VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Hasiči v Dobré se už snad dočkají nové klubovny

Dobrá, Přibyslav – Již téměř dva roky usilovali dobrovolní hasiči z Dobré u Přibyslavi o rekonstrukci hasičské zbrojnice, která už nevyhovovala prostorově ani hygienicky.

26.10.2010
SDÍLEJ:

Nové klubovny se snad dočkají hasiči v Dobré u Přibyslavi. Zatím šla dolů stará střecha, bylo přeloženo elektrické vedení. Na stavbě se budou podílet i sami hasiči. Foto: DENÍK/Štěpánka Saadouni

Konečně se dočkali. Sami rozebrali střechu, došlo na přeložení elektrického vedení, objekt se pomalu bourá.

Příspěvek na stavbu dalo hasičům město Přibyslav. Stavbu provede firma z Nížkova, podílet se na ní ale budou i sami hasiči. „Samozřejmě máme radost, že se snad konečně začne se stavbou, protože celá záležitost se vlekla více než dva roky,“ říká velitel sboru Jan Pejzl.

Požárníci se neměli kde scházet

„Získali jsme do vlastnictví nové vozidlo Jeep, ale nemáme ho kde garážovat. Do staré hasičárny se nevejde. Garážujeme ho u kolegů v Přibyslavi. Máme i několik zásahových obleků. Musíme je ale mít doma, protože ve staré hasičárně by chytili z vlhka plíseň,“ připomínají doberští hasiči.

Sbor má v současné době 67 členů, před více než rokem k dospělým přibylo 26 dětí, které se s úspěchem účastní hasičských soutěží. Bohužel právě tito mladí hasiči nemají zatím v Dobré odpovídající zázemí, to chtěli jejich dospělí kolegové napravit.

„Nemají se kde scházet. Vlhká hasičárna byla nevhodná. Kam vedoucí s dětmi měli jít? Do hospody?“ konstatuje velitel sboru.

Obec Dobrá měla mládežnickou klubovnu. Tu ale město Přibyslav prodalo soukromníkovi, který ji chtěl zbourat a rozšířit tím vlastní pozemek. V současné době ale budova stojí na svém místě dál. Je uzavřená, chátrá, soukromý majitel ji nezboural ani neopravil. Zato hasiči jsou prakticky „bezprizorní.“ Podle velitele Pejzla uvažovali požárníci nejdřív o stavbě společenské budovy v místním kulturním areálu, ale pak se rozhodli, že bude vhodnějším řešením zrekonstruovat starou hasičárnu.

Ve spodní části by měly být garáže s technikou, nahoře hasičská klubovna. „Plán a rozpočet již byl vyhotoven delší dobu. Stavba by vyšla asi na 1,6 milionu korun. Celý sbor se bude na stavebních pracích podílet. Tím bychom městu hezkých pár tisíc ušetřili,“ uvažuje velitel sboru Pejzl.

Důvod, proč hasiči na novou klubovnu čekali tak dlouho, byly, jak jinak, peníze. Podle vedení radnice nebyly na stavbu finanční prostředky.
„Město si ale nakonec vzalo úvěr a z něho bude hasičům na stavbu přispívat částkou zhruba 800 tisíc korun, takže hasiči v Dobré zkrátka nepřijdou a stavět se bude,“ konstatoval na poslední tiskové konferenci starosta Jan Štefáček.

Autor: Štěpánka Saadouni

26.10.2010
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Polské letouny Su-22M3 přiletěly 23. srpna na letiště v Náměšti nad Oslavou. V ČR se zapojí do mezinárodního leteckého cvičení Ample Strike 2017.
17

Od středy začíná vojenské cvičení. Piloti budou létat od rána do noci

Na fotografii je obviněný Ukrajinec z pondělní vraždy na ubytovně v Humpolci. Okresní soud právě rozhoduje, zda ho pošle do vazby.

Vražda v Humpolci: Obviněný Ukrajinec skončil ve vazbě

Na Vysočině v noci padaly teplotní rekordy

Vysočina - Na dvou stanicích v noci na středu padly teplotní rekordy. V Košeticích na Pelhřimovsku naměřili 5,1 stupně Celsia, tím byla o dvě desetiny překonána dosavadní rekordní hodnota 5,3 stupně z roku 1999. V Sedlci na Třebíčsku teploměr ukázal hodnotu 6,5 stupně. Dosavadní nejnižší teplota z roku 1999 byla 7,3 stupně.

V jihlavské zoologické zahradě odchovali leguána

Jihlava – Po necelých dvou letech se podařilo chovatelům z jihlavské zoo rozmnožit a úspěšně odchovat dvě mláďata velice vzácného ještěra leguána fidžijského. A podle zbarvení mláďat těsně po vyklubání se z vajíček je zřejmé, že jde o samce a samici.

Studenti se budou trénovat v první pomoci

Vysočina – Poskytnout základní laickou první pomoc, komunikace s operátorem záchranné služby. Studenti středních škol a učilišť na Vysočině se opět budou učit zachraňovat život v rámci hodin školní výuky.

Výpadky proudu poškodily kabelovou televizi

Přibyslav - V polovině července došlo v Přibyslavi vlivem nečekaných opakovaných výpadků elektrické energie k poškození zařízení, které zabezpečuje vysílání programů kabelové televize, ale následky řeší provozovatel, město Přibyslav, dodnes.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení