Problémem ligového dorostu jsou vlastní hrubky v bránění

Havlíčkův Brod – Brodští ligoví fotbaloví dorostenci brodského Slovanu hostovali na hřišti aspiranta na postup a opět hladce prohráli.

11.4.2014

Příděly zatím dostávají na jaře ligoví dorostenci Slovanu na venkovních stadionech. Po debaklu 6:0 v Hlučíně si přivezli čtyřgólovou nadílku z Vítkovic.Foto: Roman Franc

MSDL U19

VÍTKOVICE  – H.BROD 4:0

Bez M. Svobody a Rokose, ale již s Jaroslavem Kubátem a Henkem, vyběhli brodští chlapci na kvalitní trávník vítkovického stadiónu. Začalo se ve vysokém tempu, žel hned první hrubku v brodské obraně ve 4. minutě vítkovický Neuman potrestal 1:0. Hra se potom vyrovnala a před oběma brankami bylo střídavě rušno.

Dvě slibné příležitosti domácích zlikvidoval  Pazderka, jednou Moravané netrefili odkrytou hostující svatyni. Ale i Slovan měl dobré příležitosti, blízko gólu byl Tuhý, Kubátův trestný kop domácí se štěstím tečovali na roh a střela Štědrého jenom zatřásla břevnem. V samém závěru poločasu po chybné rozehrávce Slovanu domácí Omasta zvýšil na 2:0. Po přestávce otřeseného Pazderku vystřídal v brance Chalupa. Domácí začali opět zostra a po hodině hry nápaditou akci Groteho úspěšně zakončil Vítek na 3:0 a o osudu utkání bylo rozhodnuto. Hra se vyrovnala, tempo hry opadlo, únik Štědrého už nestačil zblízka zakončit Tuhý. Další minela brodské obrany znamenala čtvrtý gól z kopačky Hanzlíka. Slovanu nebylo přáno, střela Kubáta zdálky opět jenom orazítkovala břevno za vůbec nereagujícím domácím gólmanem. „Domácí vyhráli zaslouženě, když třikrát potrestali naše hrubky v bránění. Naši kluci nehráli špatně, porážka je pro ně příliš krutá. Zahráli lépe než proti Vyškovu, na kvalitního soupeře to však nestačilo. Mladé družstvo stále sbírá zkušenosti a nezvládlo nástupy do obou poločasů. Musím kluky pochválit, že zápas nevypustili ani za rozhodnutého stavu. Z kolektivu toho tentokrát nejvíce uhráli Kubát a tradičně Polívka," glosoval průběh brodský kouč Ján Bždoch.

Poločas: 2:0. H. Brod: Pazderka (46. Chalupa) – Franc, K.Svoboda, Kubát, Vendl, Štědrý (81. Haala), Henek (65. Hekrle), Polívka, Tuhý, Pleva (65. Báča) – Prchal.

11.4.2014 VSTUP DO DISKUSE

Pod městským znakem se ukrýval fragment původní fasády radnice ze 17. století. Zlaté slunce v modrém poli. Podle odborníků se jednalo o mechanické hodiny.
2

Fasáda Staré radnice skrývala renesanční fresku usměvavých hodin

Brodské koupaliště zláká v létě k osvěžení stovky lidí za den.

Na brodské koupaliště míří stovky lidí za den

Velké Meziříčí i nadále kraluje třetí lize

Vysočina – Také třetí vystoupení Velkého Meziříčí v letošním ročníku MSFL skončilo úspěchem, přivezlo body z Hulína. V divizi D se poměrně dařilo dalším fotbalovým týmům z Vysočiny.

Chotěboř vyhrála ve Speřicích a vede tabulku

Vysočina – Po třech kolech krajského přeboru jsou jediným týmem, který neztratil ani bod, fotbalisté Chotěboře. Derby mezi Humpolcem a Košeticemi totiž skončilo bez branek.

Šmolovy vévodí okresnímu přeboru

Havlíčkův Brod - Druhou porážku v řadě si ve fotbalovém okresním přeboru připsalo céčko brodského Slovanu. Naopak devět bodů ze tří zápasů mají na svém kontě Šmolovy.

Chotěbořský Krédl rozhodl čtyři minut před koncem okresní derby

Vysočina – Špatný vstup do soutěže mají za sebou v I. A třídě fotbalisté Havlíčkovy Borové, kteří prohráli i třetí zápas v řadě, tentokrát 1:0 padli v Dobroníně a navíc se jim v sezoně ještě nepodařilo vstřelit ani gól.