Mladým Rebelům se příliš nedařilo

Havlíčkův Brod – Doslova černý víkend zažily mládežnické celky HC Rebel Havlíčkův Brod. Z pěti zápasů si připsali na konto jediný bod junioři.

9.12.2009

Mladší dorostenci HC Rebel Havlíčkův Brod (v bílém) na domácím ledě Českým Budějovicím podlehli o jednu branku. Foto: Libor Blažek

Starší i mladší dorostenci ve svých zápasech neuspěli. Svěřenci trenéra Tomáše Marišky se už začínají připravovat na druhou část soutěže, kterou odstartují pátečním zápasem s Plzní.

Liga juniorů
ORLOVÁ – H. BROD 6:4
H. BROD – FR.-MÍSTEK 1:1

Extraliga staršího dorostu
Č. BUDĚJOVICE – H. BROD 5:2

Mladí Rebelové nastoupili do zápasu vesměs s mladšími hráči. S domácími však drželi krok do poloviny utkání, tam však udělali tři individuální chyby a Budějovice se dostaly do vedení 5:1.
„Sice jsme se bránili, ale neodehráli jsme rozhodně špatný zápas. Rozhodly tři chyby. Škoda, že nám utekl prostředek, jinak to opravdu nebyl z naší strany špatný zápas,“ prozradil trenér Havlíčkova Brodu Tomáš Mariška.
Branky: Sedlák, Plášil, Bárta, Salák, Švec – Kulhánek, Račanský. Vyloučení: 7:10. Využití: 2:1. Třetiny: 2:1, 3:0, 0:1. Havlíčkův Brod: Dolejš - Kulhánek, Plutnar, Pecen, Richter, Šulák, Pavlíček - Novák, Zdražil, Račanský, Kozlík, Žemlička, Chlubna, Havel, Dundáček, Křesťan, Burda.

LIBEREC – H. BROD 4:1
„Do Liberce jsme jeli s tím, že se tam pokusíme vyhrát, jenže Liberec nastoupil v nejsilnějším možném složení. Byl však vidět rozdíl, když my jsme měli šest hráčů ročníku 92 a soupeř čtrnáct,“ podotkl Mariška.
Utkání nezačalo pro brodské hráče špatně, v oslabení se ujali vedení 0:1, jenže hned vzápětí domácí srovnali a o tři minuty později výsledek otočili. V závěrečné třetině Liberec ještě svůj náskok navýšil.
„Soupeř byl jasně lepší, byl rychlejší, silnější. Díky gólmanovi Dolejšovi jsme nedostali víc gólů,“ uznal Mariška.
Branky a nahrávky: 6. Urban (Bittner), 9. Bittner, 47. Bittner (Urban), 51. Morong (Urban) - 5. Havel (Žemlička). Vyloučení: 11:10, bez využití. V oslabení: 0:1. Třetiny: 2:1, 0:0, 2:0. Havlíčkův Brod: Dolejš - Kulhánek, Plutnar, Pecen, Ambrož, Richter, Šulák, Pavlíček - Ondráček, Novák, Szilva - Zdražil, Račanský, Kozlík - Žemlička, Chlubna, Havel - Křesťan, Burda.

Extraliga staršího dorostu se nyní rozdělí do dvou skupin po dvanácti týmech. Brodskému celku se budou počítat výsledky s týmy, které skončily na 5. – 8. místě ve skupině střed. „Z jednatřiceti bodů by nám mělo zůstat osmnáct. Další fáze soutěže začíná už v pátek, kdy hrajeme doma s Plzní, v sobotu pak budeme znovu hrát doma s Chomutovem. O týden později hrajeme v Litvínově a Ústí nad Labem,“ prozradil trenér brodských starších dorostenců.

Extraliga mladšího dorostu
H. BROD – Č. BUDĚJOVICE 4:5

Utkání mělo naprosto vyrovnaný průběh, i když od první třetiny vedli jenom hosté. Hned na začátku druhé části se podařilo domácím hráčům srovnat v přesilové hře na 1:1, ale hostující hráči trestali mladé Rebely v přesilových hrách. Postupně se dostali do vedení až 1:4. Domácí však nesložili zbraně a v závěru druhého dějství snížili na rozdíl jediné branky.
Bohužel další nedisciplinovanost domácích hráčů dostala Budějovice na koně a ty znovu vedly o dvě branky. Rebelové snížili už jen při závěrečné hře bez brankáře na konečných 4:5.
„Budějovice byly produktivní v přesilových hrách. Jinak to bylo vyrovnané. Doplatili jsme na naši nedisciplinovanost,“ má jasno trenér mladších dorostenců HC Rebel Richard Cachnín.
Branky: Kuchta, Dundáček, Hlídek, Chlubna - Krcho 2, Prokeš, Bílek, Pašek. Třetiny: 0:1, 3:3, 1:1. Havlíčkův Brod: Krásný (Bürger) – Šulák, Szathmary, T. Dvořák, Meloun, L. Dvořák, Novotný, Žuček – Kuchta, Dundáček, Chlubna – Vlček, Ludvík, Hlídek – Mašek, Brebera, Němec.

Pálenice se teprve rozjíždí, slabší začátek zavinily třešně

Vysočina – Padesát. Tolik pěstitelských pálenic funguje na Vysočině podle statistiky Celního úřadu pro Kraj Vysočina. Většina z nich však sezonu teprve startuje. Může za to nedostatek třešní. Palírník Roman Koudela z Polné na Jihlavsku začne až v září.

Středeční nehoda na D1: Mladý řidič se nevěnoval řízení, a to ho stálo život

Vysočina - Dvacetiletý řidič se plně nevěnoval řízení, nezareagoval na vzniklou situaci, a to pro něj nakonec bylo osudné. Tragická nehoda se stala ve středu kolem půl páté odpoledne na 93,5 kilometru dálnice D1 ve směru na Prahu. Ke středu dodávky a nákladního auta došlo v místě, kde se jen pár minut před tím odehrála jiná dopravní nehoda.