Třebíč zostudila Havlíčkův Brod

HAVLÍČKŮV BROD/BEROUN - Pořádnou ostudu si ve středečním derby s Třebíčí uřízli prvoligoví hokejisté Havlíčkova Brodu. Horácké Slavii podlehli na domácím ledě vysoko 0:7.

25.10.2007

Hokejisté Havlíčkova Brodu (vpravo Miroslav Třetina) recept na překonání třebíčského gólmana Filipa Luňáka nenašli. Naopak na domácím ledě sedmkrát inkasovali. Foto: DENÍK/Libor Plíhal

HAVL. BROD – TŘEBÍČ

0:7

Do zápasu vstoupili aktivněji Rebelové, jenže v polovině úvodní části utrpěli šok. Během čtyř minut dostali tři góly!

Nejprve dvakrát udeřila třebíčská dvojice Dibelka, Přibyl, poté pohotově využil zmatků v domácí obraně Zahradník.

Po jeho trefě se na brodskou střídačku odporoučel gólman Neruda a na jeho místo se musel postavit junior Opršal.

Rebelové však ani v následujících minutách nedokázali překonat nervozitu a frustraci z nepříznivého stavu.

Zpátky na nohy je na začátku druhé třetiny nepostavila ani téměř dvouminutová výhoda dvou mužů v poli.

Jak naložit s přesilovkou pěti proti třem, předvedla hned vzápětí Třebíč. Dibelka využil početní převahu už po třinácti sekundách.

Brodskou zkázu jen podtrhla poslední dvacetiminutovka, v níž hosté zužitkovali díky Kolafovi, Nahodilovi a Bulovi další tři přesilovky.

Branky a nahrávky: 8. Přibyl (Dibelka), 11. Přibyl (Dibelka), 12. Zahradník, 30. Dibelka (Přibyl, L. Sláma), 49. Kolafa (B. Sláma), 50. Nahodil (Kolafa, Přibyl), 51. Bula (Látal). Rozhodčí: Hribík – Kis, Padevět. Vyloučení: 10:12. Využití: 0:5. Diváci: 1600. Třetiny: 0:3, 0:1, 0:3. Havlíčkův Brod: Neruda (12. Opršal) – Jebavý, Vyhlídal, Šulc, Pavlík, Borůvka, A. Jelínek, Staněk – Kubeš, Kreuzer, Holec – Hodek, P. Jelínek, Borovanský – Ondráček, Dušátko, Varga – Třetina, Čermák, Němec – Endál. Třebíč: Luňák – Hrbáček, L. Sláma, Bulička, Kolafa, B. Sláma, Kaláb – Přibyl, Dolníček, Dibelka – Matušík, Oliverius, Krätzer – Čech, Zahradník, J. Burian – V. Burian, Bula, Nahodil - Látal.

----------------------------------

BEROUN – JIHLAVA

4:2

Dukla Jihlava předvedla na ledě Berouna mdlý výkon. Po první třetině sice vedla díky Hanzalovi a Kubátovi o jeden gól, ale ve druhé části dovolila soupeři vstřelit dvě branky a po čtyřiceti minutách prohrávala 2:3.

Nejprve se domácí Medvědi prosadili v oslabení a necelou půl minutu před druhým odchodem do šaten zasadili jihlavskému týmu ránu také v přesilovce.

Další změnu skóre přinesla třetí minuta závěrečného dějství. Dvojnásobnou početní výhodu zužitkoval berounský Tvrzník a manko Dukly narostlo na rozdíl dvou gólů.

Žádný další dokonalý obrat v podání jihlavských hokejistů se ale tentokrát v Berouně nekonal, Středočeši svoje vedení udrželi a radovali se teprve z druhého vítězství v sezoně. Jihlava si odvážela porážku 2:4.

Branky a nahrávky: 18. Heřman (Jelínek), 36. Besser (Šinágl), 40. Braniš (Slížek), 43. Tvrzník (Šinágl, Slížek) – 8. Hanzal, 20. Kubát (Rytnauer, Bakus). Rozhodčí: Würtherle – Svoboda, Zavřel. Vyloučení: 5:11, navíc Gudas 5 minut plus do konce, Besser 10 minut (oba Beroun). Využití: 2:0. V oslabení: 1:1. Diváci: 200. Třetiny: 1:2, 2:0, 1:0. Beroun: Jarina – Braniš, Martinec, Lukačovič, Jelínek, Gudas, Kameš, Čížek, Privozník – Jankových, Slížek, Vlček – Besser, Šinágl, Polák – Tvrzník, Straka, Novotný – Kupec, Pavel, Heřman. Jihlava: Zgraggen – Staněk, Kuchyňa, Martinka, Štrach, Míka, Balčík – Rytnauer, Bakus, Kubát – Nekvasil, Hradecký, M. Krupka – L. Krupka, Hanzal, Říha.

25.10.2007 VSTUP DO DISKUSE

Štáflova paleta dává šanci tvořit mladým začínajícím výtvarníkům.

Śtáflova paleta v Havlíčkově Brodě má už číslo 26

Stvořidla. Ilustrační foto.
1

Ekologové zkoumají, jaký vliv na přírodu by měla cyklostezka přes Stvořidla

Kemping na Kachličce už rekreanty dávno neláká

Havlíčkobrodsko – Rekreační oblast Kachlička u Humpolce má dlouhou tradici. První chaty se zde začaly stavět už po druhé světové válce. Nejvíce jich vyrostlo v 60. a 70. letech minulého století. To však byly doby, kdy se sem sjížděli nadšenci koupání z okolí Havlíčkova Brodu, Humpolce i Jihlavy. Od začátku nového tisíciletí zde není již pobyt pro rekreanty tak lákavý.

Kromě přepravy cestujících je auto od nepaměti využíváno k převozu nákladu. A jak dnes uvidíte, je tím myšleno doslova jakéhokoliv nákladu. Připravte se na bizarní přehlídku převážených věcí všeho druhu, kdy vás už nepřekvapí ani auto naložené v dalším autě.

Dvojice cizinců dostala tresty za zahradničení v kravíně

Tábor, Radňov – Pobočka českobudějovického krajského soudu v Táboře minulý týden ve středu vynesla rozsudek nad dvěma cizinci, kteří se v Radňově na Pelhřimovsku od loňského září do poloviny listopadu jako takzvaní zahradníci starali o obří pěstírnu marihuany s patnácti sty rostlinami konopí.

Švec: Na medaili jsem čekal jen tři čtvrtě roku

Havlíčkův Brod /ROZHOVOR/ – Jen málokdo se může pochlubit, že přebíral olympijskou medaili v obklopení rodinných příslušníků a přátel. Bývalý havlíčkobrodský zápasník Marek Švec se toho však dočkal, bronzovou medaili získal dodatečně přesně po devíti letech od památného dne 14. srpna 2008. Její původní držitel ve váze do 96 kg Kazach Aset Mambetov totiž uvízl v dopingové síti při zpětném testování B vzorku.