Brodu vyšly nástupy do třetin

Havlíčkův Brod /FOTO A VIDEO/ – Parádní dva nástupy do třetin předvedli v sobotu prvoligoví hokejisté Havlíčkova Brodu. Znojemští Orli budou na jejich vpády do druhé i třetí části zápasu ještě dlouho vzpomínat.

7.12.2009

Z hokejového utkání Havl. Brod - Znojmo.Foto: Libor Blažek

Rebelové v prostřední dvacetiminutovce skórovali po dvaatřiceti vteřinách, v poslední dokonce už po třiadvaceti sekundách. To je neomylně nasměrovalo ke třem bodům, které si připsali po výhře 5:2.

„Dva góly v první minutě třetiny tým určitě uklidní,“ měl jasno trenér Havlíčkova Brodu Petr Novák. „Je to vyloženě nesoustředěnost hráčů, ještě byli asi jednou nohou v kabině,“ reagoval znojemský asistent kouče Neliby Karel Vaněk.

Utkání 27. kola však v Kotlině začalo velmi opatrně a v úvodu měli dokonce více ze hry hosté. „Znojmo přijelo s aktivní hrou, na kterou jsme měli být připraveni. Přesto nás to v prvních pěti minutách zaskočilo: nemohli jsme se dostat ke své hře, ale pak se hra přece jen vyrovnala,“ konstatoval Novák.
Jeho svěřenci vstřelili první branku v 19. minutě v přesilové hře, poté parádně vstoupili do druhého dějství. Během pěti minut si tak vypracovali tříbrankový náskok.

Znojmo sice snížilo na 3:1, ale vstup do třetího dějství opět vyšel Rebelům, kteří dali rozhodující branku na 4:1. Oba týmy ještě poté kosmeticky upravily výsledek na konečných 5:2.

„Znojmo sice dalo kontaktní gól na 3:1, ale opět zaspalo začátek třetí třetiny, což definitivně rozhodlo,“ zdůraznil Novák. ⋌ (jh)

HC Rebel Havlíčkův Brod - Orli Znojmo 5:2

Třetiny: 1:0, 2:1, 2:1. Branky a nahrávky: 19. Svoboda (Pavlík, Voj. Němec), 21. Holec (Borovanský, Třetina), 25. Voj. Němec (Soldán), 41. Borovanský (Holec, Třetina), 50. Třetina (Holec, Ondráček) - 38. Barus (Jarůšek, Plášek), 60. Štach (Beroun, Hradecký).

Autor: Jan Hammer

7.12.2009 VSTUP DO DISKUSE

Vzala stopařku a přišla o pěněženku

Michaela Horáková začala budovat své sny, oprostila se od stereotypní společnosti a založila vlastní architektonické studio. K tomu přišla tento rok s vlastní módní značkou Mishe.
25

Tvrdohlavě kráčím proti proudu

Dobrohostov opět naservíroval porci dobré muziky

Dobrohostov - Magické prostředí letního parketu v Dobrohostově opět přivítalo festival Stock Dobrohostov. Největší přehlídka regionálních kapel z Vysočiny přinesla nadupaný program a dobrou atmosféru. Tahouny letošního ročníku byly kapely Krausberry, Morava nebo Šohajka.

OBRAZEM: Úroda na Sádku je nejlepší za pět let. Suchu navzdory

Vysočina /ROZHOVOR/ – V nejzápadnější a nejvýše položené viniční trati Znojemské podoblasti právě dozrávají hrozny. Pro vinaře Lubomíra Lampíře z Vinařství Sádek u Kojetic a jeho spolupracovníky tím začíná jedno z nejnáročnějších období. Hrozny ze Sádku i z ciziny se začnou měnit v burčák a následně i ve víno. Vedla k tomu náročná sezona, která nejspíš přinese výjimečnou úrodu.

OBRAZEM: Krucemburk láká na výstavu květin

Krucemburk - Po dvou letech opět rozkvetly reprezentační prostory Úřadu městyse Krucemburk. Spolek zahrádkářů zde po celý víkend 19. a 20. srpna pořádá tradiční výstavu květin. Výstava je milovníkům kvetoucí krásy zpřístupněna vždy v době od 9 do 17 hodin.