Zatímco hokejisté z Kotliny bonusový bod v Šumperku získali (4:3 sn), Třebíčští v Ústí nad Labem v nájezdech neuspěli (1:2 sn). V základní hrací době dohrála svůj zápas jen jihlavská Dukla. V Benátkách ale body nezískala (1:4).

Třebíčští hokejisté v ústecké Zlatopramen aréně proti druhému týmu tabulky zodpovědně bránili. A jako odměnu si odvezli jeden bod. Jen kousíček chyběl k tomu, aby měli i bonus za výhru v rozstřelu navíc.

„Měli jsme dva mečboly, ale ani jednou jsem následující nájezd nechytil,“ litoval třebíčský gólman Jakub Lev. Na Zahradníkovu trefu z páté série totiž zareagoval Hovorka, v desáté pak Laše napodobil Mikulík. Stejný hráč pak vzápětí málem nekonečný thriller bekhendovým blafákem rozhodl.

Sbohem, sedmičky!

Ty tam jsou třebíčské vzpomínky na dva sedmigólové příděly s Jihlavou (2:7) a Havlíčkovým Brodem (5:7). „Podle mě jsme odehráli zatím nejlepší zápas. Hráli jsme to, co jsme měli nařízené, parádně odzadu, výsledek tomu odpovídá. Mohli jsme vyhrát i prohrát, myslím, že bod je zasloužený,“ bilancuje Lev, na kterého šlo kromě nájezdů dalších 45 střel.

Svěřenci kouče Šindela by si jako instruktážní video, jak zvládat nájezdy, měli pouštět zápasy Rebelů. Ti opět prokázali svoje umění v samostatných nájezdech, když po Hradci Králové zdolali v této specifické činnosti i Šumperk. Navíc si svoji sezonní bilanci vylepšili na čtyři výhry na ledě šumperských Draků.

Vítěznou trefu si ovšem tentokrát nepřipsal excelentní penaltový exekutor Vojtěch Němec. Tomu ve druhé sérii puk při typickém forhendovém blafáku utekl. V roli úspěšného střelce jej zastoupil přesnou střelou z mezikruží Jan Knotek.

„Určitě nájezdům nevěnujeme víc pozornosti než ostatní týmy. Asi máme víc štěstí, šikovnější hráče nebo lepší gólmany. Nevím, můžete si vybrat,“ usmívá se trenér Havlíčkova Brodu Petr Novák.

Ale přesto Rebelové mohou trochu litovat. Ze severu Moravy si mohli odvézt plný bodový zisk, protože před závěrečnou třetinou vedli 3:1.
„Sahali jsme po třech bodech, ale jsme rádi i za ty dva. Remíza po šedesáti minutách odpovídá dění na ledě,“ hodnotí kouč Rebelů.

Rebelové zatím po čtyřech kolech hájí třetí příčku, když jsou hned za dvojicí největších favoritů soutěže – Chomutovem a Ústím. „Tohle jsme nečekali, ale musíme zůstat nohama na zemi a jít od zápasu k zápasu. Víme, že můžeme kohokoliv porazit, ale i s kýmkoliv prohrát,“ uvědomuje si Novák.

Naopak v tabulce se zase o pár příček propadla jihlavská Dukla. V Benátkách doplatila na tři klíčové faktory: mizerné vstupy do jednotlivých třetin, chabou produktivitu a individuální chyby.

„Zvlášť venku si na tyhle věci musíme dávat pozor. Ne všude budeme dávat pět gólů jako před týdnem v Hradci,“ konstatoval asistent jihlavského kouče Augusty Roman Mejzlík.