Světelští vstoupili úspěšně do kvalifikace o druhou ligu

Světlá nad Sázavou/Kutná Hora - Tajenka úvodního kola kvalifikace o postup do II. hokejové ligy je rozluštěna. Světelští hokejisté si vezou veledůležité body z kutnohorského stadionu.

13.3.2009

Světelská první útočná formace ve složení Petr Včela, Jaroslav Žák (vlevo) a Jan Krajíček se opět výrazně zapsala do statistik. V Kutné Hoře se totiž podepsala pod všechny branky sklářů. Foto: DENÍK/Libor Plíhal

Kvalifikace o II. ligu

K. HORA – SVĚTLÁ 1:3

Domácí začali s evidentní snahou vstřelit co nejdříve branku, i když hráli dvakrát přesilovku, neuspěli. Pověstná třináctá minuta byla šťastná pro skláře, při početní výhodě Žák našel před brankou najetého obránce Beránka a ten zavěsil do odkryté části kutnohorské svatyně. Hosté měli v této části hry sedm vyloučených a při dvojnásobném oslabení v 15. minutě také inkasovali na 1:1.

Hned na začátku druhé části hosté opět ubránili oslabení a potom začali pomalu přebírat iniciativu. Chleba se lámal v polovině střetnutí. Dvojice Petr Včela – Krajíček se dostala ve 34. minutě do brejku dva na jednoho a druhý jmenovaný zvýšil na 1:2 pro Světlou. O dvě minuty později padlo rozhodnutí, světelští hokejisté při přesilovce zamkli soupeře a v jejím závěru Petr Včela dorazil střelu svého bratra Ondřeje – 1:3.

I poslední třetinu začali hosté tradičně v oslabení, ubránili se a karta se obrátila. S přibývajícím časem stoupala i nervozita, domácí začali zbytečně faulovat a nabídli soupeři plných pět minut přesilovku pět na tři. Skláři sice kutnohorského gólmana neustále ostřelovali, z dalšího gólu se však neradovali. Naopak v posledních třech minutách se Kutná Hora ještě nadechla k náporu, ale světelský gólman Studený již kotouč za svá záda nepustil.

„Nepovedla se nám první třetina, kdy sedm hráčů zahřívalo trestnou lavici. Utkání opět rozhodla první pětka, která úřadovala při všech brankách,“ zhodnotil duel světelský trenér Milan Schlaichert. „Nyní hrajeme třikrát doma, sílu soupeřů však neznáme. Nové Město bude asi hodně tvrdým oříškem, když smetlo Ještěd 9:1,“ uvažuje světelský trenér Milan Schlaichert.

„Věděli jsme o údernosti první světelské pětky, ale neuhlídali jsme ji. Ve druhé třetině přestali kluci bruslit a poslední část hry pod tíhou odpovědnosti již psychicky neunesli,“ přiznal trenér Kutné Hory Milan Kraučuk.

Zápas byl pikantní i pro světelského brankáře Lukáše Studeného, který před časem v Kutné Hoře působil. „Měli jsme zprávy, že si Kutná Hora na nás hodně věří. Proto jsme do zápasu šli s čistou hlavou, zahrát si hokej a já jsem rád, že se nám podařilo vyhrát,“ prohlásil po zápase pro kutnohorský web Studený. „Stejně jako v tomto zápase budeme hrát i celou kvalifikaci s čistou hlavou. Buď se nám podaří zvítězit nebo ne,“ dodal.

„V hustě zaplněném hledišti byly i dvě stovky světelských příznivců, jejich podpora byla i pořádně slyšet,“ poděkoval příznivcům tiskový mluvčí Světlé Karel Heřmánek.

Branky: Adamec – P. Beránek, Krajíček, P. Včela. Rozhodčí: Pražák. Vyloučení: 10:11, navíc Kraučuk (Kutná Hora) 5 minut a do konce utkání. Využití: 1:2. Diváci: 1100. Třetiny: 1:1, 0:2, 0:0. Světlá nad Sázavou: Studený – P. Beránek, O. Včela, Mečiar, Vácha, Heřmánek, Vomela – P. Včela, Žák, Krajíček – Špatenka, Pavliš, Dolínský – T. Hadrava, M. Hadrava, Štros – Šudoma.

Druhý zápas: VTJ Ještěd – Nové Město nad Metují 1:9.

Na Světlou nyní čekají tři zápasy na „domácím“ kluzišti v Humpolci. Původně měli skláři hrát v sobotu s Novým Městem, utkání se ale nakonec bude hrát až v neděli od 17 hodin. Ve středu v 19 hodin pak znovu v Humpolci přivítají liberecký VTJ Ještěd a další neděli čeká na Světlou odveta s Kutnou Horou.

13.3.2009 VSTUP DO DISKUSE

Polské letouny Su-22M3 přiletěly 23. srpna na letiště v Náměšti nad Oslavou. V ČR se zapojí do mezinárodního leteckého cvičení Ample Strike 2017.
17

Od středy začíná vojenské cvičení. Piloti budou létat od rána do noci

Na fotografii je obviněný Ukrajinec z pondělní vraždy na ubytovně v Humpolci. Okresní soud právě rozhoduje, zda ho pošle do vazby.

Vražda v Humpolci: Obviněný Ukrajinec skončil ve vazbě

Na Vysočině v noci padaly teplotní rekordy

Vysočina - Na dvou stanicích v noci na středu padly teplotní rekordy. V Košeticích na Pelhřimovsku naměřili 5,1 stupně Celsia, tím byla o dvě desetiny překonána dosavadní rekordní hodnota 5,3 stupně z roku 1999. V Sedlci na Třebíčsku teploměr ukázal hodnotu 6,5 stupně. Dosavadní nejnižší teplota z roku 1999 byla 7,3 stupně.