po rohu se hlavou prosadil bítešský Rozum, který jen čtyři minuty před tím přišel na hřiště. Ale i hosté dokázali udeřit. Ve druhém poločase si sice vytvořili o něco méně šancí než domácí, přesto se gólově prosadili. V 75. minutě srovnal po individální akci Míča. Rozhodnutí nakonec přinesla 88. minuta, po centru z pravé strany se perfektně umístěnou střelou prosadil podruhé Rozum.

Góly: 67. a 88. Rozum – 75. Míča. Rozhodčí: Stehlík. ŽK: 0:1. Diváci: 140. Poločas: 0:0. Velká Bíteš: Šula – Kopáček, Kerber, Pokorný, Klusák (90. Malý) – Pelán, Pohl, Nekuda, Antoš (89. Lukášek) – Dvořák (63. Rozum), Ivančík. Jaroměřice: Chalupa – Ošmera, Musil, M. Karásek, Z. Karásek – Hambálek, Čermák, Laštovička (65. Rygl), Novotný (88. Hutař), Míča – Neumann. Nejlepší hráči: Šula, Kerber – Neumann.

NOVÁ VES – OKŘÍŠKY 0:3

V prvním poločase se hrál oboustranně pohledný fotbal. Domácí si vypracovávali střelecké pozice jako na běžícím pásu, přesto po brejcích Čecha, Petra Bureše a Havlíka neskórovali. Jejich bohorovnosti využili v 18. minutě hosté, když po zaváhání levé obrany trestal Řezáč. Domácí zmar dokonala neproměněná penalta Radkem Novotným z 25. minuty.

Do druhé půle nastoupila Nová Ves velmi odhodlaně, ale do tolika příležitostí už ji Okříšky nepouštěly. V té největší selhal útočník Čech. A tak udeřilo opět na druhé straně. V 58. minutě zvýšil na 0:2 Kotrba a stejný hráč uzavřel konečný výsledek, když se po ztrátě balonu prosadil po centru z levé strany.

Góly: 18. Řezáč, 58. a 75. Kotrba. Rozhodčí: Pojezdný. ŽK: 1:0. Diváci: 100. Poločas: 0:1. Nová Ves: Fuksa – Kubík, Pohanka, P. Starý, J. Krejčí (75. T. Novotný) – J. Starý (65. P. Šandera), R. Novotný, P. Bureš, Ondřejka – Čech, Havlík. Okříšky: Fiala – Tekal, Jančok, Bastl, Zeman – Jeřábek, Jůza, Malý, Tůma (83. Zubský) – Kotrba, Řezáč. Nejlepší hráči: Fiala, Řezáč, Kotrba.

TŘEBÍČ B – ŽDÍREC 1:2

Domácí v prvním poločase předváděli dynamický fotbal s vysunutým presinkem. Třebíčska juniorka však neproměňovala vyložené šance, třikrát selhal Cejpek a jednu stoprocentní brankovou příležitost měl střídající Kostelecký. Hostitelé převahu korunovali parádní trefou do šibenice Lubomíra Venhody. V závěru ještě z trestného kopu minul horní roh ždírecké branky Durda. Zkušenější hosté poté třebíčským mladíkům předvedli lekci z produktivity, když potrestali chyby při bránění standardních situací. Nejprve v 57. minutě po rohu využil nedorozumění domácí obrany s brankářem Kysilko, který tečoval míč do sítě. Tentýž hostující hráč opět po rohu v 67. minutě hlavou otočil výsledek. Za domácí mohl vyrovnat Durda, ale v 89. minutě trefil pouze břevno.

Góly: 38. L. Venhoda – 53. a 67. Kysilko. Rozhodčí: Šťastný. ŽK: 2:2. Diváci: 50. Poločas: 1:0. HFK Třebíč B: Němec – Křivánek, Brabenec, Chalupa, Václavek – Novotný, Mrkvica (20. Kostelecký), L. Venhoda (60. Kučera), Sedláček – Durda, Cejpek (78. Řezáč). Ždírec: Rezničenko – Pleva (87. Pátek), Sysel, Kysilko, Matějka – Klimeš (60. L. Blažek), T. Blažek, R. Mareš, Smejkal – Kolouch, Novotný. Nejlepší hráči: Durda – T. Blažek, R. Mareš.
Příští kolo: Herálec HB – Jemnicko, Žirovnice - Nová Ves, Okříšky – V. Bíteš, Jaroměřice n. R. – Bystřice, H. Brod – Polná, Humpolec - M. Budějovice, St. Říše - Třebíč B, Ždírec n. D. – Pacov.