VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Zachránit divizi bereme všichni jako úkol číslo jedna

Havlíčkův Brod – Necelé tři měsíce je předsedou FC Slovan Havlíčkův Brod Oldřich Mazánek.

25.3.2016
SDÍLEJ:

Optimistou je nový předseda FC Slovan Havlíčkův Brod Oldřich Mazánek (na snímku), který věří v záchranu obou dospělých týmů v soutěži a ve výstavbu třetí hrací plochy. Foto: Deník/Petr Veselka

V rozhovoru pro Deník se ohlíží na své dosavadní působení, cíle do budoucna a samozřejmě zve fanoušky na první jarní domácí zápas proti Rosicím, který má výkop v neděli od 15 hodin.

Jak hodnotíte dosavadní krátké působení v čele FC Slovan?
Dosavadní působení v čele FC Slovan Havlíčkův Brod zatím hodnotím velmi střízlivě. Podařilo se nám, tím myslím sebe a nově zvolený výbor, stabilizovat situaci a to ve všech směrech. Navázali jsme velmi dobrou komunikaci s vedením radnice, podařilo se zklidnit vztahy mezi námi a sponzory, bez kterých by byla naše situace velmi složitá a dovolím si říci i neřešitelná. Stejně tak jsme obnovili činnost týmů všech věkových kategorií a vrátili na svá místa trenéry, kteří od svých mužstev v závěru roku 2015 odstoupili. Na druhé straně se nám podařilo díky vedení města, sponzorů a FAČR stabilizovat ekonomickou situaci klubu. Kdybych to měl říci velmi krátce, dosáhli jsme v prvním kroku to, co jsme si jako výbor dali za cíl v první etapě. Jsem spokojen.

Pro veřejnost byla milým překvapením podpora od předsedy FAČR Miroslava Pelty. Překvapil vás jeho postoj k brodskému fotbalu?
Abych řekl pravdu, nepřekvapil. Než jsem kývl na nabídku stát v čele FC Slovan, tak jsem s ním tuto situaci probíral a bavili jsme se velmi otevřeně. Překvapilo mě pouze to, jak byl pan Pelta informován o dění v havlíčkobrodském fotbale. Naše diskuze byla velmi otevřená, věcná a on sám mi řekl, že bych do toho měl jít. Jít do toho s lidmi, které znám, mají fotbal rádi a jsou ochotni pro něho něco obětovat. Samozřejmě mi slíbil i podporu, která byla asi v této fázi velmi důležitá.

Hovořilo se o příchodu profesionálního trenéra k mládeži v podobě Oldřicha Abraháma, který má zkušenosti z druholigové Čáslavi. V jakém stádiu je jeho příchod Na Losy?
Ano, pan Abrhám je už mezi námi. Úspěšně se zapojil do činnosti týmů, které u nás působí v rámci Sportovního střediska mládeže. Svou trenérskou činnost zahájil 1. února a nyní společně s ostatními trenéry mládeže zajišťuje úspěšný chod střediska.

Podzimní část se v divizi nepovedla A-týmu. Novou tváří je z Pardubic Tomáš Jiroutek a navrátilci jsou Matěj Vopršal a Radek Háněl. Jste spokojený s těmito příchody?
K podzimní části soutěže se nechci vyjadřovat. Poslední příčka v mistrovské tabulce není lichotivá, ale je pro nás určitým impulsem. S hráči, které jste jmenoval se zatím osobně moc neznám. Ale věřím vedení A-týmu, které má plnou podporu. A již první utkání v Polné ukázalo, že tito hráči jsou pro tým přínosem, patřili určitě k nejlepším a první jarní bod je toho důkazem. Jsem tedy spokojen já i celý výbor.

Určitě budete optimistou a budete věřit v záchranu v soutěži. Co si myslíte, že bude v těžkých zápasech rozhodovat?
Záchranu divize bereme všichni jako úkol číslo jedna! Je to úkol výboru, ale hlavně hráčů a realizačního týmu A-mužstva. Chceme tím splnit slib vůči vedení města, sponzorům a hlavně divákům, pro které fotbal hrajeme a počítáme s jejich podporou. Podřídíme tomu téměř vše. A co bude rozhodovat? Určitě nasazení hráčů v každém utkání, bojovnost, disciplína a vědomí, že chtějí úspěšně reprezentovat klub, město a také hlavně sami sebe. V prvním utkání se to již určitě projevilo.

