Tenhle příběh nekončí. Slovan v závěru přehrál Starou Říši

Havlíčkův Brod – Fotbalisté brodského Slovanu se jako nováček divizní soutěže stávají pomalu a jistě její štikou.

14.10.2014

Šest minut před koncem v zápase se Starou Říší se podařilo vyrovnat Janu Pohnětalovi (vpravo).Foto: Ivo Havlík

Po debaklu ve Velkém Meziříčí se tým Richarda Zemana nastartoval a z posledních pěti utkání jednou remizoval a čtyřikrát slavil vítězství. To poslední slavil po nedělním krajském derby proti Staré Říši. Zápas Na Losích nezačal pro Slovan dobře.

Ve 24. minutě se míč dostal k Tichánkovi, který prostřelil jinak výborně chytajícího Soukala. „Utkání jsme si inkasovaným gólem zkomplikovali, protože nás potom dobře organizovaná obrana Michalem Kadlecem do ničeho vážného nepouštěla. Vpředu nám dělal problémy Brnický s Váchou," řekl na úvod brodský trenér Richard Zeman. O vyrovnání se mohl postarat „perníkář" Václav Sklenář, ale jeho projektil těsně prosvištěl nad Neumanovým břevnem.

Ještě před poločasem zahrozil muž posledních zápasů, Jiří Míča, ani on na Neumana nevyzrál. Po přestávce se hra hodně rozkouskovala a k vidění toho moc nebylo.

Jak se říká, závěr patří mistrům a svědkem toho byla i čtyřstovka diváků. V 84. minutě vymyslel Henek kolmici na Pohnětala, a ten se už nemýlil – 1:1.

„Vzhledem k průběhu jsem si v danou chvíli říkal, že bod je dobrý," přiznal Zeman. Jenže jeho svěřencům se povedl dokonalý obrat a ještě ke všemu správně načasovaný. Na tenhle úder už protizbraň nebývá.

V poslední minutě se k míči dostal Koudelka, který zajistil pro Slovan tři body. „Upletli jsme doslova z h… bič," měl jasno Zeman a dodal: „Nemůžu hráčům vytknout bojovnost nebo touhu po vítězstvím, ale do plynulých kombinací jsme se nedostávali a soupeř byl odolnější v osobních soubojích. Takový výkon na Žďár by nám stačit nemusel."

Výhrou si Slovan pojistil druhé místo v tabulce, ve které má náskok dvou bodů na Bystřici a šestibodovou ztrátu na vedoucí Velké Meziříčí.

14.10.2014 VSTUP DO DISKUSE

Vzala stopařku a přišla o pěněženku

Michaela Horáková začala budovat své sny, oprostila se od stereotypní společnosti a založila vlastní architektonické studio. K tomu přišla tento rok s vlastní módní značkou Mishe.
25

Tvrdohlavě kráčím proti proudu

Dobrohostov opět naservíroval porci dobré muziky

Dobrohostov - Magické prostředí letního parketu v Dobrohostově opět přivítalo festival Stock Dobrohostov. Největší přehlídka regionálních kapel z Vysočiny přinesla nadupaný program a dobrou atmosféru. Tahouny letošního ročníku byly kapely Krausberry, Morava nebo Šohajka.

OBRAZEM: Úroda na Sádku je nejlepší za pět let. Suchu navzdory

Vysočina /ROZHOVOR/ – V nejzápadnější a nejvýše položené viniční trati Znojemské podoblasti právě dozrávají hrozny. Pro vinaře Lubomíra Lampíře z Vinařství Sádek u Kojetic a jeho spolupracovníky tím začíná jedno z nejnáročnějších období. Hrozny ze Sádku i z ciziny se začnou měnit v burčák a následně i ve víno. Vedla k tomu náročná sezona, která nejspíš přinese výjimečnou úrodu.

OBRAZEM: Krucemburk láká na výstavu květin

Krucemburk - Po dvou letech opět rozkvetly reprezentační prostory Úřadu městyse Krucemburk. Spolek zahrádkářů zde po celý víkend 19. a 20. srpna pořádá tradiční výstavu květin. Výstava je milovníkům kvetoucí krásy zpřístupněna vždy v době od 9 do 17 hodin.