Havlíčkobrodští Rebelové se na úvod play off postarali o jedno z překvapení, když vyloupili Havířov. Díky trefě Borovanského v prodloužení vyhráli první duel v sérii.

„Vyhráli jsme bitvu nikoliv válku, nesmíme se uspokojit,“ burcuje brodský trenér Petr Novák. „Jsme spokojení jen částečně, udělali jsme chyby, naštěstí soupeř je všechny nepotrestal,“ dodal jedním dechem kouč Rebelů.

Hosté museli dvakrát dotahovat vedení domácích. Nerozhodný stav zlomil v prodloužení Borovanský, který se po buly dostal k puku, objel dva bránící hráče a zavěsil do branky havířovského Valenta.

„První dvě třetiny jsme viděli ofenzivní hokej z obou stran, ve třetí části už to byla taktická bitva. V prodloužení jsme šli štěstí naproti a dokázali jsme rozhodnout. Tenhle zápas je ale minulost, už dvě minuty po siréně jsme se začali připravovat na další utkání,“ uzavřel Novák.

HAVÍŘOV – H. BROD

2:3 P

Branky a nahrávky: 2. Klimeš (Szakál), 21. Škoda (Strapáč, Zdráhal) - 12. Borovanský (Čermák), 29. Malát (Kubeš, Procházka), 62. Borovanský (Čermák). Rozhodčí: Šír - Novák, Škach. Vyloučení: 7:7. Využití: 1:0. Diváci: 1215. Havířov: Valent - Szakál, Klimeš, Novák, Varga, Peštuka, Huhto, Lašek - Strapáč, Škoda, Zdráhal - Rozum, Bokroš, Sochorek - Seman, Daneček, Velecký - Sikora, Giesel, Hulva – Říčka. Havlíčkův Brod: Suchan – Vyhlídal, A. Jelínek, Procházka, Šulc, Borůvka, Pavlík, Soldán – Borovanský, Čermák, Hodek – Kubeš, P. Jelínek, Třetina – Endál, Malát, Varga – Kraučuk, Stromko, Ondráček – Dušátko.

Na Havířovu bylo od začátku vidět, že si chce napravit před domácími fanoušky reputaci. Jenže v polovině zápasu využil po pěkné kombinaci přesilovku Kubeš a hosté vedli. Pět minut před koncem se podařilo vyrovnat Gieselovi. Vedení Brodu v sérii potvrdil až v prodloužení Ondráček, který tečoval Malátovu střelu.

HAVÍŘOV - H. BROD

1:2 P

Branky a nahrávky: 45. Giesel (Huhto) - 30. Kubeš (Borovanský, Hodek), 63. Ondráček (Malát). Rozhodčí: Šír. Vyloučení: 5:6. Využití: 0:1. Diváci: 1200. Třetiny: 0:0, 0:1, 1:0. Stav série: 0:2. Havířov: Valent - Szakál, Klimeš, Novák, Kopel, Peštuka, Huhto, Lašek - Strapáč, Škoda, Zdráhal - Rozum, Bokroš, Sochorek - Seman, Daneček, Velecký - Sikora, Giesel, Hulva - Kräzer. H. Brod: Suchan - Vyhlídal, A. Jelínek, Procházka, Šulc, Borůvka, Pavlík, Soldán - Borovanský, Čermák, Malát - Kubeš, P. Jelínek, Třetina - Endál, Dušátko, Varga - Ondráček, Stromko, Kraučuk - Hodek.