V. MEZIŘÍČÍ B – V. BÍTEŠ 0:2

Před dobrou návštěvou nastoupily oba týmy s jasnou taktikou neinkasovat. „Hlavně Bíteš se nikam nehnala, čekala na nás," řekl meziříčský trenér Petr Munduch. V první příležitosti se proto zjevili domácí. Po pěkné akci ze strany potáhl míč Krčál, centrem pod sebe hledal Lišku, ale těsně před ním zažehnal nebezpečí Kerber. Boj mezi vápny pokračoval, gólu tak musel někdo výrazně pomoci. Smolařem se stal brankář Simandl, jehož odkop z malého vápna trefil na velkém vápně stojícího Ivančíka, který hlavou vybídl ke skórování Dvořáka, a ten nešťastného Simandla prostřelil. Zbytek poločasu se dohrál bez výraznější šance. Do druhé půle domácí nastoupili s jasnou taktikou vyrovnat, ale naráželi na pevnou obranu hostí. „Žádnou vyloženou šanci jsme si bohužel nevytvořili," přiznal domácí kouč Petr Munduch. Rozhodující moment přišel po standardce v 74. minutě, Dvořák se zorientoval ze všech nejlépe a zvýšil na konečných 2:0.

Góly: 26. a 74. Dvořák. Rozhodčí: Kučerík. ŽK: 2:3. Diváci: 120. Poločas: 0:1. V. Meziříčí B: Simandl – Halámek (50. Polák), Souček, J. Kafka, Krčál – Vítek, Bublan (64. Mužátko), Beran, Pokorný, Maloušek (71. Brož) – Liška. V. Bíteš: Janoušek (28. J. Bartošek) – Jiří Horký, Střecha, Kerber, Mucha – Nekuda, Kopáček, Ivančík (78. Mrňa), Antoš – Dvořák, Rozum (84. O. Bartošek). Nejlepší hráči: Dvořák, Kerber, Střecha.

M. BUDĚJOVICE – ŽIROVNICE 1:2

Na první šanci si museli diváci počkat až do 23. minuty, kdy hostující Kořínek našel na malém vápně volného Dýnka, ale ten ve skluzu přestřelil. Domácí se pak dvakrát hlavičkovali mimo tyče. Ve 30. minutě vypálil za hranicí pokutového území Dušek. Jeho tvrdou střelu vyrazil Švec pouze k volnému O. Bustovi – 1:0. Z následného protiútoku se k odraženému míči ve vápně dostal Hřebecký a střelou k tyči vyrovnal. Těsně před pauzou po rohu Duška střílel Novotný těsně nad. Druhý poločas zahájila Žirovnice šancí, ale střela T. Houšky z hranice šestnáctky skončila těsně nad. Stejné parametry měla i hlavička M. Šplíchala po rohu Duška na druhé straně. Po hodině hry dlouhý odkop Jelínka propadl ve vápně až k volnému Duškovi, kterého však vychytal Švec. Další šance O. Busty z úhlu skončila pouze na venkovní tyči. Závěr utkání patřil hostům. V 79. minutě po rohu Dýnka hlavičkoval na malém vápně Svoboda těsně vedle. Rozhodnutí přinesla 87. minuta, kdy trestný kop Dýnka orazítkoval břevno a odražený míč poslal do sítě Svoboda.

Góly: 30. O. Busta – 32. Hřebecký, 87. Svoboda. Rozhodčí: Porupka. ŽK: 1:1. Diváci: 100. Poločas: 1:1. M. Budějovice: Jelínek – Novotný, Stehlík, K. Busta, Svoboda – Švanda (83. P. Benda), M. Šplíchal, O. Busta, Dušek – Kopeček, Veselý (10.Pařízek) 78. Procházka). Žirovnice: Švec – Svoboda, Kněžínek, Kuš, P. Houška – Hadrava (77. Rozporka), Dýnek, T. Houška, Kořínek (88. Makovička) – Staněk, Hřebecký (90. Cajz). Nejlepší hráči: O. Busta – Hřebecký, Svoboda.

