Chotěboř nestačila na Moravskou Třebovou

Chotěboř/Světlá nad Sázavou - Ve 3. kole krajské hokejové ligy Pardubického kraje potvrdila dobrou formu Moravská Třebová, která si všechny body odvezla z Chotěboře.

27.10.2009

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Josef Němec

Výhra Světlé i v cizím prostředí byla povinností.

CHOTĚBOŘ – M. TŘEBOVÁ 3:5
Domácí byli v těžké pozici, neboť jim ze základní sestavy chyběli Fink, Pokorný, Hurda, Tichý a Ondráček. V úvodní třetině měla sice více šancí Chotěboř a přestřílela soupeře 14:8, do černého se však trefili jenom hosté. V prostřední části patřil nástup domácím, kteří otočili na 2:1. V polovině třetiny přišel zlomový okamžik. Hosté se vymanili z tlaku a z rychlého protiútoku srovnali na 2:2. Hokejisty Chotěboře to trochu zmrazilo a po špatném střídání umožnili Třebové jít do vedení 2:3. Poté ještě v samém závěru třetiny domácí znovu inkasovali na 2:4. Hned na počátku poslední části hry Třebová utekla až na 2:5 a zdálo se být rozhodnuto. Chotěboř dokázala snížit už jen na 3:5.
Branky: M. Kubát 2, Nermuť – Koláček 2, Konopčík, Kašpar, Faltus. Rozhodčí: Parýzek. Vyloučení: 11:9. Využití: 2:1. Diváci: 400. Třetiny: 0:1, 2:3, 1:1. Chotěboř: Trtík – Čermák, Piskač, Halamka, Veselý – Nermuť, Hladík, Slavík – M. Kubát, D. Kubát, Hospodka – Jureček, Hájek.

SKUTEČ – SVĚTLÁ 1:7
Hosté začali očekávaným náporem, skóre otevřel v 6. minutě Špatenka. Potom ujela dvojice Žák – Petr Včela a druhý jmenovaný zvýšil na 0:2, po sólu přidal Žák třetí gól 0:3. Domácí se dočkali až v závěru třetiny, kdy se prosadil Souček.
V prostřední části utekli skláři až na 1:6, nebylo co řešit a poslední třetina se jenom dohrávala. „Byla to jednoznačná záležitost. Od domácích bylo sympatické, že proti favoritovi hráli otevřený hokej, což nám vyhovovalo. Skutečná prověrka nás čeká zítra v Chrudimi, kde proti nám nastoupí posílené béčko,“ je si vědom světelský kouč Milan Schlaichert.
Branky: Souček - Žák 3, P. Včela 2, Špatenka, Šudoma. Rozhodčí: Čížek. Vyloučení: 9:10. Využití: 0:3. Diváci: 80. Třetiny: 1:3, 0:3, 0:1. Světlá: Koubský – O. Včela, Bradáč, Vomela, Heřmánek – P. Včela, Žák, Šudoma – Špatenka, Dolínský, Doležal – Ruml, Lobo, Beránek – Štros, Neuwirth.

(sal)

27.10.2009 VSTUP DO DISKUSE

Vzala stopařku a přišla o pěněženku

Michaela Horáková začala budovat své sny, oprostila se od stereotypní společnosti a založila vlastní architektonické studio. K tomu přišla tento rok s vlastní módní značkou Mishe.
25

Tvrdohlavě kráčím proti proudu

Dobrohostov opět naservíroval porci dobré muziky

Dobrohostov - Magické prostředí letního parketu v Dobrohostově opět přivítalo festival Stock Dobrohostov. Největší přehlídka regionálních kapel z Vysočiny přinesla nadupaný program a dobrou atmosféru. Tahouny letošního ročníku byly kapely Krausberry, Morava nebo Šohajka.

OBRAZEM: Úroda na Sádku je nejlepší za pět let. Suchu navzdory

Vysočina /ROZHOVOR/ – V nejzápadnější a nejvýše položené viniční trati Znojemské podoblasti právě dozrávají hrozny. Pro vinaře Lubomíra Lampíře z Vinařství Sádek u Kojetic a jeho spolupracovníky tím začíná jedno z nejnáročnějších období. Hrozny ze Sádku i z ciziny se začnou měnit v burčák a následně i ve víno. Vedla k tomu náročná sezona, která nejspíš přinese výjimečnou úrodu.

OBRAZEM: Krucemburk láká na výstavu květin

Krucemburk - Po dvou letech opět rozkvetly reprezentační prostory Úřadu městyse Krucemburk. Spolek zahrádkářů zde po celý víkend 19. a 20. srpna pořádá tradiční výstavu květin. Výstava je milovníkům kvetoucí krásy zpřístupněna vždy v době od 9 do 17 hodin.