MSLD

H. BROD – KROMĚŘÍŽ 2:2
Slovan bez zraněného Bači, v sestavě již byl Matěj Svoboda, který se po dvou měsících vrátil z USA. Domácí borci namlsaní výhrou 7:0 nad brněnskou Spartou chtěli na třetí oddíl ligové tabulky vlétnout jako uragán, žel pravý opak byl pravdou. Již v úvodní minutě se dočkali fiaska. Slabou střelu hostujícího Ferka pustil domácí gólman trestuhodně za svoje záda 0:1. Radost Hanáků však trvala pouhých šest minut.

Slovanisté zůstali neotřeseni, vrhli se do útočení a po pohledné akci Haala srovnal na 1:1. Hanáci praktikovali důrazný fotbal, což na Slovanisty platilo. Po dvaceti minutách na sebe znovu upozornil běhavý Haala, jeho nadýchaný centr na malé vápno skončil na hlavě důrazného Rokose. Jeho střela však neměla potřebnou razanci a skončila v rukavicích strážce moravské svatyně.

Ve 22. minutě nabídl Slovan soupeři další dárek. Trestný kop na polovině hřiště nasměrovali Broďáci přímo na kopačky soupeře. Byl z toho rychlý brejk úspěšně zakončený Obržálkem na 1:2. Hráči z Hané byli výrazně silní ve hře dopředu, každý brejk znamenal gólové nebezpečí. Po půlhodince hry sklidil potlesk Prchal za pumelici z 25 metrů, která jenom olízla břevno. V závěru poločasu měli domácí mírně navrch, hosté perfektně bránili, opírali se o výkon urostlého Ferka, ten byl jejich nejlepším borcem.

„Oba góly jsme soupeři po našich hrubkách darovali, hraje se oboustranně kvalitní ofenzivní fotbal, nemám klukům co vytknout, potřebovali by zlešit mezihru," připomněl o pauze brodský kouč Ján Bdžoch.

Po změně stran vrhli Slovanisté vše do útoku, zvláště když pro zranění hostím odstoupil nejlepší hráč Ferko. V rozmezí dvou minut bylo srovnáno 2:2, tvrdé ale fair boje o každý míč nadále pokračovaly. Hanáci prokazovali svoji kvalitu, jejich největší zbraní byly bleskové protiútoky, které brodská defenziva jenom s krajním úsilím odvracela. Po hodině hry hosté dokonce dopravili balon do brodské sítě, předčasnou radost jim však překazil zdvižený praporek čárového rozhodčího. Poslední čtvrthodinku si již oba kolektivy hlídaly výsledek a skóre se již nezměnilo.

„Spravedlivá remíza, oba týmy nabídly kvalitní fotbal. Hráči odvedli solidní a bojovný výkon. Z našich hráčů bylo nejvíce vidět běhavého i technicky vybaveného Haalu, k němu se přidali obránce Burjetka a Prchal na hrotu útoku. Uspěli jsme však díky celému kolektivu," chválil své svěřence šéf brodské střídačky.
Branky: 7. Haala, 47. Prchal – 1. Ferko, 22. Obdržálek. Rozhodčí: Fridrichovský. ŽK: 2:3. Diváci: 25. Poloča: 1:2. Havlíčkův Brod: Jícha – Franc, Jaroš, M. Svoboda, Burjetka – Pleva , Dvořák, Rokos (85. Rosecký), Polívka, Haala – Prchal.