H. BROD – JAROMĚŘICE 0:4

Trenér domácího Slovanu Richard Zeman očekával s Jaroměřicemi těžký zápas, ale tento výsledek si asi nepředstavoval ani v tom nejčernějším snu. V první půlhodině zápasu se toho v šestnáctkách obou týmů moc nedělo. Za zmínku stojí rohový kop Kubáta, na který Vopršal ve skluzu nedosáhl. Dvě minuty před poločasem se do šance dostal Ošmera, a ten křižnou střelou překonal Kučírka. V 57. minutě potrestal chybu Kučírka Neumann a o dvacet minut později opět Kučírek neudržel míč a Rygl neměl problém zvýšit na 0:3. Aby toho pro Slovan nebylo málo, tak ještě inkasoval z kopačky Rygla čtvrtý gól a vzápětí Chalupa chytil Kubátovi pokutový kop.

Góly: 77. a 86. Rygl, 43. Ošmera, 57. Neumann. Rozhodčí: Straka. ŽK: 3:1. Diváci: 300. Poločas: 0:0. H. Brod: Kučírek – Pohnětal (46. Bláha), Novotný, Nechvátal (62. Tůma), Vařejka – Míča, Kubát, Henek (57. Kuchta), Hejkal – Provazník, Vopršal (79. Štědrý). Jaroměřice: Chalupa – Z. Karásek, Matoušek, Kopeček, Urbánek – Ošmera, Novotný, Hrobař, Křivánek – Rygl (88. Melán), Neumann (89. M. Karásek). Nejlepší hráči: Hrobař, Ošmera, Rygl.

CHOTĚBOŘ – M. BUDĚJOVICE 0:1

Chotěboři se na jaře výsledkově nedaří a smolnou sérii neprotrhla ani doma proti Moravským Budějovicím. Ty se ujaly vedení už v šesté minutě, kdy se hlavou prosadil Stehlík. Domácí se snažili s výsledkem něco udělat, ale přehuštěný val hostující obrany je do větších příležitostí nepouštěl. Po přestávce se pokračovalo ve stejném duchu, ale snahu Chotěboře uťal zbytečným vyloučením Kaplan.

Gól: 6. Stehlík. Rozhodčí: Jahoda. bez ŽK. ČK: 1:0 (57. Kaplan). Diváci: 150. Poločas: 0:1. Chotěboř: Vykoukal – Marek Somerauer (85. Ďoubal), Čáp, Hromádka, Jiří Hlaváček (87. Šimoňák) – Hanousek (52. M. Odvářka), Koutný, Martin Somerauer, Pospíšil (75. Pfeffer) – Kaplan, Dvořák. M. Budějovice: Klouda – Novotný, Busta, Toman, Veselý – Dušek (83. Švanda), Kyzlink (90. Kabashaj), Kopeček, Stehlík – Pařízek (87. Škoda), Šplíchal (90. Procházka). Nejlepší hráči: Marek Somerauer – Klouda, Stehlík.

JEMNICKO – ŽDÍREC N. D. 1:1

Domácím zápas herně příliš nevyšel, to soupeř byl aktivnější. Hosté hrozili dlouhými a přesnými nákopy v podání Koloucha nebo Čapkovského na dravé útočníky Pátka a Klimeše, které ze strany vydatně podporovali Votava s Fikarem. Ždírec si vytvořil několik slibných šancí. V úvodu musel vytáhnout Kolouchovu gólovou hlavičku brankář Novák na roh. Před svatyní Jemnicka hořelo víckrát, ale Novák svůj tým podržel. V 16. minutě pronikl středem Krejča a po jeho centru nešťastně hlavou překonal vlastního gólmana hlavou Kolouch – 1:0. Ve 25. minutě fauloval aktivního Klimeše ve vápně Tobolka, ale penaltu Štukhejla vyrazil Novák. Ve druhé půli se obraz hry nezměnil. Herně lepší Ždírec se dočkal v 58. minutě, když na velkém vápně zmocnil míče Fikar a bylo vyrovnáno.

