VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Webstránky dobrovolných hasičů se rodí

Šlapanov – Dobrovolní hasiči okresu sice mají svůj sekretariát a poštovní adresu na Humpolecké ulici v Havlíčkově Brodě, ale jejich internetové informační centrum sídlí ve Šlapanově.

11.11.2009
SDÍLEJ:

Ve Šlapanově se pod rukama Jaroslava Pospíchala (na snímku) tvoří webové stránky dobrovolných hasičů okresu Havlíčkův Brod. Foto: Ivo Havlík

Jaroslav Pospíchal, člen tamnějšího sboru a současně člen výkonného výboru Okresního sdružení hasičů, každý den usedá k počítači a na webové adrese www.dh-vysocina.cz přibližně dvě stovky sborů v okrese a nesčetný počet jedinců, i nehasičů, aktuálně informuje, co se v hasičském hnutí na Havlíčkobrodsku děje.

„Právě jsem připravil pokyny k výročním valným hromadám, které se budou konat v prosinci a lednu, na internet zařadil vzory správně zformulovaného usnesení, bezchybně sepsaného zápisu o schůzi a jiné věci. Starostové, velitelé a jednatelé sborů si tyto předlohy mohou stáhnout a ušetří si tím nepopulární úřednickou práci. Pomáhá to také Okresnímu sdružení hasičů, protože kromě úspory poštovného dostáváme formálně shodná a přehledná hlášení o činnosti našich sborů,” říká nositel titulu Zasloužilý hasič.

Bývalý technolog československých železnic byl v letech 1993-2006 starostou Šlapanova a stejně dobře ke spokojenosti občanů (podle průzkumu čtyř z pěti) tvoří webové stránky obce.

Aby projeli vraty, upouštěli pneumatiky

A má také zásluhu na tom, že místní rozhlas je přímo napojen na operační středisko Hasičského záchranného sboru kraje Vysočina. Občané Šlapanova a místních částí Šachotín a Kněžké jsou okamžitě informování o požáru, velké vodě nebo jiné mimořádné události.

Hasiči ve Šlapanově jsou od roku 1874, tedy 135 let. Kdo projíždí vesnicí, jistě ho zaujme dobová zbrojnice. Byla stavěna pro koňskou stříkačku a když v ní po válce chtěli zaparkovat Tatru 805, museli z pneumatik pokaždé upustit vzduch, jinak by neprojela nízkými vraty.

Dnes je sbor, žel, jediným v okrese bez cisternové automobilové stříkačky, ačkoli je zařazen mezi poloprofesionální jednotky požární ochrany.
K ohni a jiným neštěstím hasiči jezdí vyřazenou Avií ze šlapanovského Čepra. Věří však, že i cisternu jednou budou mít.

Už pro ni budují novou zbrojnici, samozřejmě - s vyššími vraty.

Ivo Havlík

11.11.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Polské letouny Su-22M3 přiletěly 23. srpna na letiště v Náměšti nad Oslavou. V ČR se zapojí do mezinárodního leteckého cvičení Ample Strike 2017.
17

Od středy začíná vojenské cvičení. Piloti budou létat od rána do noci

Na fotografii je obviněný Ukrajinec z pondělní vraždy na ubytovně v Humpolci. Okresní soud právě rozhoduje, zda ho pošle do vazby.

Vražda v Humpolci: Obviněný Ukrajinec skončil ve vazbě

Na Vysočině v noci padaly teplotní rekordy

Vysočina - Na dvou stanicích v noci na středu padly teplotní rekordy. V Košeticích na Pelhřimovsku naměřili 5,1 stupně Celsia, tím byla o dvě desetiny překonána dosavadní rekordní hodnota 5,3 stupně z roku 1999. V Sedlci na Třebíčsku teploměr ukázal hodnotu 6,5 stupně. Dosavadní nejnižší teplota z roku 1999 byla 7,3 stupně.

V jihlavské zoologické zahradě odchovali leguána

Jihlava – Po necelých dvou letech se podařilo chovatelům z jihlavské zoo rozmnožit a úspěšně odchovat dvě mláďata velice vzácného ještěra leguána fidžijského. A podle zbarvení mláďat těsně po vyklubání se z vajíček je zřejmé, že jde o samce a samici.

Studenti se budou trénovat v první pomoci

Vysočina – Poskytnout základní laickou první pomoc, komunikace s operátorem záchranné služby. Studenti středních škol a učilišť na Vysočině se opět budou učit zachraňovat život v rámci hodin školní výuky.

Výpadky proudu poškodily kabelovou televizi

Přibyslav - V polovině července došlo v Přibyslavi vlivem nečekaných opakovaných výpadků elektrické energie k poškození zařízení, které zabezpečuje vysílání programů kabelové televize, ale následky řeší provozovatel, město Přibyslav, dodnes.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení