Tempo utkání bylo ovlivněno mnoha vyloučeními na obou stranách. Jen v prvních dvou třetinách sudí poslal pykat deset hráčů. Ani jednu přesilovku žádný z týmu nevyužil. Domácí Michal Nedvídek odolával střelám Rebelů až do 40. minuty.

Sporným obranným zákrokem získal puk havlíčkobrodský Holec, který poslal dlouhou přihrávkou do samostatného úniku Daniela Hodka a ten se štěstím překonal Nedvídka.

Na začátku poslední třetiny měli domácí výhodu přesilovky 5 na 3, ale ani 65 vteřin dlouhá výhoda hráčů ke gólu nevedla. Naopak znovu udeřili hosté. Aleš Kreuzer se probil před bránu Horácké Slavie a přes Nedvídkovy betony procedil puk do sítě.

Domácí dostali ještě jednou výhodu dvojnásobné přesilovky, ale tu utnul vyloučením třebíčský Přibyl.

Jihlavští hokejisté konečně zabrali, na domácím ledě porazili Beroun 4:3 a ukončili tak osmizápasovou šňůru porážek.

V první třetině se skóre neměnilo, jedinou velkou šanci spálil v 11. minutě hostující Kupec, kterého vychytal jihlavský gólman Řehoř.

Úvodní zápis do střelecké listiny udělal až na začátku prostřední části v přesilovce berounský útočník Jankových, který vymetl levý horní roh Řehořovy branky.

Další minuty už ale patřily domácí Dukle, a konkrétně útočníkovi Martinu Krupkovi. Ten během necelých sedmi minut nastřílel čistý hattrick a zvrátil vedení na jihlavskou stranu.

V poslední dvacetiminutovce hosté ještě vykřesali jiskřičku naděje a dvě minuty před koncem dokonce vyrovnali, jenomže Jihlava tentokrát prahla po vítězství mnohem víc. Téměř vzápětí dal totiž gól Pavel Suk a Dukla vyhrála 4:3.

Kaňkou na středečním utkání bylo zranění kapitána domácího týmu, a nejproduktivnějšího hráče celé soutěže, Oldřicha Bakuse. Jednatřicetiletý útočník odstoupil v průběhu druhé třetiny kvůli zranění třísel.

TŘEBÍČ – HAVL. BROD

0:2

Branky a nahrávky: 40. Hodek (Holec), 47. Kreuzer. Rozhodčí: Kočí – Dančišin, Matějček. Vyloučení: 7:12, navíc Zahradník a Přibyl (oba Třebíč) 10 min. Bez využití. Diváci: 1200. Třetiny: 0:0, 0:1, 0:1. Třebíč: Nedvídek – Hrbáček, L. Sláma, B. Sláma, Bulička, Kolafa, Kaláb, Pálka – Přibyl, Dolníček, Dibelka – V. Burian, Nahodil, Krätzer - Čech, Zahradník, Látal - Kubica, Bula, J. Burian.
Havlíčkův Brod: Suchan – Vyhlídal, A. Jelínek, Procházka, Šulc, Jebavý, Borůvka, Soldán - Hodek, Čermák, Kreuzer - Kubeš, Malát, Holec - Stromko, Dušátko, Ondráček - Sklenář, P. Jelínek, Varga.

JIHLAVA – BEROUN

4:3

Branky a přihrávky: 29. M. Krupka (Říha), 32. M. Krupka (Říha), 36. M. Krupka (Hanzal, Ščerban), 59. Suk (Hanzal) – 21. Jankových (Slížek, Vlček), 50. Novotný (Šinágl), 58. Tvrzník (Šinágl). Rozhodčí: Jebavý – Bejček, Kabourek. Vyloučení: 10:8, navíc Hanzal (Jihlava) 10 minut. Využití: 0:2. Diváci: 1036. Třetiny: 0:0, 3:1, 1:2.
Jihlava: Řehoř – Míka, Ficenc, Ščerban, Staněk, Kuchyňa, Štrach, Martinka, Duben – Rytnauer, Bakus, L. Krupka – Čachotský, Hanzal, Říha – Suk, Hradecký, M. Krupka – Holuša.
Beroun: Jarina – Martinec, Braniš, Šmach, Jelínek, Gudas, Wagenhoffer – Jankových, Slížek, Vlček – Besser, Šinágl, Tvrzník – Nedorost, Křesťan, Straka – Kupec, Heřman, Pavel.