Góly: 16. vlastní – 58. Fikar. Rozhodčí: Šula. ŽK: 2:2. Diváci: 230. Poločas: 1:0. Jemnicko: Novák – Kincl, Tobolka (64. Koutný), Borkovec, Čurda – Křivánek, Tesař, Morkus, Jurka – Frechka (87. Axman), Krejča. Ždírec n. D.: Pometlo – Kysilko, Čalkovský, Kolouch – Smejkal (59. Novotný), Mrázek (85. Dvořák), Štukhejl, Votava, Fikar – Klimeš, Pátek. Nejlepší hráči: Krejča, Novák – Klimeš.

PŘIBYSLAV – ČÁSLAVICE-SÁDEK 3:2

Přibyslav v prvním poločase předvedla plejádu zahozených šancí. „Kdybychom po půl hodině vedli 3:0, tak by bylo po zápase," uznal trenér Miloslav Myslivec. Jenže opak byl pravdou. Do kabin se šlo za stavu 2:1. Ve druhé půli se tak domácí museli bát o výsledek. A to bylo na jejich hře znát. Čtyři minuty před koncem bylo vyrovnáno, ale minutu nato Přibyslav dokázala strhnout vedení na svou stranu – 3:2. V poslední minutě při ní stálo štěstí, když se balon z kopačky hostů odrazil od břevna.

Góly: 15. Pochop, 44. Vykoukal, 87. Strašil – 43. a 86. Horvát. Rozhodčí: Machač. ŽK: 2:2. Diváci: 200. Poločas: 2:1. Přibyslav: Holcman – Marek, Říha, Vopršal, Strašil – Pochop, Vykoukal, Flekal, Buben (72. R. Musil – 88. Kunc) – T. Musil (90. Smejkal), Krčál. Čáslavice-Sádek: Roudenský – Rygl, Lampíř, Zikmund, Barák (36. Sedláček), Menčík, Kalay, Pokorný, Motyčka (84. Vecheta), Čermák, Horváth. Nejlepší hráči: Krčál, Strašil – Horváth.

SVĚTLÁ N. S. – VELKÁ BÍTEŠ 1:0

Bojovné utkání sledovali diváci ve Světlé nad Sázavou. V první půli se vše podstatné dělo v závěrečných minutách. Nejprve domácí Náděje vykopl míč po dorážce z brankové čáry a o minutu později se projevilo pořekadlo „nedáš – dostaneš". Machala hlavičkou našel Křikavu a ten vstřelil vítězný gól zápasu. Po přestávce šli hosté do deseti hráčů po vyloučení Nekudy. I tak byli blízko vyrovnání, ale znovu poslední hráč ve hře před brankovou čárou usměrnil míč mimo tři tyče. Tentokrát zachraňoval Machala. Světlá těsné vedení ubránila.

Góly: 44. Křikava. Rozhodčí: Sláma. ŽK: 2:3. ČK: 0:1 (52. Nekuda). Diváci: 250. Poločas: 1:0. Nejlepší hráči: Soukal, Štros – Matoušek. Světlá n. S.: Soukal – Císař, Valenta, Náděje, Dvořák – Machala (90. Muzikář), Kafka, Vodička, Čuřík (71. Krupička) – Křikava, Štros (89. Šimek). Velká Bíteš: Pelan – Horký, Kopáček (77. Klusák), Kerber, Ivančík (58. Dvořák) – Nekuda, Pokorný, Matoušek, Střecha – Loup, Škorpík. Nejlepší hráči: Soukal, Křikava – Loup.

Příští kolo: Okříšky – Jemnicko, Náměšť-Vícenice – Přibyslav, Čáslavice-Sádek – Humpolec, Sapeli Polná – Pacov, Žirovnice – Světlá n. S., V. Bíteš – H. Brod, Jaroměřice – Chotěboř, M. Budějovice – Ždírec n. D.

1. H. Brod                 21 16 3  2 47:17 51

2. Náměšť-Víc.            20 12 3  5 49:32 39

3. Ždírec n. D.           20 10 3  7 37:25 33

4. Sapeli Polná             20 10 2  8 41:31 32

5. Žirovnice                 20  9 5  6 37:32 32

6. Jemnicko                 20  8 7  5 40:29 31

7. Humpolec                20  9 3  8 39:31 30

8. M. Budějovice          20  9 3  8 26:30 30