VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Sloučení mládeže dostalo vážnost podpisem memoranda

Havlíčkobrodsko – Už několik let si malé fotbalové oddíly stěžují na malou mládežnickou základnu a na Havlíčkobrodsku tomu není jinak. Jak z toho ven se nyní snaží nová „Okresní fotbalová akademie", která vznikla sloučením mládeže Pohledu, České Bělé a Dlouhé Vsi.

16.6.2017
SDÍLEJ:

Ve středu starostové a předsedové spolků podepsali memorandum o spolupráci při výchově mládeže. Na snímku zleva je předseda FK Česká Bělá Martin Klofáč, předseda spolku TJ Sokol Pohled Lukáš Sobotka, starostka městyse Česká Bělá Alena Kubátová, starostka Foto: Deník / Veselka Petr

„Začali jsme pociťovat obrovský problém s mládeží v Pohledu, proto jsme oslovili ke spolupráci Českou Bělou a Dlouhou Ves,“ říká pohledský předseda fotbalového spolku Lukáš Sobotka a dodává: „Nechceme, aby nám mládež utíkala k jiným sportům nebo, aby nesportovala vůbec. Jsem přesvědčen, že jsme udělali správný krok. Sice jsme začali pět minut po dvanácté, ale důležíïté je, že jsme začali.“

Nově vzniklé sloučené kluby budou mít pro příští sezonu jeden dorostenecký tým, starší žáky, mladší žáky, starší přípravku a mladší přípravku. Dorostencům bude domácím prostředím Pohled, žáci budou trénovat a hrát svá utkání v České Bělé, přípravky budou vedeny v Dlouhé Vsi. Ve středu dali oficiálně zelenou této myšlence starostové obcí, městyse a předsedové oddílů, kteří veřejně podepsali memorandum o spolupráci při výchově mládeže.

„Nemáme takovou fotbalovou historii jako Pohled nebo Dlouhá Ves, ale něco jsme začali v České Bělé budovat a rádi v tom chceme pokračovat. Mládež je základ každého spolku,“ nechal se slyšet předseda FK Česká Bělá Martin Klofáč. Starosta Pohledu Milan Klement, starostka Dlouhé Vsi Ludmila Němcová a starostka městyse Česká Bělá Alena Kubátová popřáli předsedům oddílů, aby se jim myšlenky naplnily a jednohlasně tento projekt podpořily. „Mám v přípravce vnuka a je obdivuhodné sledovat, co s nimi trenéři dokáží na hřišti dělat,“ dodala starostka Dlouhé Vsi Ludmila Němcová.

Co memorandum o spolupráci při výchově mládeže obsahuje
1. Sportovní cíle
– postavit mužstva do plnohodnotných soutěží mládeže (ne soutěže o zmenšeném počtu hráčů)
– dát mužstvům větší kvalitu a intenzitu tréninkového procesu, kvalitní trenérské a tréninkové zázemí
– postupně se dostat do kvalitnějších krajských soutěží
2. Materiální a finanční podpora
Všechny strany budou vzájemně spolupracovat. Finančně i materiálně podporovat sportující děti a mladé lidi. Společnými silami budou rovněž usilovat o vytvoření a zlepšení jejich sportovních zázemí. Veškeré finanční podpory budou schraňovány na transparentní účet a nadále rozdělovat dle nejlepšího vědomí a svědomí.
3. Společná ustanovení

Kdo memorandum podepsal
starostka městyse Česká Bělá
Alena Kubátová
starostka Dlouhé Vsi
Ludmila Němcová
starosta Pohledu
Milan Klement
předseda spolku FK Česká Bělá
Martin Klofáč
předseda spolku TJ Dlouhá Ves
Stanislav Vaněk
předseda spolku TJ Sokol Pohled
Lukáš Sobotka

Struktura mládeže
Výbor
Radim Sehnal (Pohled)
Lukáš Šikner (Pohled)
Karel Svoboda (Dl. Ves)
Jiří Prokš (Dl. Ves)
Marek Dobiš (Č. Bělá)
Stanislav Harvalík (Č. Bělá)

Realizační týmy
Dorost U19
Trenér: Petr Veselka
Asistenti: Radim Sehnal, Lukáš Sobotka, Radek Vašíček.
Starší žáci U15
Trenér: Ondřej Pavlas
Asistent: Robert Krepl
Mladší žáci U13
Trenér: Marek Dobiš
Asistent: Jan Bořil, Marek Kovařík
Starší přípravka U10
Trenéři: Karel Svoboda, Jan Moučka
Mladší přípravka U8
Trenéři: Rostislav Hranický, Lukáš Šikner, Michal Sobotka

Fotbalisté ročníku 1999, 2001,02, 03, 04, 05, 06, 07, 08 a mladší se mohou přihlásit na telefonních číslech:
Manažer mládeže
Radim Sehnal 605 729 331
Šéftrenér mládeže
Petr Veselka 724 936 926

Autor: Petr Veselka

16.6.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační fotografie.

Stromy padaly na silnice, auta i karavan

Ilustrační foto.

V Jihlavě hoří hala společnosti na zpracování dřeva

AUTOMIX.CZ

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Sportovně užitková vozidla vládnou světu a to nejen mezi novými auty, ale jejich obliba výrazně roste i mezi ojetinami. Pojďme se tedy podívat na to, jaké možnosti máte, když si chcete pořídit ojeté SUV s relativně omezeným rozpočtem. Probereme si SUV do 300 tisíc a koukneme na pět kusů, které za to stojí. A také na pět, jimž byste se měli vyhnout.

Hospodští v Havlíčkově Brodě nereagují na nabídku malých pivovarů

Havlíčkův Brod – Majitelé hospod na Havlíčkobrodsku prozatím nevyužívají rozmanitých možností, které jim nedávná pivní revoluce nabídla. Nová generace pivařů začíná naplňovat hospody, ale lokální hospodští na moderní vlnu dosud nezareagovali a nabídka piv na pípách zůstává stejná.

Poškozenou vázu v muzeu nahradila kopie světelského kamenosochaře

Lipnice nad Sázavou – V kamenosochařském středisku v Lipnici nad Sázavou vznikla kopie vázy z 18. století, která teď tvoří jednu z dominant novoměstského zámku. Věrnou kopii pískovcové vázy vytvořil student světelské akademie Nicolas Vrána v rámci své maturitní práce.

Kuki se vrací domů. Chytili ho v Jihlavě

Jihlava – Tříměsíční pobyt ve volné přírodě Kukimu končí. Od tohoto pondělí ví o klokanovi, který utekl už v květnu svému majiteli z rodinné farmy v Mohelnici na Olomoucku, celá republika. V pátek ráno se ho podařilo pracovníkům jihlavské zoologické zahrady, hasičům a městským policistům chytit ve Starých Horách v lokalitě Červené domky.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení