Hlavně podzimní výhra 8:2 jasně favorizovala nájezdníky ze severozápadu. Ve 28. kole krajského přeboru se však znenadání ujali vedení domácí, kteří si nakonec odnesli cenný bod za remízu 2:2. Fotbalovější hosté na obrat nedosáhli.

V. BÍTEŠ – H. BROD 2:2

Začátek přinesl vzruch v obou brankovištích. Nejdříve pálil ze dvaceti metrů Tůma, na druhé straně dostal míč na pravou stranu Ivančík, vyslal Klusáka, který stejně jako Tůma těsně minul. Poté hra upadla do průměru. Mírně lepší Bíteš táhla útoky po pravé straně, jenže chyběla finální přihrávka. Ve 24. minutě střílel Provazník po přiťuknutí hostujícího Laciny z jedenácti metrů, jeho pokus však postrádal razanci. Šance Slovan nakopla. Brod převzal iniciativu ve středu pole a domácí deset minut nevěděli, kam dřív skočit. Nejdříve už zvedal ruce nad hlavu Provazník, radost mu překazil zdvižený praporek pomezního. Tůma kroutil přímý kop zprava těsně vedle levé tyče. Po půlhodině Berky vybídl ve vápně Petříka, jeho pokus ještě stihla přetížená obrana zblokovat. Po následném rohu se k odraženému míči rovnal Petřík, gólmana Pelána uchránilo od pohromy břevno. Domácím jako by docházely síly. Čekání na gól neprotrhl ani Kunc, jehož střelu ze skrumáže zlikvidoval Pelán. A pak to přišlo. Paradoxně ve druhé šestnáctce. Velká Bíteš po dlouhé době udržela míč a po kolmici ze středu pole postupoval Ondřej Loup sám na Kučírka. Akci vyšperkoval nesobeckou přihrávkou, kterou daroval gól dobíhajícímu Rozumovi, 1:0.

„Do utkání jsme vstoupili špatně, domácí byli lepší. Potom přišla pasáž, během které jsme měli tři šance. Bohužel dostaneme gól z brejku," láteřil trenér Slovanu Karel Kolesa, který své svěřence o půli nabádal k většímu odhodlání směrem dopředu. „Musíme hlavně proměňovat šance," burcoval.

To v šatně Bíteše panovala spokojenost. „Ale věděli jsme, že soupeřova fotbalovost přijde na řadu," upozornil domácí lodivod Jan Dvořák.

A měl pravdu. Jeho svěřenci se sice dostali do první příležitosti, když Nekuda nahrál pod sebe Ondřeji Loupovi, jenž pálil jen do středu branky, pak už se ujali slova hosté. Provazník ještě hlavičkoval vedle. Další šance už skončila v síti. Po odkopu Kučírka si zpracoval míč na půlící čáře Provazník, domácí shodně reklamovali ruku, útočník mezitím rychle odskočil, přihrál Berkymu a ten střelou na zadní tyč vyrovnal. Bíteši mohl rychle vrátit vedení Jelínek, Kučírek zázračně vyrazil, akce nadále pokračovala, Kopáček se ve vápně neukvapil, s hlavou nahoře vybídl Rozuma, jenž i druhý gól střílel prakticky do prázdné brány.

Stejný hráč mohl zkompletovat hattrick. Poprvé mu ve skluzu chyběly centimetry. Druhé zakončení bylo zlomové. Horký vybojoval míč, vysunul Rozuma, ofsajd se k překvapení všech nemával a rázem si Rozum mohl na malém vápně vybírat, zda překoná Kučírka sám, nebo přihraje dalším volným spoluhráčům po pravici. Volil první variantu, se kterou si vybíhající brankář poradil. Načež přišel fotbalový trest. Z protiútoku Slovan přenesl míč na levou stranu a nabíhající Berky ho uklidil za Pelána.

V závěru se domácí převážně bránili, Havlíčkobrodští se však už na nic nezmohli. „Remíza byla spravedlivá. Byli jsme bojovnější, hosté fotbalovější. Rozhodující byla situace, kdy mohl Rozum zvýšit na 3:1. Potom už nám docházely síly a v některých momentech jsme měli trochu štěstí," litoval momentu ze 72. minuty kouč Dvořák.

„Bod z venku musíme brát. Když už jsme vyrovnali, hned inkasujeme po chybě obrany. V závěru jsme byli jasně lepší, hrálo se na jednu branku. Fotbal je o gólech, remíza je proto spravedlivá," uzavřel Karel Kolesa.

Góly: 39. a 55. Rozum – 53. a 73. Berky. Rozhodčí: Machač. ŽK: 1:1. Diváci: 70. Poločas: 1:0. V. Bíteš: Pelán – Kopáček, Pohl, Střecha, Horký – Ivančík (85. Láznička), Klusák (71. T. Loup), Nekuda, Jelínek, O. Loup – Rozum. H. Brod: Kučírek – Novotný, Ganobjak, Nechvátal, Molák – Lacina (89. Krejdl), Kunc, Tůma (61. Kubát), Berky – Petřík, Provazník. Nejlepší hráči: Rozum – Berky, Provazník.

1. St. Říše                           29 21  3  5 65:21 66

2. Humpolec                       29 20  4  5 67:24 64

3. Okříšky                           30 17  4  9 53:40 55

4. H. Brod                           29 12 11  6 64:45 47

5. Jemnicko                        29 13  3 13 51:51 42

6. Chotěboř                        30 11  8 11 49:36 41

7. Žirovnice                         30 11  7 12 48:55 40

8. Sapeli Polná                     29 11  7 11 47:50 40