Stejně jako A-tým má v krajském přeboru problémy brodská rezerva. Bude prioritou zachránit i tuto soutěž a jaké nastaly změny u B-týmu?
Ano, i B-tým má svůj úkol a ten je jasný. Soutěž udržet a v krajském přeboru se zachránit. Mužstvo je tvořeno převážně našimi odchovanci a jak ukázaly přípravné zápasy, jejich výkonnost má stoupající tendenci. Hlavní změna u toho týmu je na postu trenérském, kde se hlavním trenérem týmu stal Jiří Pabousek a na postu asistenta mu bude pomáhat pan František Souček.

V lednu se hovořilo, že budete usilovat o zachování sportovních tříd na ZŠ V Sadech. Budou tedy v Havlíčkově Brodě fotbalové sportovní třidy?
Zde jsme nyní v situaci, že čekáme na rozhodnutí svazu, zda nám bude SpSM opět přiděleno. Tady odvedl velký kus práce trenér mládeže a člen výboru FC Slovan Tomáš Tůma, který zpracoval a připravil všechny podklady k podání žádosti a v termínu zajistil její podání. Kritéria jsme splnili všechna a nyní už je to v rukou představitelů FAČR. My věříme, že svou pozici obhájíme a SpSM bude v Havlíčkově Brodě pokračovat.

Uvažujete o tom, že by vzniklo i SCM pro dorosty?
I o tom jsme uvažovali, ale nakonec v současné situaci od toho ustoupili. Důvod? Je jasný! Nedostatek hráčů těchto kategorií. Ale myšlenku neopouštíme, budeme na tom dále pracovat a pokusíme se o to příští rok.

Brodský fotbal potřebuje nutně třetí hrací plochu. V jakém stádiu je tato problematika?
I v této otázce jsem optimista. S vedením města vedeme na toto téma jednání. Nechci předbíhat a říkat něco předem. Ale určité přísliby existují a já věřím, že vše dopadne ve prospěch sportu a „fotbalu zvlášť"!

O víkendu čeká A-tým první jarní zápas na domácí půdě proti Rosicím…
Chci pozvat všechny fanoušky fotbalu našeho města do hlediště stadionu. A to již tuto neděli, kdy budeme hrát o další mistrovské divizní body. Vážíme si jejich podpory, přízně a ten fotbal chceme hrát pro ně. Pro jejich zábavu a sportovní potěšení.

Autor: Petr Veselka

25.3.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační fotografie.

Stromy padaly na silnice, auta i karavan

Ilustrační foto.

V Jihlavě hoří hala společnosti na zpracování dřeva

AUTOMIX.CZ

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Sportovně užitková vozidla vládnou světu a to nejen mezi novými auty, ale jejich obliba výrazně roste i mezi ojetinami. Pojďme se tedy podívat na to, jaké možnosti máte, když si chcete pořídit ojeté SUV s relativně omezeným rozpočtem. Probereme si SUV do 300 tisíc a koukneme na pět kusů, které za to stojí. A také na pět, jimž byste se měli vyhnout.

Hospodští v Havlíčkově Brodě nereagují na nabídku malých pivovarů

Havlíčkův Brod – Majitelé hospod na Havlíčkobrodsku prozatím nevyužívají rozmanitých možností, které jim nedávná pivní revoluce nabídla. Nová generace pivařů začíná naplňovat hospody, ale lokální hospodští na moderní vlnu dosud nezareagovali a nabídka piv na pípách zůstává stejná.

Poškozenou vázu v muzeu nahradila kopie světelského kamenosochaře

Lipnice nad Sázavou – V kamenosochařském středisku v Lipnici nad Sázavou vznikla kopie vázy z 18. století, která teď tvoří jednu z dominant novoměstského zámku. Věrnou kopii pískovcové vázy vytvořil student světelské akademie Nicolas Vrána v rámci své maturitní práce.

Kuki se vrací domů. Chytili ho v Jihlavě

Jihlava – Tříměsíční pobyt ve volné přírodě Kukimu končí. Od tohoto pondělí ví o klokanovi, který utekl už v květnu svému majiteli z rodinné farmy v Mohelnici na Olomoucku, celá republika. V pátek ráno se ho podařilo pracovníkům jihlavské zoologické zahrady, hasičům a městským policistům chytit ve Starých Horách v lokalitě Červené domky.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení