Oslabená Světlá vydolovala ze dvou zápasů jedno vítězství

Světlá nad Sázavou, Chotěboř – Na páteční předehrávané utkání na chrudimském ledě budou světelští hokejisté vzpomínat jenom v dobrém.

15.12.2009

Oslabení skláři v předehrávce vybojovali body na půdě rivala z Chrudimi . Důležité vítězství však v Litomyšli nepotvrdili.Foto: DENÍK/Jan Hammer

Důležité body však v Litomyšli nepotvrdili. Chotěboř si doma poradila se Skutčí.

CHRUDIM B – SVĚTLÁ 0:4
Na chrudimský led odjela Světlá pouze s dvěma gólmany a deseti hráči v poli, na výkonu to však nebylo znát. Uplynulo pouze 19 sekund od začátku zápasu a po kombinační akci Žák střelou z úhlu otevřel skóre. V závěru úvodní třetiny přebírali iniciativu skláři a udrželi si ji až do konce zápasu.
Hned v úvodu prostřední části opět Žák zvýšil na 0:2 a tentýž hráč po trestném střílení zkompletoval hattrick. Dvě minuty před koncem pečetil výhru sklářů bombou od modré Krajíček na 0:4.
„Kluci nechali na ledě duši a výborně chytal gólman Linhart. Výhrou jsme utekli soupeři již o čtyři body“, usmíval se spokojený vedoucí mužstva Karel Heřmánek.
Branky: Žák 3, Krajíček. Rozhodčí: Mergl. Vyloučení: 4:6. Využití: 0:1. Diváci: 50, z toho desítka ze Světlé. Třetiny: 0:1, 0:1, 0:2. Světlá: Linhart – Bradáč, Heřmánek, Kůrka, Vomela – Neuwirt, Žák, Krajíček – Špatenka, Dolínský, Šudoma.

LITOMYŠL – SVĚTLÁ 5:1
Skláři se představili opět jenom s jedenácti hráči, hrál se však oboustranně kvalitní hokej. Hosté začali náporem, avšak chybělo finální zakončení. V prostřední třetině nejprve trefil Neuwirth břevno, ale branka padla až ve 37. minutě na druhé straně, kdy úspěšně zakončil Matys. Do konce třetiny ještě srovnal stav světelský Šudoma, když dorazil střelu Špatenky na 1:1.
Utkání se definitivně rozhodlo v poslední části. Domácí se nadechli k náporu a v rozmezí 51. až 54. minuty třemi góly rozhodli zápas. „Odvedli jsme solidní výkon, chybělo však střelecké štěstí, navíc domácí podržel brankář“, uvedl Heřmánek.
Branky: Šudoma – Matys 2, Dospěl, Šedivý, Hudousek. Rozhodčí: Rulíček. Vyloučení: 8:9. Využití: 1:1. Diváci: 350. Třetiny: 0:0, 1:1, 4:0. Světlá: Linhart (54. Koubský) – O. Včela, Bradáč, Heřmánek, Kůrka, Vomela – P. Včela, Žák, Šudoma – Špatenka, Dolínský, Neuwirth.

CHOTĚBOŘ – SKUTEČ 7:3
Domácím chybělo několik hráčů a na hře to bylo znát. V 5. minutě se sice Kartůskovi podařilo dostat tým do vedení, první část však skončila 2:2. Domácím se ve druhé části nedařila kombinace, do kabin šli přesto s jednobrankovým vedením. V poslední části se Chotěboř přece jenom zvedla a rozhodla utkání. „S výsledkem jsem spokojen. Výkonem zůstali naši hráči na průměru. Evidentní je nesehranost. Téměř každé utkání totiž hrajeme v jiném složení,“ postěžoval si chotěbořský kouč Vladimír Halamka.
Branky: M. Kubát 2, Kartůsek, D. Kubát, Rychlý, Slavík, Čermák – Uhlíř, Hladík, Vlasák. Rozhodčí: Sedlák. Vyloučení: 8:5. Využití: 0:1. Diváci: 250. Třetiny: 2:2, 2:1, 3:0. Chotěboř: Trtík – Hurda, Piskač, Čermák, Hájek, Veselý – Slavík, D. Kubát, M. Kubát – Hospodka, Venc, Nermuť – Hladík, Kartůsek, Rychlý.

Ve středu od 18.45 se hraje na humpoleckém stadioně derby s Chotěboří.

15.12.2009 VSTUP DO DISKUSE

Lukáš Krpálek ve finále olympijských her v Riu porazil Elmara Gasimova.
9

Stihne Krpálek MS? Spíš ne, mrzí judistu

Petr Weiss
5

Sexuolog Weiss půjde k soudu v říjnu. Hrozí mu trest až šest let vězení

Vyděrač, který obtěžoval ženu ze Světlé, skončil za mřížemi

Světlá nad Sázavou – Ztrátou svobody za své činy zaplatí čtyřiatřicetiletý vyděrač z Frýdku – Místku. Brodští kriminalisté na něj podali návrh na obžalobu ze tří trestných činů. V případě prokázání viny mu hrozí, že stráví ve vězení deset let.

Pálenice se teprve rozjíždí, slabší začátek zavinily třešně

Vysočina – Padesát. Tolik pěstitelských pálenic funguje na Vysočině podle statistiky Celního úřadu pro Kraj Vysočina. Většina z nich však sezonu teprve startuje. Může za to nedostatek třešní. Palírník Roman Koudela z Polné na Jihlavsku začne až v září.

Středeční nehoda na D1: Mladý řidič se nevěnoval řízení, a to ho stálo život

Vysočina - Dvacetiletý řidič se plně nevěnoval řízení, nezareagoval na vzniklou situaci, a to pro něj nakonec bylo osudné. Tragická nehoda se stala ve středu kolem půl páté odpoledne na 93,5 kilometru dálnice D1 ve směru na Prahu. Ke středu dodávky a nákladního auta došlo v místě, kde se jen pár minut před tím odehrála jiná dopravní nehoda.