H. BROD - OLOMOUC 0:1

Konečný stav série: 1:3

Úvod střetnutí se nesl v duchu vzájemné oťukáváné a do více šancí se dostala olomoucká Mora. Rebelové se probrali až od poloviny úvodní části, ale žádnou z šancí nedokázali proměnit.

Ve druhé části byli domácí aktivnější, ale nadějné příležitosti vyšuměly do ztracena. Olomouc čekala na chybu domácí obrany, která přišla v závěru druhého dějství. Sakrajda okradl o puk brodského obránce, prosmýkl se k brance. Jeho pokus ještě Suchan vyrazil, ale na dorážku Řípy už byl krátký – 0:1. „Bylo to dneska trochu i o štěstí. Ale gól jsme dali my, takže jsme spokojení. V zápase se také vyznamenali oba gólmani, kteří chytali hodně dobře,“ zamyslel se nad utkáním olomoucký kouč Petr Fiala.

V poslední třetině se domácí hokejisté nadechovali k náporu, jenže žádnou z šancí nedokázali přetavit v kýženou branku. Největší příležitost měl domácí forvard Jan Dušátko, jenže z bezprostřední blízkosti netrefil Žigárdyho branku. K vyrovnání nepomohla domácím ani závěrečná hra bez brankáře. O osudu utkání tak rozhodla jediná chyba, kterou udělali brodští hráči v závěru druhého dějství.

„Zápas jsme neodehráli špatně. Bojovali jsme. Nechtěli jsme každopádně zakončit sezonu porážkou doma. Bohužel jsme dostali jeden hloupý gól a ten utkání rozhodl,“ prohlásil po zápase kouč domácích Petr Novák.

Olomoucká Mora narazí ve čtvrtfinále na Kometu Brno. „Je to atraktivní soupeř. U nás je to umocněné ještě tím, že je to blízko od nás. Na ty zápasy se těšíme, protože nemáme, co ztratit. Chceme si je, co nejvíce užít,“ prohlásil Fiala.

Branky a nahrávky: 39. Řípa (Sakrajda). Rozhodčí: Blecha, Souček - Podrazil, Žídek. Vyloučení: 4:4. Bez využití. Diváci: 1350. Třetiny: 0:0, 0:1, 0:0. Havlíčkův Brod: Suchan - Vyhlídal, Šulc, Pavlík, Jebavý, Soldán, Borůvka, Rusnák, A. Jelínek - Křišťan, Třetina, Svoboda - Endál, Dušátko, Varga - Ondráček, Čermák, Holec - Kachlík, Voj. Němec, Kraučuk. Olomouc: Žigárdy - Bartoň, Mikel, Vyrůbalík, Nedbálek, Vágner, Paška, Ondrušek, Ostrčil - Mikšan, Ministr, Smejkal - Žajgla, Brančík, Davídek - Ondráček, Sakrajda, Řípa - Čuřík, Zbořil, Vlk.

Svoboda: Tolik chyb si nemůžeme dovolovat

Třetí zápas série nevyšel brodským hokejistům úplně podle představ. Olomouc se totiž v osmifinálové bitvě dostala po vítězství 5:2 do vedení 2:1 na zápasy a v pátek večer měla první mečbol.

„Zápas to byl pěkný, bohužel se špatným koncem pro nás,“ smutnil po prvním zápase v Kotlině útočník Rebelů Tomáš Svoboda.

Právě chyby v závěru úvodní třetiny další vývoj utkání poznamenaly. Olomouc se dostala těsně před odchodem do šaten do vedení 2:0 a v průběhu třetí části se dostala dokonce do třígólového trháku.

„Udělali jsme víc chyb než soupeř. Doma v play off prostě nemůžeme dostat pět gólů,“ krčil rameny nejproduktivnější brodský hráč.

Rebelové si ale ještě v pátek ukončení série před zápasem nepřipouštěli. „Chceme vyhrát a postoupit do čtvrtfinále, musíme vyhrát dvakrát za sebou, už není krok zpátky a není se na co šestřit,“ uzavřel Svoboda.