Rozsochatec zaskočil Borovou nevídaným obratem

Havlíčkobrodsko – O víkendu pokračovaly fotbalové přípravy na jarní část sezony.

17.3.2015

Třináct gólů bylo k vidění v přípravném zápase H. Borová – Rozsochatec, když se hostům hrající okresní přebor podařil obrat z 5:1 na 6:7.Foto: Ivo Havlík

Ligový dorost brodského Slovanu si doma poradil s účastníkem krajského přeboru se Sapeli Polná 6:2.

PŘÍPRAVNÉ ZÁPASY

H. BROD U19 – SAPELI POLNÁ 6:2
Do utkání jsme vstoupili aktivně a ihned jsme si vytvořili převahu ve středu hřiště, kterou se nám podařilo poměrně brzo zúročit v první branku. Po pěkné a efektní kombinaci otevřel skóre utkání krásnou střelou Pleva. O chvíli později byl ve vápně faulován Henek a rozhodčí odpískal pokutový kop. Ten s přehledem proměnil Haala. O několik minut později soupeř využil chybné rozehrávky a podařilo se mu snížit na 2:1.

Osvědčenou kombinaci, která vedla k prvnímu gólu, jsme sehráli ještě jednou a Pleva opět mířil bezchybně za záda brankáře Polné.

Do druhého poločasu jsme šli s tím, že v žádném případě nesmíme polevit v našem snažení a že musíme ještě nějaký ten gól přidat. To se nám také podařilo, když branky postupně vsítili Nedvěd, Němec a nováček Henek. Soupeři se podařilo korigovat z ojedinělé příležitosti po zaváhání naší obrany.

„Tentokrát musím svůj tým pochválit, protože jsme hráli nejen pěkný fotbal, ale i před brankou soupeře jsme byli maximálně efektivní.
Vzhledem k tomu, že se nám během následujícího týdne vrátí do tréninku hned několik hráčů o sestavě na první mistrovské utkání, zatím příliš jasno nemáme.

Proti Olomouci nebereme nic jiného než tři body, nic jiného si vzhledem k našim cílům nemůžeme ani dovolit. Cíl zůstává stejný, ligu chceme vyhrát," říká brodský trenér Tomáš Bárta.

Góly H. Brodu: 6. a 33. Pleva, 11. Haala, 69. Nedvěd, 73. Němec, 82. Henek. Rozhodčí: Zadina. Poločas: 3:1. H. Brod: Jícha – Hamřík (72. Megela), Havlíček, Jagoš, Burjetka – Dvořák, Henek, Jaroš – Němec, Haala, Pleva (66. Nedvěd).

VĚŽNICE – KOUTY (TR) 0:1
„Odehrálo se vyrovnané utkání se šancemi na obou stranách. Rozhodla chyba našeho gólmana Drahoše. Naše herní zlepšení bylo znát," nechal se slyšet věžnický předseda Bohuslav Chalupník.
Rozhodčí: Niederle. Poločas: 0:1. Věžnice: D. Drahoš – A. Drahoš, Fikejz, Chalupník, Mottl – Novotný, Šimoníček, Kocourek, Fazekaš – Klement, Šejstal. Střídali: Tecl, Kunc, Laštovička.

H. BOROVÁ – ROZSOCHATEC 6:7
„Do stavu 5:1 jsme hráli dobrý fotbal, ale potom si začali hráči na hřišti dělat, co chtěli, více to nemá cenu komentovat. Hráli jsme i v provizorní sestavě, zejména druhý poločas, ale tím porážka nebyla," řekl borovský trenér Roman Brukner.
Góly H. Borové: Petr Veselý 2, Antl 2, Hospodka, Z. Frühbauer. Poločas: 5:3. H. Borová: Pavel Veselý – L. Kučera, J. Veselý, Blažek, Hospodka – Tonar, Z. Frühbauer, P. Kučera, Chlupna – Petr Veselý, Antl. Střídali: Lupták, Vavroušek, A. Paušíma, A. Frühbauer.

LEŠTINA – OKROUHLICE 8:0
„Okrouhlice toho moc nepředvedla a příliš nás neprověřila. My jsme si zahráli fotbal a osm gólů je pro soupeře ještě milosrdných. Mohli jsme vyhrát vyšším rozdílem," prozradil leštinský kouč David Hospodka.
Góly: Forejt 4, Pajer 3, Sobek. Poločas: 3:0. Leština: Piskač – Poul, Čáslavský, T. Aubrecht, Prchal – Klaus, Karel, L. Aubrecht, Pajer – Mišovic, Forejt. Střídali: J. Proněk, M. Proněk, Sobek.

17.3.2015 VSTUP DO DISKUSE

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc.
20

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Malé pivovary zažívají boom. Na jejich nástup však hospody nedokáží reagovat a na čepu stále nabízí stejná piva.
1

Hospodští v Havlíčkově Brodě nereagují na nabídku malých pivovarů

Poškozenou vázu v muzeu nahradila kopie světelského kamenosochaře

Lipnice nad Sázavou – V kamenosochařském středisku v Lipnici nad Sázavou vznikla kopie vázy z 18. století, která teď tvoří jednu z dominant novoměstského zámku. Věrnou kopii pískovcové vázy vytvořil student světelské akademie Nicolas Vrána v rámci své maturitní práce.

Kuki se vrací domů. Chytili ho v Jihlavě

Jihlava – Tříměsíční pobyt ve volné přírodě Kukimu končí. Od tohoto pondělí ví o klokanovi, který utekl už v květnu svému majiteli z rodinné farmy v Mohelnici na Olomoucku, celá republika. V pátek ráno se ho podařilo pracovníkům jihlavské zoologické zahrady, hasičům a městským policistům chytit ve Starých Horách v lokalitě Červené domky.

Most nad Doubravkou je už minulostí

Havlíčkobrodsko - Do Nového Ranska, místní části Ždírce nad Doubravou na Havlíčkobrodsku, se motoristé jen tak lehce nedostanou. Most na silnici první třídy číslo 34, překlenující řeku Doubravu, totiž přestal existovat. Příčinou je jeho kompletní demolice.