„Výsledek v těchto soubojích samozřejmě není důležitý, ale nesmí se zase příliš podceňovat. Máme mladé mužstvo a každá výhra mu automaticky zvedá sebevědomí,“ prohlásil kouč třebíčského týmu Josef Horešovský.

Po první třetině sice Horácká Slavia prohrávala 1:2, jenomže po druhé už o jednu branku vedla a v poslední minutě pojistil její výhru střelou do opuštěné branky Ondřej Látal.

Ve čtvrtek 2. srpna čeká na třebíčské hokejisty druhý zápas a znovu se v něm představí domácímu publiku. Od 18 hodin změří síly s rovněž prvoligovou Olomoucí.

Jihlava jede na jih Čech

O hodinu dřív vyjede na led také Dukla Jihlava. Svěřenci trenérské dvojice Aleš Tomášek, Petr Svoboda zamíří na jih Čech do Českých Budějovic.

„Určitě jsme rádi, že jde o extraligového soupeře. Ale na druhou stranu to pro nás bude první zápas, takže nevíme co od něj čekat,“ říká Tomášek. „Chceme bruslit, jezdit nahoru a dolů, a hlavně dělat co nejméně chyb,“ přispěchal se zápasovými plány.

Do branky se na ledě jihočeského Mountfieldu postaví loňská jednička jihlavského A týmu Milan Řehoř.

„Kluci se budou střídat po zápasech. To znamená, že v dalším utkání pak nastoupí Kousal a po něm Zgraggen,“ vysvětluje systém hlavní kouč Dukly.

Dnešní přípravný duel se odehraje na II. ledové ploše českobudějovického týmu, kam se vejde maximálně 150 diváků.

Třebíč – Šumperk 4:2

Branky: 7. Přibyl, 22. Kukla, 23. Dolníček, 60. Látal - 17. Stejskal, 19. Bařica. Rozhodčí: Blecha. Diváci: 400. Třetiny: 1:2, 2:0, 1:0. Třebíč: Luňák (31. Míča) - Hrbáček, Kaláb - Sláma Bořek, Sláma Lukáš - Roháčik, Pálka - Bulička, Dvořák - Popela, Přikryl - Přibyl, Dolníček, Dibelka - Matušík, Oliverius, Kukla - Látal, Zahradník, Kubica, - Burian V., Nahodil, Kurial - Kundela, Bula, Burian J.