Světlá dala Přibyslavi K. O. v první půli

Přibyslav – Šlágrem fotbalového krajského přeboru bylo havlíčkobrodské derby loňských účastníků I. A třídy mezi Přibyslaví a světelskou Bohemkou. Hostům po domácí výhře nad Okříšky 6:1 nezvlhl střelecký prach a zápas ovládli už do poločasu.

21.10.2013

PRVNÍ GÓL. Kanonádu fotbalistů Světlé nad Sázavou v posázavském derby v Přibyslavi otevřel zužitkovaný rohový kop v 11. minutě. Nejvýše vyskočil a míč hlavou trefil Miroslav Křikava, který je na snímku zastíněn svým spoluhráčem Josefem Štrosem (č. 11).Foto: Ivo Havlík

PŘIBYSLAV – SVĚTLÁ N. S. 1:5

Už v první minutě zápasu musel Janota vyrážet střelu Bubna a dorážce Fikara scházela razantnost. V 9. minutě našel Fikara volného Strašila, ale i on mířil pouze doprostřed branky. Vzápětí udeřilo na druhé straně. Dobře kopnutý roh Machala gólman Holcman podběhl, čehož využil Křikava – 0:1. Potom to zkoušel pěkným volejem Krčál, Janota stačil jeho střelu vyboxovat. Ve 22. minutě dostal kolmici mezi beky Štros, který přehodil vyběhnutého Holcmana – 0:2. O tři minuty později to zkoušel po souhře s Fikarem chytrou technickou střelou Krčál, tentokrát mířil těsně nad branku. Po půl hodině hry se mohli domácí dostat do hry. Před půlkou chyboval Valenta, míče se zmocnil Buben, na malém vápně našel osamoceného Vopršala, ten vyloženou šanci zazdil. Hned z protiútoku zahrozila Světlá, když Křikava hlavičkoval vedle branky, a další šanci spálil Štros. Osm minut před poločasem přišlo pro domácí K. O. Trestný kop Machaly totiž zaskočil Holcmana –  0:3. Ještě do přestávky mohl snížit Škacha, ale na zadní tyči po přihrávce Fikara byl pozdě. Co rozhodlo o knokautu v prvním poločase? „Co jsme si řekli, že nesmíme udělat, tak jsme udělali. Měli jsme si pohlídat Křikavu, a on nám dá na začátku utkání góla, řekl přibyslavský trenér František Prchal.

Šest minut po příchodu z kabin kopali hosté další trestný kop, který před Holcmanem dorážel Štros – 0:4. Následně se hezkou střelou prezentoval P. Čuřík, jen těsně minul levou šibenici domácí svatyně. V 67. minutě byl Křikava faulován Strašilem, trestného kopu se ujal Valenta. Ten míč namířil pod břevno, Holcman stačil pouze vyrazit před sebe a hattrick dokončil důrazný Štros – 0:5. Zdecimovaná Přibyslav stačila už jenom korigovat výsledek zásluhou Bubna. „Přijeli jsme se s respektem, ale podařilo se nám rychle dát góly po standardkách, které trénujeme, a to soupeře zlomilo. Měli jsme navrch i herně," nechal se po zápase slyšet hostující kouč Miloslav Kafka. „Dnes se to nehodnotí vůbec dobře. Nepohlídali jsme si začátek zápasu. Hráli jsme dnes hodně špatně, navíc neměl den gólman Holcman," dodal Prchal.

Góly: 71. Buben – 12. Křikava, 22., 51. a 67. Štros, 37. Machala. Rozhodčí: Jílek. ŽK: 3:0. Diváci: 250. Poločas: 0:3. Přibyslav: Holcman – Flekal, Marek, Říha, Musil (30. Škacha) – Pochop (58. Vykoukal), Krčál, Strašil, Fikar – Buben (86. Pazderka), Vopršal. Světlá: Janota – Císař (82. Vodička), Valenta, Pohnětal, Machala – Rezek, P. Čuřík, Kafka, Dvořák (78. Náděje) – Křikava, Štros (86. V. Čuřík). Nejlepší hráči: Štros, Machala, P. Čuřík.

Další zápasy:

OKŘÍŠKY – H. BROD 3:2

Úvod patřil favoritovi, ale Fiala čaroval. Nejprve zlikvidoval nebezpečnou hlavičku Provazníka a poté jeho dalekonosnou střelu. Domácí se osmělili až hlavičkou Kotrby, ale Kučírek byl na místě. Ve spalování šancí pokračoval brodský Klusák, který ze šesti metrů minul, a v samostatném úniku jej vychytal Fiala. A tak udeřilo na druhé straně. Večeřa utekl a naservíroval míč Kotrbovi – 1:0. Hned po změně stran brejknul hostující obranu Tůma a zvýšil. Lídr se s výsledkem nechtěl smířit a po přetaženém centru Nechvátal prostřelil Fialu. Vůle Okříšek po vítězství byla obrovská a když Kotrba utekl a zvýšil na 3:1, zdálo se, že je rozhodnuto. Pět minut před koncem zdramatizoval utkání Novotný, který si narazil a šel sám na Fialu. Více však Slovan nestihl.

Góly: 38. a 72. Kotrba, 46. Tůma – 62. Nechvátal, 85. Novotný. Rozhodčí: Pojezný. ŽK: 5:1. Diváci: 190. Poločas: 1:0. Okříšky: Fiala – Brabenec, Voda, Jančok, Večeřa – Tůma (76. Široký), Rampír (46. Jůza), Dubský (90. Dočekal), Dočkal – Řezáč (90. Richter), Kotrba. H. Brod: Kučírek – Nechvátal, Novotný, Bláha, Vopršal, Hejkal (84. Molák), Kavka (74. Vacek), Petřík (46. Tůma), Provazník, Kubát, Klusák. Nejlepší hráči: Fiala, Kotrba, Dubský.

NÁMĚŠŤ-VÍCENICE – CHOTĚBOŘ 1:0

Kromě pokusu Rubáka a šance Závišky, kterého našel na penaltě Rous, se diváci v první půli nudili. Po změně stran Náměšť přidala, ale střely Štěpničky postrádaly přesnost. Příležitost měl Záviška, ale již překonaného Vykoukala zastoupil na brankové čáře obránce. Později měli největší šanci hosté, když po chybě v rozehrávce postupovali hned dva sami na Rouska, ale ten svůj tým podržel. Za chotěbořského gólmana v závěru zachraňovali ještě dvakrát obránci a vše směřovalo k bezbrankové remíze. Hosté se v závěru už nikam nehnali a kouskovali hru. Trest za pasivitu přišel v nastaveném čase, kdy nákop před branku obránce nešťastně srazil k Rubákovi, který rozhodl.

Gól: 90.(+2.) Rubák. Rozhodčí: Sláma. ŽK: 4:4. Diváci: 80. Poločas: 0:0. Náměšť-Vícenice: Rousek – Rous, Pernica, Heres, Prokeš – Štěpnička, Rubák, Durajka, Macko – Záviška, Buchta (53. J. Homola). Chotěboř: Vykoukal – Čáp, Bělovský, Tůma, Jan Hlaváček (66. Jiří Hlaváček) – Kaplan (80. Běloušek), Dvořák, Somerauer, Koutný – Odvářka, Hanousek (85. Hromádka). Nejlepší hráči: Rousek, Pernica – Vykoukal.

ČÁSLAVICE-SÁDEK – ŽDÍREC N. D. 4:0

Ždírec měl po celý zápas mírnou územní převahu a soupeř hrozil z brejků. Jeden takový Čáslavicím vyšel, když dorazil svou střelu Čermák. Zvýšit mohl Motyčka, ale radost mu zkazil robinzonádou Rezničenko. Ve druhém poločase sahal po vyrovnání Mareš, ale jeho pokusu chyběla přesnost. V závěrečných dvaceti minutách přišel střelecký koncert Horvátha. Ten nejprve zvýšil po Čermákově centru, když míč dostal do sítě pod padajícím brankářem. Domácí útočník za deset minut postupoval sám na gólmana a udělal mu kličku. Čáslavický kanonýr dokonal hattrick za další tři minuty. Horváth znovu udělal kličku Rezničenkovi, a i když míč vykopl z brankové čáry dobíhající obránce, dorazil balon z nulového úhlu do šibenice.

Góly: 37. Čermák, 70., 80. a 83. Horváth. Rozhodčí: Machač. ŽK: 1:0. Diváci: 150. Poločas: 1:0. Čáslavice-Sádek: Kružík – Bláha, Pokorný, Zikmund, Čurda – Plichta, Lampíř, Čermák, Motyčka – Kratochvíl (59. Barák), Horváth (86. Rygl). Ždírec n. D.: Rezničenko – Votava (85. Havlíček), Kysilko, Kolouch, Takács – Pazderka (46. Štukhejl), Čalkovský, Novotný, Pátek – Klimeš (80. Slavík), M. Mareš (89. Zahradník). Nejlepší hráči: Horváth, Kružík, Bláha.

Příští kolo: Jemnicko – Pacov, Světlá n. S. – Humpolec, H. Brod – Přibyslav, Chotěboř – Okříšky, Ždírec n. D. – Náměšť-Vícenice, M. Budějovice – Čáslavice-Sádek, Jaroměřice – Sapeli Polná, V. Bíteš – Žirovnice.

21.10.2013 VSTUP DO DISKUSE
Základní škola Konečná se zapojila do celorepublikové akce Rosteme spolu se stromy.

Školní zahrada se změní v místo relaxace i vzdělávání

Radek Koten
5

Radek Koten (SPD): Jako jediná strana prosazujeme přímou demokracii

Ve Stranné u Telče usmrtil dítě zemědělský stroj

Vysočina – V pondělí 16. října se ve vsi Stranná na Jihlavsku stala velká tragédie. Došlo tam k dopravní nehodě při níž zemřelo nezletilé dítě.

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.

Superdebata Deníku: ptejte se Babiše a dalších lídrů

Pokud chcete ještě něco vědět před volbami od kandidujících stran, máte šanci se zeptat právě teď. Deník ji vašim jménem položí už ve čtvrtek 19. října, tedy den před parlamentními volbami, desítce lídrů politických stran při závěrečné předvolební debatě v sídle listu.

Petr Valdman: Domácí čistírny odpadních vod nejsou nelegální

Havlíčkobrodsko - Domácí čistírny odpadních vod nejsou nelegální, na jejich podporu mj. poskytujeme finanční prostředky ze SFŽP ČR. Dnes byla vyhlášena již druhá výzva v této oblasti,“ říká Petr Valdman ředitel Státního fondu životního prostředí (SFŽP).