H. BROD – VRCHOVINA 0:2
Do první velké šance se dostal ve druhé minutě brodský Vopršal, jeho střelu zastavila levá noha gólmana Vítka. O šest minut později se na druhé straně uvolnil Smetana, ten slabou hlavičkou jen vyzkoušel pozornost Soukala. Potom přišel rozhodující moment celého utkání. Trojánek s tečí domácího stopera Novotného našel Smetanu, a ten prostřelil Soukala.

„Z mého pohledu to byla průniková přihrávka, kterou Novotný netrefil, ztečoval to do ofsajdové pozice, kterou signalizoval pomezní, ale hlavní to vyřešil podle své hlavy. Měli jsme zase dostatek času, abychom gól dali," vrátil se ke sporné situaci domácí trenér Richard Zeman. „Pro nás to bylo šťastné vedení. Rozhodčí signalizoval ofsajd a domácí přestali hrát," reagoval kouč Vrchoviny Marek Štukhejl.

Po čtvrt hodině hry mohlo být vyrovnáno. Na pravé straně se uvolnil Pohnětal, krásnou přihrávkou za obranu našel Míču, ten nejdříve trefil nohu Vítka a dorážku hostující gólman zastavil na brankové čáře. Následně zahrozil hlavou Smetana a po dlouhém výkopu Vítka zazdil šanci Skalník. Ve 27. minutě se objevil v další šanci Míča, jeho razantní střela se mezi Vítkovy tři tyče nevešla. Před poločasem to zkoušel technicky obloučkem Skalník, ale jeho pokus se snesl těsně nad Soukalovou brankou.

„První poločas byl náš výkon nedůstojný v boji o přední pozice. Když už jsme ty cíle vyhlásili, tak se toho nesmíme zříkat. Nasazení hráčů jsem očekával jiné, než bylo," zlobil se Štukhejl.

Do poloviny druhého poločasu toho diváci moc neviděli. Za zmínku stojí hlavička Košíka, se kterou si s námahou Soukal poradil. Po něm ještě po trestném kopu Kolaříka zahrozil Dvořáček. V závěrečných deseti minutách si domácí vytvořili drtivý nápor. Trestný kop Mareše Vítek vyboxoval, a z dalších centrovaných míčů už velká šance nepřišla. V poslední minutě přišel brejk do otevřené brodské obrany tři na jednoho, který zakončil Kovařík.

„Jsem zklamaný, protože domácí byli lepší, z naší strany je to nezasloužená výhra," dodal zklamaný trenér Vrchoviny. „Dnes určitě nevyhrál lepší, ale udělali jsme na začátku utkání chybu, a tím jsme si to ztížili. Chyběly nám prostě góly," smutnil brodský lodivod Richard Zeman.

Góly: 10. P. Smetana, 90. Kolařík. Rozhodčí: Stehlík. ŽK: 1:4. Diváci: 450. Poločas: 0:1.

H. Brod: Soukal – Svoboda (46. Koudelka), Kubát, Novotný, Pohnětal – Hejkal, Mareš, Sklenář, Kavka (65. Slováček) – Míča, Vopršal. Vrchovina: Vítek – Buchta (46. Drdla), Košík, Dvořáček, Follprecht (70. Mrkos) – M. Skalník, Kolařík, Komínek, Šandera – Trojánek (63. Šmída), P. Smetana. Nejlepší hráči: Míča – Vítek, P. Smetana.