Světelští skláři si poradili s posledním

Světlá nad Sázavou, Chotěboř – Desáté kolo krajské hokejové ligy Pardubického kraje nepřineslo žádné překvapení. Favorizovaná Světlá po slabším výkonu zdolala poslední Skuteč a Chotěboř, která se stále jenom hledá, nechala body v Moravské Třebové.

24.11.2009

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Libor Plíhal

SVĚTLÁ – SKUTEČ 4:2
Světelští hokejisté po vypršení trestu již s O. Včelou v obraně si vybrali slabší den. V úvodní třetině sice soupeře přehrávali, do vedení se však dostali až v 7. minutě, kdy Štros zpoza branky nahrál Špatenkovi 1:0. O dvě minuty později obránce Bradáč po samostatné akci zvýšil na 2:0. Skuteč zahrozila několika brejky, které však Koubský zlikvidoval.

Na začátku druhé třetiny hráli skláři 70 sekund pět proti třem, branku však nedali, Bradáč trefil jen tyčku. V polovině střetnutí se vyznamenal světelský gólman Koubský, potom však při přesilovce kapituloval - 2:1. V samém závěru třetiny, rovněž při přesilové hře, kontroval P. Včela na 3:1.

Hned v úvodu poslední části se prosadil Doležal a zvýšil na 4:1. Poté se hrálo téměř bez šancí. Hosté až dvě minuty před koncem opět při přesilovce zkorigovali na konečných 4:2.

„Podobný výkon by ve středu proti Chrudimi B rozhodně nestačil. Nastoupíme však kompletní i se Žákem, jemuž rovněž vypršel trest. První formace Petr Včela-Žák-Krajíček bude tedy konečně kompletní, a to snad povede k úspěchu nad vedoucím týmem tabulky,“ věří světelský tiskový mluvčí Karel Heřmánek.

Branky: Špatenka, Bradáč, P. Včela, Doležal – Ptáčník, Vondrák. Rozhodčí: Mergl. Vyloučení: 7:6. Využití: 1:2. Diváci: 120. Třetiny: 2:0, 1:1, 1:1. Světlá: Koubský – O. Včela, Vomela, Bradáč, Heřmánek – P. Včela, Ruml, Šudoma –Špatenka, Doležal, Štros – Neuwirth, Kůrka, Křišťan.

M. TŘEBOVÁ – CHOTĚBOŘ 7:2
Je to již obehraná písnička, trenér Chotěboře má v každém střetnutí velké potíže dát mužstvo dohromady. V Třebové chyběli zranění Hurda, Tichý, Piskač, Čermák, Řehoř, a když nenastoupili ani Fink s Hájkem, trosky mužstva neměly sílu vzdorovat zdatnému soupeři.

Domácí se dostali do vedení v 5. minutě, a když chotěbořští hokejisté inkasovali hned v zápětí druhý gól, mužstvem to zatřáslo. Na začátku prostřední části M. Kubát sice snížil na 3:1, domácí však měli v poli neustále navrch a do konce třetiny utekli až na 5:1. Poslední třetina se odehrála jen z povinnosti, Třebová si výhru v klidu pohlídala.

Branky: Konopčík, Koláček 2, Muselík, Frömel, Řehulka – M. Kubát, D. Kubát. Rozhodčí: Padevět. Vyloučení: 3:1. Využití: 1:0. Diváci: 420. Třetiny: 3:´0, 3:1, 1:1. Chotěboř: Ficbauer (30. Trtík) – Halamka, Veselý, Venc, Odvářka – Pokorný, D. Kubát, Hospodka – M. Kubát, Slavík, Hladík.

Ostatní výsledky: Choceň – Chrudim B 5:4, Hlinsko – Litomyšl 4:3.

Ve středu od 18.45 hodin nastoupí Světlá na humpoleckém ledě k důležitému boji o první místo v tabulce s Chrudimí B. Na Chotěboř čeká doma derby s Hlinskem od 18.30.

24.11.2009 VSTUP DO DISKUSE

Vzala stopařku a přišla o pěněženku

Michaela Horáková začala budovat své sny, oprostila se od stereotypní společnosti a založila vlastní architektonické studio. K tomu přišla tento rok s vlastní módní značkou Mishe.
25

Tvrdohlavě kráčím proti proudu

Dobrohostov opět naservíroval porci dobré muziky

Dobrohostov - Magické prostředí letního parketu v Dobrohostově opět přivítalo festival Stock Dobrohostov. Největší přehlídka regionálních kapel z Vysočiny přinesla nadupaný program a dobrou atmosféru. Tahouny letošního ročníku byly kapely Krausberry, Morava nebo Šohajka.

OBRAZEM: Úroda na Sádku je nejlepší za pět let. Suchu navzdory

Vysočina /ROZHOVOR/ – V nejzápadnější a nejvýše položené viniční trati Znojemské podoblasti právě dozrávají hrozny. Pro vinaře Lubomíra Lampíře z Vinařství Sádek u Kojetic a jeho spolupracovníky tím začíná jedno z nejnáročnějších období. Hrozny ze Sádku i z ciziny se začnou měnit v burčák a následně i ve víno. Vedla k tomu náročná sezona, která nejspíš přinese výjimečnou úrodu.

OBRAZEM: Krucemburk láká na výstavu květin

Krucemburk - Po dvou letech opět rozkvetly reprezentační prostory Úřadu městyse Krucemburk. Spolek zahrádkářů zde po celý víkend 19. a 20. srpna pořádá tradiční výstavu květin. Výstava je milovníkům kvetoucí krásy zpřístupněna vždy v době od 9 do 17 hodin.