SAPELI POLNÁ – PŘIBYSLAV 1:2

Utkání se rozjíždělo pomaleji. K prvnímu vážnému ohrožení branky došlo až ve 23. minutě, kdy zpoza šestnáctky pálil přibyslavský Škacha, Koubek byl však pozorný. Zahrozit poté dokázali i domácí, Šebesta a Matějíček ale nemířili přesně, a do kabin se tak šlo za bezbrankového stavu. Vše podstatné se odehrálo až po hodině hry. To se po špatné rozehrávce Sapeli dostal k míči Matěj Vopršal a v zakončení nezaváhal. Domácí se po rozehrávce nestačili ani pořádně rozkoukat a prohrávali už o dva góly. Do zakončení se totiž opět propracoval Vopršal a znovu mířil přesně. Sapeli ještě dokázaly gólem Szabóa snížit, tři body ale nakonec brala Přibyslav.

Góly: 78. Szabó – 61. a 63. M. Vopršal. Rozhodčí: Müller. ŽK: 4:1. Diváci: 50. Poločas: 0:0. Sapeli Polná: Koubek – Špendlíček, Tržil, Šebesta (46. Takács), Zamazal, Vacek, Slezák, Barák, Koukal (70. Fišer), Matějíček, Szabó. Přibyslav: Sybera – Rosický, J. Vopršal, Ondra (59. Pochop), Strašil, Adamec (80. Žalud), Vykoukal, Flekal, M. Vopršal (87. Stejskal), Škacha, Krčál. Nejlepší hráči: M. Vopršal, J. Vopršal, Krčál.

JAROMĚŘICE – OKŘÍŠKY 3:3

Po bezbrankovém a podprůměrném prvním poločase s minimem šancí se vše podstatné událo až po změně stran. Hned po třech minutách hry využili hosté zmatků v obraně soupeře při rohu a dorážející Voda otevřel skóre. Domácí odpověděli v 60. minutě, kdy po rohovém kopu srovnal koníčkem hlavičkující Neumann. Jaroměřice pak v rozmezí tří minut šly dvěma góly do trháku. Nejprve nohou usměrnil Křivánkův přímý kop do sítě Neumann a poté předvedli hostitelé pohlednou akci. Míč se svezl po ose Křivánek, Svoboda a zakončující Hověz, který si pohrál i s Fialou – 3:1. Okříšky se vrátily do hry o body v 76. minutě, kdy znovu po rohu využil zmatků v obraně Voda. Rozhodnout mohl o sedm minut později Neumann, který postupoval sám na Fialu, ale odmítl hattrick. Čtyři minuty před koncem jej na opačné straně zastoupil Voda, kterého sice Klubal vychytal, ale míč se od domácího brankáře odrazil do hlavy dobíhajícího obránce a od ní do sítě.

Góly: 67. a 71. Neumann, 74. Hověz – 48., 76. a 86. Voda. Rozhodčí: Dvořák. ŽK: 1:1. Diváci: 120. Poločas: 0:0. Jaroměřice: Klubal – Z. Karásek, Frühauf, D. Karásek, Urbánek – Melán (80. Kopečný), Křivánek, Hutař, Svoboda – Neumann, Hověz. Okříšky: Fiala – Brabenec, Voda, Z. Ryšavý, Jůza (77. R. Ryšavý) – Široký, Dočekal, Dubský, Dočka (80. Binka) – Bastl, M. Zeman (70. Rampír). Nejlepší hráči: Neumann, Urbánek – Voda.

SVĚTLÁ N. S. – HERÁLEC ZR 1:0

V prvních dvaceti minutách se hrála oťukávaná. Následně začala Světlá hodně kazit, Herálec byl tedy více na míči. Potom zazdili domácí dvě šance Křikava a D. Valenta. Na druhé straně J. Valenta vykopával míč z brankové čáry. Po přestávce se po křídelní akci už D. Valenta prosadil. Největší šanci hosté spálili v poslední minutě zápasu. Na 2:0 mohl ještě zvýšit Křikava, a domácí tak mohli dohrávat zápas ve větším klidu.

