O víkendu je čekají prestižní měření sil ve Žďáru nad Sázavou.

STARŠÍ DOROST

HAVL. BROD – LÍŠEŇ 2:1

Hosté sice výsledkově patří do spodní části tabulky, v Havlíčkově Brodě se však představili ve velmi dobrém světle. Slovan se v první půli jen složitě prosazoval, přesto si vypracoval několik šancí. V té největší těsně před pauzou hlavičkoval do břevna Jagoš. Po změne stran začali lépe hosté, i oni trefili břevno. Na vedoucí branku Havla dokázala ještě Líšeň odpovědět, ale na branku Jagoše ze samotného konce už ne.

„Musím uznat, že soupeř předváděl opravdu krásnou hru. O to víc si tohoto vítězství cením," uvedl pro klubový web trenér Slovanu František Souček.
Góly Havl. Brodu: Havel, Jagoš. Diváci: 45. Poločas: 0:0. FC Slovan Havlíčkův Brod: Beránek – L. Peřina, Henek (67. Hamřík), Poul, (54. Karlík), Havel, (90.Franc), Hloušek, Fišer, (31. Křivohlavý), Látera, Jagoš, Zástěra, J. Peřina.

Ostatní výsledky 21. kola: Otrokovice – Blansko 0:1, Boskovice – Svratka Brno 2:6, Sparta Brno – Třebíč 1:4, Břeclav – Žďár n. S. 5:5, Vel. Meziříčí – Pelhřimov 3:2, Kyjov – Vrchovina 0:1.

HAVL. BROD – LÍŠEŇ 1:0

V utkání začali lépe hráči Slovanu, byli aktivní a presinkem získávali míče. Bohužel však měli problém v koncovce. Soupeř byl nebezpečný v brejkových situacích, hořelo to hlavně po jeho standardkách. Klíčový okamžik střetnutí přišel ve 26. minutě, kdy byl ve velkém čtverci faulován Ondráček, úspěšným exekutorem pokutového kopu pak byl Pabousek. Ve druhé půli Slovan dobře bránil, pojistit výhru mohl Jirák. Jenže velkou šanci nevyužill, a tak si domácí museli vybojovat výhru v závěrečném náporu Líšně.

„Kluci potvrdili zlepšenou formu, tři předchozí výhry nebyly náhodné. Všichni hráli dobře a hlavně se vydali ze všech sil pro tým, což je cenné," těšilo trenérské duo Fikar, Pabousek.
Gól Havl. Brodu: Pabousek (PK). Diváci: 40. Poločas: 1:0. FC Slovan Havlíčkův Brod: Březina, Franc, Žáček, Dočekal, Kučírek (51. Nápravník), Chalupa (41. Jirák, 78. Král), Pabousek, Karlík (56. Tajovský), Ondráček, Vídenský (73. Ranecký), Voborník.

Ostatní výsledky 21. kola: Otrokovice – Blansko 0:4, Boskovice – Svratka Brno 0:4, Sparta Brno – Třebíč 2:1, Břeclav – Žďár n. S. 2:6, Velké Meziříčí – Pelhřimov 4:0, Kyjov – Vrchovina 3:4.

1. Blansko 17 17 0  0 81:7  51
2. Svratka Brno 17 14 1  2 59:17 43
3. Líšeň 18 14 1  3 65:25 43
4. Břeclav 18 11 0  7 55:31 33
5. HFK Třebíč 18 11 0  7 57:38 33
6. HAVL. BROD 18 10 2  6 57:33 32
7. Sparta Brno B 17  9 0  8 48:43 27
8. Vrchovina 17  6 5  6 35:45 23