SVĚTLÁ – HLINSKO 5:2
Domácí bez největších opor Žáka a Mečiara utkání zvládli. Na začátku druhé třetiny domácí vedli 4:0 a hosté se většinou houževnatě bránili, podržel je však vynikající gólman Gregor. Když Světlá pět minut po zahájení poslední části zvýšila na 5:1, utkání se již jenom dohrávalo.

„Stačil jenom průměrný výkon, spálili jsme spoustu gólových příležitostí. Výhra je ale zcela zasložená,“ míní hrající trenér Jan Krajíček.

Branky Světlé: J. Krajíček 2, P. Včela, O. Včela, Dolínský. Rozhodčí: Šafr. Vyloučení: 9:8. Využití: 2:1. Oslabení: 1:0. Diváci: 250. Třetiny: 2:0, 2:1, 1:1. Světlá nad Sázavou: Koubský – O. Včela, J. Kůrka, Heřmánek, Vomela, Kubát, Beránek – P. Včela, J. Krajíček, Špatenka – Ruml, Dolínský, Fixa – Neuwirt, Křišťan, T. Krajíček - Bárta.

CHOTĚBOŘ – ŽĎÁR N. S. 4:5
Po vyrovnané úvodní třetině došlo ke klíčovému momentu ve 23. minutě, kdy si vybral smolný den Jan Hospodka. Nejdříve netrefil prázdnou žďárskou svatyni, v zápěti fauloval a hosté vyrovnali v přesilovce na 3:3.

V úvodu poslední části nedůsledné bránění znamenalo vedoucí gól soupeře na 3:4. Potom hráli domácí po vyloučení Tichého pět minut v oslabení, úspěšní byli však sami, když ujel Domkář a srovnal na 4:4.

Vše již směřovalo k prodloužení, třiadvacet sekund před koncem však přišel blesk z čistého nebe. Hrubky Kochánka ve vlastní třetině využili hosté k rychlému protiútoku a všechny body putovaly do Žďáru.

„I když jsme prohráli, musím kluky pochválit za velkouu bojovnost. Pro nás to bylo opravdu smolné střetnutí. V úvodní třetině Domkář, ve druhé D. Kubát a ve třetí dvakrát Domkář nezúročili samostatné nájezdy,“ zdůraznil chotěbořský kouč Milan Kraučuk.

Branky Chotěboře: Domkář 2, Tichý Pavliš. Rozhodčí: Čáka. Vyloučení: 7:7. Využití: 1:2. Oslabení: 1:1. Diváci: 250. Třetiny: 3:2, 0:1, 1:2. Chotěboř: Trtík – Čermák, Fibikar, Kochánek, Hurda, V. Hospodka – Nermuť, Pavliš, Tichý – D. Kubát, Domkář, Řehoř – Slavík, J. Hospodka, Hájek.

Ostatní výsledky: Chrudim B – Moravská Třebová 1:4, Choceň – Litomyšl 9:5.

V neděli jede Chotěboř do Hlinska, příští středu sehraje ve volném termínu odložené utkání v Chocni. Světelští hokejisté hrají v sobotu v Litomyšli.