Venglář: Trestné střílení být nemělo!

Havlíčkův Brod - Závěr prvoligového zápasu mezi Havlíčkovým Brodem a Havířovem provázelo hodně emocí. Nespokojení byli hlavně domácí Rebelové, kteří zápas prohráli těsně 1:2. Po zápase se snesla kritika hlavně na hlavu zkušeného mezinárodního rozhodčího Vladimíra Šindlera.

18.12.2007

Petr NovákFoto: DENÍK/Libor Plíhal

Co se stalo? Domácí se dožadovali trestného střílení. Havířovský tým udělal ve vypjatém závěru přestupek proti pravidlům.

„Na ledě bylo více havířovských hráčů, i když měli jednoho vyloučeného, tak jich na ledě bylo pět. V pravidlech je, že pokud je v posledních dvou minutách příliš mnoho hráčů na ledě, má rozhodčí nařídit trestné střílení,“ dušoval se těsně po zápase trenér Havlíčkova Brodu Petr Novák.

Podle záznamu z utkání trvala celá situace nejméně deset vteřin.

„Byla to jednoznačně naše chyba. Špatně jsme prostřídali,“ reagoval kouč soupeře Jiří Režnar.

Podle sekretáře Asociace rozhodčích ledního hokeje a aktivního rozhodčího Jaromíra Vengláře však rozhodl jeden ze dvou českých profesionálních arbitrů Vladimír Šindler správně.

„Podle výkladu pravidel se trestné střílení nařizuje v posledních dvou minutách jen tehdy, pokud provinivší se tým hraje ve třech a úmyslně tam hraje čtvrtý hráč. Tým nemůže hrát ve dvou, proto se nařizuje trestné střílení,“ vysvětluje Venglář.

„Pokud ovšem situace trvala deset vteřin, měli rozhodčí pískat dříve,“ dodal sekretář ARLH.

Ve vlastních pravidlech je ovšem situace vysvětlena úplně jinak. „Jestliže družstvo úmyslně chybně střídá (příliš mnoho hráčů na ledě) v posledních dvou minutách utkání nebo kdykoli v prodloužení, hlavní rozhodčí nařídí ve prospěch neprovinivšího se družstva trestné střílení,“ stojí v Pravidlech ledního hokeje, článku 573.

18.12.2007 VSTUP DO DISKUSE

Stonařovská palírna má práci už od července. Pálí zde všechno možné, nejvíce však jablka, švestky, meruňky, hrušky a třešně. Pokud se ovšem urodí.

Pálenice se teprve rozjíždí, slabší začátek zavinily třešně

Středeční tragická nehoda na dálnici D1.
2

Středeční nehoda na D1: Mladý řidič se nevěnoval řízení, a to ho stálo život

Kam za zážitky nejen o víkendu? Inspirujte se na novém webu Tipy Deníku

Chcete mít přehled o kulturních, sportovních a dalších akcích ve všech regionech? Pak navštivte naši stránku www.tipydeniku.cz, kde najdete fůru inspirace co podniknout nejen o víkendu.

Śtáflova paleta v Havlíčkově Brodě má už číslo 26

Havlíčkův Brod – Akce s nejdelší tradicí. Každé léto se v Havlíčkově Brodě koná Štáflova paleta, týdenní setkání mladých výtvarníků. První ročník se uskutečnil už v roce 1991. Tenkrát sehnali hlavní organizátoři Štěpán Podešť a Tomáš Holenda jen pár zájemců, mezi nimiž nechyběl výtvarník Pavel Fiala nebo Daniel Koráb, dnes učitel gymnázia Havlíčkův Brod.

Ekologové zkoumají, jaký vliv na přírodu by měla cyklostezka přes Stvořidla

Světlá nad Sázavou – Milovníci cykloturistiky a malebných zákoutí řeky Sázavy by se mohli dočkat cyklostezky, která by propojila Ledeč nad Sázavou se Světlou. Stezka by vedla přes Stvořidla a nesla jméno, které je se Sázavou neodmyslitelně spjato. Cyklostezka Jaroslava Foglara. V místech, kde by cyklostezka mohla stát, v současnosti probíhá odborný výzkum. Znalci zjišťují, jaký dopad by cyklostezka měla na zdejší faunu i flóru.