Třebíč vyhrála potřetí v řadě, včera doma udolala Havířov

Vysočina - Hokejisté Třebíče se perou o postup do play off jako lvi. Na domácím ledě včera zdolali Havířov a stále živí naději na účast mezi elitní dvanáctkou prvoligových týmů. S Kadaní, která zatím drží poslední postupovou pozici, mají shodně 51 bodů. Z vítězství se ve 44. kole radovala také Jihlava, naprázdno naopak vyšel Havlíčkův Brod.

22.1.2009 3

Havlíčkobrodští obránci Jan Soldán a Jaroslav Borůvka (v tmavém dresu s č. 22) pomáhají gólmanovi Jaroslavu Suchanovi zlikvidovat nebezpečný atak útočníka Benátek nad Jizerou Jana Víška. Rebelové podlehli Středočechům 3:4. Foto: DENÍK/Josef Němec

TŘEBÍČ – HAVÍŘOV 4:2

Další klíčový duel začali Třebíčští špatně. Havířovské Pantery poslal do vedení po necelých třech minutách Pánik, který potrestal hned první faul Horácké Slavie.

Jenže ještě v první třetině domácí vývoj zápasu otočili. Hodně jim pomohl přesilovkový gól Kalába necelou minutu před první přestávkou, který po Sojčíkově vyrovnání dával už na 2:1.

Šikovný havířovský junior Pánik však skóroval ještě jednou. Při jeho šťastném gólu diváci dlouho přemýšleli, jak se puk za gólmana Lva dostal.
Ale domácím znovu vyšel závěr třetiny. Tentokrát v přesilovce po parádní souhře uspěla třetí lajna – mazák Barus trefil pravý horní růžek Čechovy klece.

Ve třetí periodě Třebíč dvakrát přežila klinickou smrt. I když už za Lvem svítilo červené světlo. Poprvé ale stačil rozhodčí přerušit hru, než puk v nepřehledné situaci přešel čáru, podruhé domácí v oslabení úspěšně reklamovali problémy s časomírou.

Rozzuření Panteři se pak uchýlili k tvrdé hře, než je svým druhým gólem zlomil Barus.

Branky a nahrávky: 11. Sojčík (Pšurný), 20. Kaláb (Sedláček), 38. Barus (Pšurný, Sojčík), 51. Barus (Pšurný, Koktan) – 3. Pánik (Lušňák, Zeliska), 27. Pánik (Lušňák). Rozhodčí: Hrubý – Rittich, Skopal. Vyloučení: 6:9. Využití: 2:1. Diváci: 1540. Třetiny: 2:1, 1:1, 1:0. Třebíč: Lev – Hrbáček, Havran, Sedláček, Kaláb, Sláma, Bulička, Koktan – M. Čech, Zahradník, Obdržálek – V. Burian, Nahodil, Stejskal – R. Pšurný, Barus, Sojčík – Přibyl, Staněk, Vrba. Havířov: J. Čech – Kolarz, Štefanka, Evan, Lašek, Hegery, Klimeš, Vydra – Pavelek, Vala, Velecký – Sikora, Piecha, Brynecký – Lušňák, Zeliska, Pánik – Přeučil, Haas, Seman.

PORUBA – JIHLAVA 0:6

Domácí utkání absolutně nezvládli. Celých šedesát minut odehráli v křeči a Dukla jim v poklidu nadělila šest gólů.

Branky a nahrávky: 11. Bezděk (Mareš, Říha), 31. Bakus (Man, Hodek), 40. Bezděk (Mareš, Říha), 44. Man (Bakus, Hodek), 52. Rytnauer, (Zelený, Hanzal), 53. Hodek (Malena, Man). Rozhodčí: Přikryl – Klein, Novák. Vyloučení: 3:4. Bez využití. Třetiny: 0:1, 0:2, 0:3. Poruba: Štefl (53. Iláš) – Ovšák, Vnenk, J. Suchý, J. Tesařík, Kania, Rangl, Vajda – Červenka, Najdek, Zdeněk – Kolařík, Bartoš, I. Mocek – Gelačák, Rehuš, Domian – Kalina, Jelšík, Bartošek. Jihlava: Novotný – Malena, Martinka, Ficenc, Andersons, Novák, Kašpar, Zelený – Man, Bakus, Hodek – Říha, Mareš, Bezděk – Hanzal, Dolníček, Rytnauer – Hradecký, Krupka.

HAVL. BROD – BENÁTKY N. J. 3:4

Rebelové na Středočechy opět nestačili. Tentokrát rozhodly především přesilové hry – hosté využili dvě, navíc dokázali skórovat i ve vlastním oslabení.

Branky a nahrávky: 8. Kachlík (Zohorna), 40. Kachlík (Šulc), 59. Dušátko (Třetina, Endál) – 18. Konečný (Víšek, Cunik), 20. Urban (Procházka, Pavlů), 22. Pavlů (Lukáč), 29. Urban (Kolmann, Víšek). Rozhodčí: Jebavý – Svoboda, Zavřel. Vyloučení: 5:8. Využití: 1:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 1050. Havlíčkův Brod: Suchan – Vyhlídal, Pavlík, Jebavý, Šulc, Borůvka, Soldán, Václav Němec – Endál, Dušátko, Varga – Křišťan, Třetina, Svoboda – Kachlík, Stromko, Zohorna – Ondráček, Kraučuk. Benátky nad Jizerou: Fikrt – Kolafa, Lukáč, Cunik, Kolmann, Pavlů, Tondr, Müller – Špaček, Dušek, Vantuch – Víšek, Urban, Konečný – Procházka, Bárta, Nevyhoštěný – Kopic, Skořepa, Weiss – Jech.

Ostatní zápasy 44. kola: Chomutov – Vrchlabí 6:0, Olomouc – Most 7:4, Hradec Králové – Kometa Brno 4:2, Kadaň – Beroun 2:1, Ústí nad Labem – Chrudim 1:0 v prodloužení.