Gól: 47. D. Valenta. Rozhodčí: Fabeš. ŽK: 5:5. ČK: 1:0 (84. Čuřík). Diváci: 250. Poločas: 0:0. Světlá n. S.: Adamec – Klaus, J. Valenta, Karel, Pohnětal – Rezek, Čuřík, Vodička, Dvořák – Křikava (90. Štros), D. Valenta (88. Muzikář). Herálec ZR: Flídr (59. Chyba) – Uchytil, Černý (22. Bojda), J. Ptaszek, M. Ptaszek (85. Hořínek) – Hamák, Slováček, Bureš, Boháč – Šusták, Čejka. Nejlepší hráči: Adamec, Rezek – Šusták.

HUMPOLEC – H. BROD B 4:4

V Humpolci se hrál velmi zajímavý technický fotbal. Skóre otevřel po půlhodině hry Pikl, ještě před pauzou vyrovnal po rohovém kopu Novotný. Po změně stran se s brankami roztrhl pytel. Humpolec se zásluhou Pikla a Kratochvíla dostal dvakrát do dvoubrankového vedení, hosté pokaždé odpověděli po rohových kopech. Právě bránění standardních situací dělalo domácím velké potíže a opět inkasovali v poslední minutě. Po rohu a špatném odkopu přišel další centr do vápna a Sůva uzavřel divoký zápas na 4:4.

Góly: 30. a 49. Pikl, 69. a 76. Kratochvíl – 42. Novotný, 73. Teplan, 78. Vendl, 90. Sůva. Rozhodčí: Tesař, ŽK: 2:3. Diváci: 150. Poločas: 1:1. Humpolec: Novák – Alt, Procházka, Maršík, Málek – Podoba (86. Vrátný), Bláha (41. Kopic), Skryja, Šerý – Pikl, Kratochvíl. H. Brod B: Kubát – Molák, Vendl, Novotný, Svoboda – Burjetka (59. Sůva), Halák, Hübner (41. Horn), Fikar – Němec, Teplan. Nejlepší hráči: Pikl, Kratochvíl – Novotný.

CHOTĚBOŘ – JEMNICKO 1:1

Začátek utkání byl oboustranně opatrný. Bylo vidět, že na sebe narazili soupeři, kteří mají ze sebe respekt. V 8. minutě šel Hanousek sám na gólmana, ale na Kopečka nevyzrál. Na druhé straně se před Dobrovolným objevil Tobolka, ale i chotěbořský se vyznamenal. Další šanci Chotěboře zahodil Dvořák. Po přestávce Z. Koutný překopl obranný val a Kříž svou šanci proměnil. V 56. minutě fauloval Hromádka Nedtrdu, ale Kinclovi pokutový kop Dobrovolný vyrazil. O devět minut později se kopala penalta i na druhé straně za stažení Hanouska. K němu se postavil Martin Somerauer, a ten šancí nepohrdl. Tři body mohl Chotěboři trefit Dvořák, ale rozhodl se nahrávat, ale adresáta nenašel. Po něm ještě Z. Koutný po rohu trefil spojnici tyče a břevna.

Góly: 65. Martin Somerauer (PK) – 51. Kříž. Rozhodčí: Pojezdný. ŽK: 2:6. Diváci: 150. Poločas: 0:0. Chotěboř: Dobrovolný – Čáp, Hromádka, Jiří Hlaváček (14. Dvořák), Svoboda – Marek Somerauer (76. M. Koutný), Martin Somerauer, Bělovský, Moravec – Hanousek, Šimoňák (60. M. Odvářka). Jemnicko: Kopeček – Máca, Bastl, Z. Koutný, Kincl – Frechka (56. Morkus), Křivánek, Netrda, Tobolka (78. Nevrkla) – Tesař, Kříž. Nejlepší hráči: Dobrovolný, Svoboda – Z. Koutný.

14. V. Meziříčí B  3 0 1 2 5:8 1

Příští kolo: Jemnicko – Přibyslav, Okříšky – V. Meziříčí B, Žirovnice – Humpolec, V. Bíteš – Sapeli Polná, H. Brod B – Jaroměřice, Žirovnice – Humpolec, Chotěboř – Světlá n. S.