Šimoňák rozhodl o výhře Chotěboře B

Vysočina – Boj o druhé místo ve fotbalové I. B třídě vyšel lépe pro chotěbořskou rezervu, která doma gólem Šimoňáka porazila Mírovku.

23.5.2016

Ilustrační foto.Foto: Josef Hlaváček

CHOTĚBOŘ – MÍROVKA 1:0

Bylo vidět, že se hraje o druhé místo. Mírovka do 15 minuty lepší, potom se hra vyrovnala a domácí se ujali vedení zásluhou Šimoňáka. Poločas se dohrál se šancemi na obou stranách, ale bez gólového efektu. Po přestávce si domácí vytvořili tři tutové šance, ale ani jednu se jim proměnit nepodařilo. Zbytek zápasu byl hodně o bojovnosti a chotěbořské rezervě se podařilo těsný výsledek uhájit.
Góly: 9. Šimoňák. Rozhodčí: Rosický. ŽK: 3:3. Diváci: 57. Poločas: 1:0. Chotěboř B: Dobrovolný – Neuvirt, Čapek, R. Odvářka, Bělovský (56. Novák) – Pfeffer (64. Málek), Fiala, Kohout, Tůma – Šimoňák (85. Ledvinka), Krédl. Mírovka: Berky – Rásl, Semelka, Zacha (80. Rázl), Freudenreich – Němec (76. Dvořák), Netopilík, Mejstřík (81. Pylypenko), Lacina – Valášek, Kaplan.

TIS – ŠTOKY 5:2

Domácí se brzy zaslouženě ujali dvougólového vedení. Potom hosté korigovali výsledek, ale vzápětí Tis přidal třetí gól. Do poločasu diváci ještě viděli po jedné trefě na každé straně. Po příchodu z kabin domácí vstřelili pátý gól. Štoky se mohly vrátit do zápasu v 70. Minutě, ale nabídnutý pokutový kop neproměnily. „K utkání nastoupilo několik dorostenců, kteří se podíleli na třech gólech, obránce Šidlák dokázal pokrýt nebezpečné útočné duo hostů a ještě proměnil důležitou penaltu na 2:0," řekl trenér Tisu Miloslav Kozlík.
Góly: 6. J. Novotný ml., 12. Šidlák (PK), 30. a 43. T. Vacek, 66. Radil – 25. Holík, 38. Lóži. Rozhodčí: Novotný. ŽK: 2:1. Diváci: 50. Poločas: 4:2. Tis: Havel – Mareš, Šidlák, Benák – Zezulák, T. Vacek, M. Kozlík (70. Tvrdý), Rosecký, T. Kozlík (46. Sojka) – J. Novotný ml., J. Novotný st. (46. Radil). Štoky: Exner – Miksa, Kunc, Gleixner, Stehlík – Havel, Dáňa (67. Fic), Šprla, Holík (87. Matějka) – Žila, Lóži.

LÍPA – ČERNOVICE 3:1

Hrálo se bojovné utkání za vysokého větru. Hosté si za celý poločas vypracovali jedinou šanci v utkání, kterou v osmé minutě proměnil Kohout. Ještě do poločasu se Lípě podařilo během dvou minut vývoj zápasu otočit, nejdříve se prosadil Vácha a po něm Fejt. Po přestávce se hra v poli vyrovnala, domácí několikrát podržel gólman Vašák a dvakrát Lípu zachránilo břevno. Rozhodnutí padlo dvanáct minut před koncem z kopačky Heppnera.
Góly: 33. Vácha, 35. Fejt, 78. Heppner – 8. Kohout. Rozhodčí: Beseda. Bez karet. Diváci: 40. Poločas: 2:1. Lípa: Vašák – Šimek, M. Prokš, Fejt, Souček – J. Havel, Fejt (70. L. Havel), Kříž, Vendl – Heppner, Vácha.

HERÁLEC – N. RYCHNOV 2:3

Hostům se povedl vstup do zápasu, když se po čtvrt hodině hry trefil T. Faltýnek. Na tento gól Herálec odpověděl Pátkem. Po přestávce se hrál vyrovnaný fotbal se spousty šancí na obou stranách, jenže Hralovu střelu zastavila tyčka, Pátkovu zase břevno. Produktivnější byli hosté, kteří zásluhou Loskota utekli na 3:1. Deset minut před koncem dal konečnou podobu výsledku Hrala a tentýž hráč si nechal v samém závěru dát červenou kartu.
Góly: 26. Pátek, 80. Hrala – 16. T. Faltýnek, 59. a 65. Loskot. Rozhodčí: Bílek. ŽK: 2:4. ČK: 1:0 (88. Hrala). Diváci: 50. Poločas: 1:1. Herálec: J. Vašák – O. Ganobjak, Med, Paclík, L. Stojan – J. Stojan (69. Filínský), Pátek, Kohout, Král – V. Vašák (66. Komůrka), Hrala.

23.5.2016 VSTUP DO DISKUSE

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc.
20

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Malé pivovary zažívají boom. Na jejich nástup však hospody nedokáží reagovat a na čepu stále nabízí stejná piva.
1

Hospodští v Havlíčkově Brodě nereagují na nabídku malých pivovarů

Poškozenou vázu v muzeu nahradila kopie světelského kamenosochaře

Lipnice nad Sázavou – V kamenosochařském středisku v Lipnici nad Sázavou vznikla kopie vázy z 18. století, která teď tvoří jednu z dominant novoměstského zámku. Věrnou kopii pískovcové vázy vytvořil student světelské akademie Nicolas Vrána v rámci své maturitní práce.

Kuki se vrací domů. Chytili ho v Jihlavě

Jihlava – Tříměsíční pobyt ve volné přírodě Kukimu končí. Od tohoto pondělí ví o klokanovi, který utekl už v květnu svému majiteli z rodinné farmy v Mohelnici na Olomoucku, celá republika. V pátek ráno se ho podařilo pracovníkům jihlavské zoologické zahrady, hasičům a městským policistům chytit ve Starých Horách v lokalitě Červené domky.

Most nad Doubravkou je už minulostí

Havlíčkobrodsko - Do Nového Ranska, místní části Ždírce nad Doubravou na Havlíčkobrodsku, se motoristé jen tak lehce nedostanou. Most na silnici první třídy číslo 34, překlenující řeku Doubravu, totiž přestal existovat. Příčinou je jeho kompletní demolice.