Světelští hokejisté vyhráli v kvalifikaci o třetí nejvyšší soutěž i druhé utkání

Světlá nad Sázavou/Humpolec - Světelští hokejisté mají v kvalifikaci o druhou ligu za sebou druhé vystoupení. I v něm si poradili se svým soupeřem a zatím mají v tabulce plný bodový zisk, tentokrát si poradili s Novým Městem nad Metují. V utkání zazářil útočník sklářů Jan Krajíček, který zaznamenal hattrick.

17.3.2009

Světelští hokejisté (vlevo Jaroslav Žák) si v kvalifikaci o druhou ligu připsali druhé vítězství. Po dvou kolech mají na kontě plný bodový zisk. Vydrží jim forma i v následujících čtyřech zápasech?Foto: DENÍK/Libor Plíhal

Kvalifikace o II. ligu

SVĚTLÁ – N. MĚSTO n. M. 6:3

Úvod zápasu byl slavnostní, světelský kapitán Ondřej Včela totiž převzal pohár pro vítěze krajské ligy Pardubického kraje.

I začátek zápasu se sklářům povedl, již ve 4. minutě po perfektní spolupráci s Petrem Včelou a Žákem otevřel Krajíček skóre - 1:0. Potom domácí přežili oslabení a v 9. minutě udeřili znovu, když Tomáš Hadrava se prodral až před novoměstského gólmana a zavěsil na 2:0. Rušná byla poslední minuta úvodní třetiny. Nejdříve Krajíček tvrdou střelou posunul skláře do vedení 3:0, ale poté světelští hráči ztratili na chvíli koncentraci a soupeř je potrestal brankou na 3:1.

Od druhé třetiny se hrál vyrovnaný hokej, prvních deset minut byli hosté lepší, štěstí se však přiklonilo ke sklářům. Ujala se totiž žabka obránce Heřmánka a bylo to 4:1. I když hosté stále tlačili, odpovídala Světlá velkou bojovností, když i světelský veterán Mečiar se vrhal do střel. Odměnou byla dvě minuty před koncem branka Krajíčka, který ujel obraně soupeře a nekompromisní střelou zakončil – 5:1. V zápase tak Krajíček zaznamenal hattrick.

Hosté se však nevzdávali, v úvodu poslední části snížili na 5:2, v následné čtyřminutové přesilovce je však světelští hokejisté k vážnější akci nepustili, své odváděl i výborný gólman Studený. Rozhodnutí padlo až pět minut před koncem, kdy po příhře Tomáše Hadravy zmařil naděje hostů na zvrat

Dolínský střelou pod víko - 6:2. Až v samém závěru se Novému Městu podařilo již jenom kosmeticky upravit výsledek na konečných 6:3.

„Zdolali jsme technicky zdatného soupeře, radost mám ze skutečnosti, že se na výhře gólově podílely všechny útočné formace, i když první pětka zůstala největší zbraní,“ pochvaloval si trenér Světlé Milan Schlaichert. „Musíme však zapracovat na disciplíně mužstva, máme zbytečně mnoho vyloučených, a to by se nemuselo v rozhodujících bojích vyplatit,“ dodal vzápětí. „Odveta na novoměstském ledě bude hodně těžká,“ očekává velkou bitvu šéf světelské lavičky.

Branky: Krajíček 3, T. Hadrava, Heřmánek, Dolínský – Ježek 2, Burdych. Rozhodčí: Kubičík. Vyloučení: 9:6. Využití: 0:1. Diváci: 500. Třetiny: 3:1, 2:0, 1:2. Světlá nad Sázavou: Studený – O. Včela, P. Beránek, Mečiar, Vácha, Heřmánek, Vomela – P. Včela, Žák, Krajíček – Špatenka, Pavliš, Dolínský – M. Hadrava, Vylíčil, T. Hadrava – Neuwirth, Šudoma.

Druhý zápas: Kutná Hora – VTJ Ještěd Liberec 6:4.

Ve středu přivítá Světlá opět na humpoleckém ledě od 19 hodin Ještěd Liberec a v neděli bude hrát do třetice na domácím ledě v Humpolci s Kutnou Horou.

17.3.2009 VSTUP DO DISKUSE
Základní škola Konečná se zapojila do celorepublikové akce Rosteme spolu se stromy.

Školní zahrada se změní v místo relaxace i vzdělávání

Radek Koten
5

Radek Koten (SPD): Jako jediná strana prosazujeme přímou demokracii

Ve Stranné u Telče usmrtil dítě zemědělský stroj

Vysočina – V pondělí 16. října se ve vsi Stranná na Jihlavsku stala velká tragédie. Došlo tam k dopravní nehodě při níž zemřelo nezletilé dítě.

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.

Superdebata Deníku: ptejte se Babiše a dalších lídrů

Pokud chcete ještě něco vědět před volbami od kandidujících stran, máte šanci se zeptat právě teď. Deník ji vašim jménem položí už ve čtvrtek 19. října, tedy den před parlamentními volbami, desítce lídrů politických stran při závěrečné předvolební debatě v sídle listu.

Petr Valdman: Domácí čistírny odpadních vod nejsou nelegální

Havlíčkobrodsko - Domácí čistírny odpadních vod nejsou nelegální, na jejich podporu mj. poskytujeme finanční prostředky ze SFŽP ČR. Dnes byla vyhlášena již druhá výzva v této oblasti,“ říká Petr Valdman ředitel Státního fondu životního prostředí (SFŽP).