Světlá se trápila, Chotěboř prohrála

Humpolec/Chotěboř - Kdo čekal hladká vítězství zástupců okresu ve druhém kole play off v l. krajské hokejové lize, byl asi trochu nepříjemně překvapen. Zvláště prohra Chotěboře na vlastním ledě se nečekala. O to zajímavější budou odvety.

20.2.2009

Hokejisté Světlé nad Sázavou (v bílém dresu jejich kapitán Jaroslav Žák) se na humpoleckém stadionu trápili, ale nakonec vydřeli cenné vítězství 6:4. Foto: DENÍK/Libor Plíhal

SVĚTLÁ – CHRUDIM B 6:4
Vstup do zápasu v humpoleckém azylu byl pro skláře pohádkový, již ve 14. sekundě P. Včela otevřel skóre a o pět minut později tentýž hráč rozezvučel tyčku. Domácí měli v poli navrch, střelecky se však zasekli.

Do druhé části lépe vstoupili hokejisté od Chrudimky, nastřelili tyč a záhy srovnali na 1:1. Ve 24. minutě střelu Heřmánka od modré tečoval Krajíček, a dostal podruhé spoluhráče do vedení - 2:1. V polovině střetnutí potom promarnila Světlá plné dvě minuty přesilovky pět na tři. To hráčům trochu podlomilo sebevědomí, což se projevilo dvěma góly ve světelské síti.

V úvodu poslední třetiny se střídaly šance na obou stranách, šťastnější však byli domácí a otočili na 4:3. Hosté však nesložili zbraně a devět minut před koncem se prosadili v přesilovce - 4:4. Chleba se lámal v samém závěru zápasu, nejdříve Pavliš pohotově objel chrudimskou svatyni a zasunul na 5:4. Hosté nasadili v poslední minutě k power play, po vyhraném bully však ujela trojice Žák, P. Včela, Krajíček a před posledně jmenovaným jenom zívala opuštěná svatyně 6:4.

„Pro naše kluky to byla dřina, hosté nám nedávali prostor, dobře bránili a nedělní odveta v Chrudimi může být hodně zajímavá. Průběh tohoto zápasu by měl být pro naše hráče varováním,“ postřehl světelský tiskový mluvčí Karel Heřmánek.

Branky: P. Včela a Krajíček po 2, O. Včela, Pavliš – O. Fousek 2, Langr, E. Formánek. Rozhodčí: Prchal. Vyloučení: 5:10 bez využití. Diváci: 250. Světlá: Koubský (31. Studený) – O. Včela, Beránek, Heřmánek, Špatenka – P. Včela, Žák, Krajíček – Neuwirth, Pavliš, Dolínský – Štros, Vylíčil, Hadrava – Křišťan. Třetiny: 1:0, 1:3, 4:1.

CHOTĚBOŘ – M. TŘEBOVÁ 3:4

Od začátku se hrál pro diváky pohledný hokej, na třebovskou branku najížděl osamocený Fink, v poslední chvíli mu však ujel kotouč. I další tři slibné šance vyšuměly do ztracena. Již po čtvrthodince hry se obnovilo zranění Řehořovi a musel odstoupit. V polovině utkání se hosté náhodným gólem Klíče dostali do vedení 0:1, brzo však Fink při hře čtyři na čtyři po přihrávce Pokorného srovnal na 1:1. Potom opět Fink předložil gólovku Čermákovi a domácí vedli 2:1. V závěru třetiny však zaváhala chotěbořská obrana, na tabuli svítilo skóre 2:2.

V poslední části hosté spoléhali na brejky, a to se jim vyplatilo. Osm minut před koncem nahozený kotouč Sirůčka skončil za zády překvapeného Trtíka a o dvě minuty později po chybě zvýšili hosté na 2:4. Až v 55. minutě hokejisté od Doubravky konečně zužitkovali přesilovku a dali kontaktní gól na 3:4. K očekávanému závěrečnému náporu se však domácí nedostali, protože na trestnou lavici rychle po sobě putovali Blažek a po něm Vomela.

„V poli jsme byli určitě lepší, trápíme se však v zoufalé koncovce. V poslední třetině jsme měli pět vyloučených a šťastnějšímu soupeři spadla výhra do klína,“ litoval šéf chotěbořské lavičky Vladimír Halamka.

Branky: Fink, Čermák, Ptáček – Sirůček 2, Klíč, Hlavsa. Rozhodčí: Čížek. Vyloučení: 7:8. Využití: 1:1. Diváci: 400. Chotěboř: Trtík – Hurda, Čermák, Halamka, Smejkal, Vomela, Bělohlávek – Řehoř (15. Slavík) Kubát, Nermuť – Hospodka, Blažek, Škarýd. Třetiny: 0:0, 2:2, 1:2.

20.2.2009 VSTUP DO DISKUSE

Velké Meziříčí i nadále kraluje třetí lize

Posledním týmem krajského přeboru, který neztratil ani bod, je Chotěboř (v modrém).

Chotěboř vyhrála ve Speřicích a vede tabulku

Šmolovy vévodí okresnímu přeboru

Havlíčkův Brod - Druhou porážku v řadě si ve fotbalovém okresním přeboru připsalo céčko brodského Slovanu. Naopak devět bodů ze tří zápasů mají na svém kontě Šmolovy.

Chotěbořský Krédl rozhodl čtyři minut před koncem okresní derby

Vysočina – Špatný vstup do soutěže mají za sebou v I. A třídě fotbalisté Havlíčkovy Borové, kteří prohráli i třetí zápas v řadě, tentokrát 1:0 padli v Dobroníně a navíc se jim v sezoně ještě nepodařilo vstřelit ani gól.

Souboj ambiciózních týmů vyzněl pro Pohled

Vysočina – První výhry ve fotbalové I. B třídy se dočkali fotbalisté Pohledu, kteří dvěma góly Drlíka a jedné Klementa porazili Lučici 3:1. Na bodový zisk stále čeká nováček soutěže ze Starého Ranska. Ten tentokrát doma nestačil na Herálec. Na toto kolo v dobrém nebudou vzpomínat ve Ždírci, když jejich rezerva inkasovala potupnou „desítku“ v Antonínově Dole.