Přestřelka. Tu zažila Leština s Bedřichovem

Havlíčkobrodsko – Havlíčkobrodské béčko porazilo Třešť brankou ze sedmnácté minuty.

9.9.2013

Ilustrační fotoFoto: archiv/Deník

H. BROD B – TŘEŠŤ 1:0

V prvním poločase měli domácí více ze hry. V 17. minutě se k trestnému kopu postavil Kuchta a Nechvátal na dvakrát překonal gólmana Bachmana. Zvýšit mohl do poločasu Halamka, ale jeho chytrý pokus patičkou dokázali obránci z brankové čáry odkopnout. Potom se hra v poli vyrovnala, ale příliš oslnivý fotbal se nehrál. Hosté se do šancí nedostávali vůbec. Na druhé straně spálil dvě šance Provazník a v závěru se vyznamenal Soukal při trestném kopu Třeště.

Gól: 17. Nechvátal. Rozhodčí: Rosický. ŽK: 1:0. Diváci: 150. Poločas: 1:0. H. Brod B: Soukal – Molák, Halamka, Nechvátal, Koblížek (46. Provazník) – Báča (89. Sůva), Hübner, Kuchta (71. Fialka), Vacek – Krejdl (62. Udržal), Zimprich.

POHLED – KAMENICE N. L. 1:4

Domácí dobře začali a do úvodní branky Klementa diktovali tempo hry. Pak ale převzali otěže hosté a během tří minut skóre otočili. Ze dvou rychlých protiútoků těžili Hadač s Dvořákem. I po poločase Kamenice hrála ze zabezpečené obrany a pokračovala v protiútocích. Na 3:1 z pohledu Kamenice zvýšil svým druhým gólem Hadač a poslední branku přidal Zahradník z pokutového kopu.

Góly: 28. Klement – 30. a 65. Hadač, 31. Dvořák, 80. Zahradník (PK). Rozhodčí: Obrtlík. ŽK: 4:4. Diváci: 80. Poločas: 1:2. Pohled: Růžička – Posíchal, Eis (79. Mak), Sobotka, Polák – Venc (30. Doležal), Slanař, Klement, Moučka (80. Freundenreich) – Zich, Janďourek (75. Schaferhans).

ŠTOKY – PELHŘIMOV B 3:0

Domácí byli od úvodních minut důraznějším a lepším celkem. Vytvořili si i několik gólových příležitostí, z nichž tři proměnili. Hosté byli o něco techničtější, ale bez gólového efektu. Po půl hodině hry se hlavou trefil Bošacký.  Po změně stran pak Štoky vstřelily další dvě krásné branky. Nejprve se z přímáku ze třiceti metrů trefil pod břevno Stehlík, a jeho pak napodobil v 77. minutě Jakub Loži.

Góly: 30. Bošacký, 57. Stehlík, 77. J. Loži. Rozhodčí: Masopust. ŽK: 0:3. Diváků: 50. Poločas: 1:0. Štoky: T. Kubát – Miksa, M. Kubík, Netolický, Stehlík – Havel, Holík, Pospíchal (60. Brož), Bulant – Bošacký (67. Ambrož), J. Loži.

LEŠTINA – BEDŘICHOV 6:3

Domácí začali utkání velmi aktivně a soupeře svým presem zaskočili. Hned v 7. minutě se ujali vedení, když se trefil z dorážky Bárta. Hosté začali hrát až od dvacáté minuty, ale ve 34. minutě je ještě trestal Mišovic. Jenže do přestávky dokázal Bedřichov vyrovnat Maškem a Volákem. A to pak byla v domácí kabině pořádná bouřka.

Po změně stran se strhla přestřelka. Domácí nejprve odskočili na rozdíl dvou branek, ale hosté se nevzdali a druhým gólem snížil Mašek. Ale Sobek ještě dvěma brankami završil hattrick. „Pro hosty je to ale krutý výsledek," uznal kouč Leštiny František Polák.

Góly: 7. Bárta, 34. Mišovic, 47. Karel, 49., 62. A 69. Sobek – 38. A 50. P. Mašek, 42. Volák. Rozhodčí: Porubka. ŽK: 2:2. Diváků: 250. Poločas: 2:2. Leština: Koudelka – Proněk, T. Aubrecht, Karel, Prchal (75. Hospodka) – Klaus (86. Pajank), Forejt, Piskač, Mišovic (70. L. Aubrecht) – Bárta, Sobek (83. Prášek).

DOBRONÍN – VĚŽNICE 2:2

Začátek měli pod kontrolou domácí, ale hosté se dostávali do šancí po dlouhých nákopech, a právě jednu ze standardek využil nepokrytý Šimoníček, který napálil míč pod břevno. Dobronínští se ale otřepali a do poločasu dokonali obrat. Po perfektní přihrávce Záškody zakončoval Tomáš Sedláček a tentýž hráč díky agresivnímu napadání  prostřelil Drahoše podruhé.

V úvodu druhého dějství se hrálo podle not hostů, kteří začali napadat a dostali domácí pod tlak. Ti díky gólmanu Chvátalovi přežili dvě velké šance, a pak mohli několikrát rozhodnout. Jenže Tomáš Sedláček své dva úniky nedal, stejně tak i Vaněk. A když Petruš ze tří kroků překopl a Cinkovu parádní střelu pokryl Drahoš, přišlo staré známé „nedáš, dostaneš". Dlouhý nákop a odražený balon se dostal k Šejstalovi, a ten určil konečnou podobu výsledku.

Góly: 21. a 45. T. Sedláček – 13. Šimoníček, 76. Šejstal. Rozhodčí: Budín. ŽK: 2:1. Diváci: 120. Poločas 2:1. Věžnice: Drahoš – Bahounek, Smutný, Havlíček, Fikejs – Motl, Kölbl (66. Brykner), Šimoníček (25. Adamec), Chalupník – Šejstal, Pertlíček.

9.9.2013 VSTUP DO DISKUSE

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc.
20

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Malé pivovary zažívají boom. Na jejich nástup však hospody nedokáží reagovat a na čepu stále nabízí stejná piva.
1

Hospodští v Havlíčkově Brodě nereagují na nabídku malých pivovarů

Poškozenou vázu v muzeu nahradila kopie světelského kamenosochaře

Lipnice nad Sázavou – V kamenosochařském středisku v Lipnici nad Sázavou vznikla kopie vázy z 18. století, která teď tvoří jednu z dominant novoměstského zámku. Věrnou kopii pískovcové vázy vytvořil student světelské akademie Nicolas Vrána v rámci své maturitní práce.

Kuki se vrací domů. Chytili ho v Jihlavě

Jihlava – Tříměsíční pobyt ve volné přírodě Kukimu končí. Od tohoto pondělí ví o klokanovi, který utekl už v květnu svému majiteli z rodinné farmy v Mohelnici na Olomoucku, celá republika. V pátek ráno se ho podařilo pracovníkům jihlavské zoologické zahrady, hasičům a městským policistům chytit ve Starých Horách v lokalitě Červené domky.

Most nad Doubravkou je už minulostí

Havlíčkobrodsko - Do Nového Ranska, místní části Ždírce nad Doubravou na Havlíčkobrodsku, se motoristé jen tak lehce nedostanou. Most na silnici první třídy číslo 34, překlenující řeku Doubravu, totiž přestal existovat. Příčinou je jeho kompletní demolice.