Šlágr rozhodla 71. minuta, kdy se lídr tabulky ujal vedení 2:0 vlastním gólem Herese.

H. BROD – NÁMĚŠŤ-VÍCENICE 3:0

Po desetiminutové oťukávané si první slovo vzal domácí Provazník, který to ze strany zkoušel halfvolejem a jen těsně minul Rouskovu svatyni. Vzápětí se po centru Kubáta dostal do hlavičkového zakončení Vopršal, s jeho pokusem si Rousek poradil. Ve 22. minutě kopl dobře trestný kop Kubát, ovšem nenašel pochopení útočících hráčů a Rousek si pohodlně míč sebral. Na druhé straně se po faulu Provazníka ke standardní situaci postavil Prokeš, našel hlavu Rubáka, ale hlavička se mezi tři tyče Kučírkovy branky nevešla.

Po půl hodině hry domácí kopali další trestný kop, tentokrát Kubát trefil prvního hráče před sebou, hosté podnikli brejk, a ten na poslední chvíli zneškodnil odkopem Novotný. Hned po přestávce se dobře uvolnil Kavka, vybídl ke skórování Vacka, ale i on byl v koncovce hodně nepřesný. Slušná „pohárová" divácká kulisa (Zápas poháru České pošty Olomouc – Jihlava sledovalo jen o sto diváků více – pozn. autora) se gólu dočkala v 57. minutě, kdy po pěkné akci našel Vopršal na zadní tyči číhajícího Provazníka, a ten se v těchto situacích málokdy splete – 1:0. O devět minut později se krásně proháčkoval Klusák, jeho akci chyběla pouze lepší finální přihrávka. Potom přišel rozhodující moment celého zápasu. K trestnému kopu se postavil střídající Tůma a jeho centr odhlavičkoval Heres za bezmocného Rouska. V 77. minutě se opět uvolnil dobře hrající Klusák, centrem našel Vopršala, ale tomu v tomto zápase nebylo přáno. Na druhé straně předvedli hosté svoji nejhezčí akci zápasu, na jejímž konci byl na zadní tyči Homola, ale toho bravurně vychytal Kučírek. Následně na sebe upozornil Vopršal, který si z hostujících hráčů udělal kužele, jeho střela však Rouska nemohla ohrozit. Konečnou podobu výsledku dal dvě minuty před koncem zápasu Petřík, který zužitkoval přihrávku Hejkala.

„Soupeř si od úvodních minut šel za body, byl agresivnější a i se na tom terénu lépe pohyboval. Když jsme byli v lehkém tlaku, tak jsme inkasovali a dovršil to ten vlastní gól," řekl Antonín Salák. Brodský Slovan si připsal jedenácté podzimní vítězství, gólman Kučírek vychytal svoji osmou nulu.

Lepší dárek si ke čtyřicátinám trenér Richard Zeman nemohl ani přát. „Náměšť zde potvrdila svoji kvalitu, v určitých pasážích byla na míči silnější. Měli jsme štěstí, že jsme dali gól po hluché desetiminutovce. Já bych chtěl klukům poděkovat, podali odhodlaný a trpělivý výkon," zhodnotil zápas.

Góly: 57. Provazník, 71. vlastní (Heres), 88. Petřík. Rozhodčí: Švehla. ŽK: 1:3. Diváci: 450. Poločas: 0:0. H. Brod: Kučírek – Bláha, Novotný, Nechvátal, Vařejka (43. Hejkal) – Klusák, Kubát, Kavka (82. Petřík), Vacek (57. Tůma) – Provazník, Vopršal (89. Štědrý). Náměšť-Vícenice: Rousek – Prokeš, Heres, Buchta, Rous – Homola, Chládek (65. štěpnička), Durajka, Rubák – Závitka, Doubravský. Nejlepší hráči: Nechvátal, Klusák, Provazník.

1. H. Brod                             12 11 1 0 32:5  34

2. Náměšť-Vícenice                 12  7 2 3 32:23 23

3. Ždírec n.                            12  7 1 4 22:13 22

4. Jemnicko                            12  6 3 3 29:21 21

5. Sapeli Polná                         12  7 0 5 29:20 21

6. Humpolec                            12  6 2 4 28:18 20

7. Přibyslav                            12  6 1 5 20:18 19

8. M. Budějovice                      12  6 1 5 17:14 19