Starší dorostenci vedli proti Velkému Meziříčí o dva góly, nakonec brali bod

Havlíčkův Brod – Jenom čtyři kola zbývají do konce fotbalové divize dorostu a  starší chlapci z brodského Slovanu již plují v klidných vodách v horní polovině tabulky.

16.5.2012

Mladší dorostenci výhrou nad Velkým Meziříčím stáhli náskok na vedoucí Spartu Brno na pět bodů.Foto: Jaroslav Švanda

O víkendu mohli získat plný bodový zisk proti Velkému Meziříčí, slibný dvoubrankový náskok však po hrubkách v obraně zbytečně ztratili a o bodový zisk s houževnatým soupeřem se museli o body podělit. Mladší dorostenci bez problémů vyhráli.

DIVIZE ST. DOROSTU
H.BROD – V. MEZIŘÍČÍ 3:3
Zpočátku byli nebezpečnější hosté, zlobil zejména rychlý Bradáč na křídle, po deseti minutách však začali tlačit domácí a již ve 12.minutě zařídil Henek až na třetí pokus vedení 1:0 a o dvě minuty později již vedl Slovan 2:0 zásluhou Krejdla.

Hráči z Losů byli na koni. Po půhodině však Moravané přidali v tempu, na chvíli ovládli pole a snížili na 2:1, když na trestný kop pod břevno domácí gólman nedosáhl. Pět minut před poločasem využil Prokš nekoncentrovanost brankáře hostí a lacino upravil na 3:1. Po změně stran začal Slovan tlakem, chtěl rozhodnout, nečekaně však udeřilo na druhé straně.

Při ojedinělém protiútoku neuhlídala brodská obrana Kameníka,který se postaral o kontaktní gól na 3:2. Moravany to nakoplo, vycítili možnost zvratu, přidali na důrazu a vyplatilo se. Po rohovém kopu zůstal Polák sám na malém vápně a placírkou bez problémů srovnal 3:3. Chlapce  z Losů to zmrazilo,ztratili sebevědomí a přenechali iniciativu soupeři.

Potom se mladíci z Vysočiny znovu zvedli, dva góly měl na kopačce Štědrý, při jeho gólové střele však předvedl meziříčský gólman bravurní zákrok.
Deset minut před koncem sklidil potlesk za parádní sólo Špinar, jeho ostrá střela se však jenom otřela o pravou tyč.

Rozhodnout mohl střídající Berky,ale i jeho střelu k tyči skvělý hostující brankář Řeháček vychytal. „Musíme zlepšit obranu, dostáváme laciné branky. Až do zranění zaslouží pochvalu Prokš a v závěru střídající Berky," okomentoval průběh brodský kouč  Souček.
Góly: Henek, Krejdl, Prokš – Polák 2, Matoušek. Rozhodčí: Fridrichovský. ŽK: 1:2. Diváci: 40. Poločas: 3:1. Havlíčkův Brod: Soukal – Horák, Vendl, Hofrichter Špinar – Molák, Krejdl, Prokš (60. Berky), Henek – Štědrý (67. Tuhý)- Pazderka.

DIVIZE ML. DOROSTU
H. BROD – V. MEZIŘÍČÍ 3:0
Hrálo se na umělé trávě a domácím chybělo několik hráčů základní sestavy.

Slovan začal aktivně, zejména v závěru poločasu dostal soupeře pod silný tlak, v poslední minutě hosté faulovali a nařízenou penaltu Prchal proměnil 1:0.

Hned po změně stran skončil trestný kop Haláka z pravé strany překvapivě za zády hostujícího gólmana, o chvíli později se řítil sám na branku Prchal, v koncovce však selhal.

Po hodině hry prošel od poloviny hřiště Polívka, předložil skvěle míč Horáčkovi, a ten gól již dát musel 3:0. „Utkání se nám povedlo až na kombinační hru ve středu hřiště, kde jsme měli problémy.Důvod k úsměvu nám dali soupeři z čela tabulky. Všichni poztráceli body za plichty ve svých zápasech. Zbývá ještě pět zápasů, na první místo ztrácíme již jenom pět bodů, takže závěr divize bude určitě hodně zajímavý," míní brodský kouč Tomáš Bárta.

Góly: Prchal (PK), Halák, Horáček. Eozhodčí: Svoboda. ŽK: 1:3. Diváci: 40. Poločas: 1:0. Havlíčkův Brod: Bezděk –Halák,K. Svoboda, Pártl, Burjetka – Rosecký (65. Henek), Polívka, Tuhý – Horáček, Prchal, Horn.

16.5.2012 VSTUP DO DISKUSE

V muzeu se bude mluvit o pokladech na Vysočině

Bludiště ze slámy z autorské dílny sochaře a malíře Michala Olšiaka je nově postavené na Farských humnech ve Žďáře nad Sázavou.
23

Děti si ve žďárském parku hrají v balících slámy

Vražda mezi cizinci: Došlo k ní na ubytovně v Humpolci

Humpolec – První letošní vražda na Vysočině se stala na začátku týdne v Humpolci na Pelhřimovsku. V pondělí časně ráno bylo na ubytovně v Pražské ulici nalezeno tělo pětačtyřicetiletého cizince bez známek života. Muž ležel na chodbě ubytovny. Pomoci mu nedokázali ani lékaři rychlé záchranné služby.

Sáblíková bude pokračovat i po Pchjongčchangu

Žďár nad Sázavou – Odchod do sportovního důchodu? Ale kdeže. Láska ke sportu zvítězila. Martina Sáblíková přehodnotila své plány po olympijských hrách v Pchjongčchangu a hodlá se na dlouhém oválu se svými konkurentkami potkávat i nadále. Její fanoušci tak mohou mít radost.

O Krucemburskou kliku se bojovalo už popáté

Vysočina - V neděli se za přívětivého počasí v Krucemburku na dvou kurtech konal již 5. ročník parádního představení při turnaji čtyřher, který pro amatéry tradičně připravili Pavel a Míra Blažkovi s rodinami. Celkově panovala jako vždy uvolněná přátelská atmosféra, umocněna kvalitními výkony při zápasech a také operativním občerstvováním během náročných bojů.

Rožánek o sociálních sítích: Kdyby tam nebyl Ovčáček, svět by byl hezčí

Havlíčkův Brod - Třináctý ročník žurnalistické školy v Havlíčkově Brodě už potřetí navštívil Filip Rožánek, mediální analytik a šéfredaktor týdeníku Marketing & Media. Studenti letní školy s ním měli možnost diskutovat o počátcích sociálních sítí u nás v Česku a také o jejich vlivu na současné mezilidské vztahy.