Chotěboř se probírá k lepším výkonům, na ledě Hlinska získala všechny body

Chotěboř – Chotěboř si o víkendu připsala v krajské hokejové lize cenný skalp. Venku totiž přehrála svého rivala z Hlinska.

29.12.2009

Hokejisté Chotěboře si připsali cenný skalp sousedního Hlinska, na jeho ledě vyhráli 4:2. Chotěboř se tak dostala svému rivalovi na dostřel, ztrácí na něj už jediný bod. V tabulce jsou pak chotěbořští hokejisté celkově šestí. Tabulku i nadále vede SvětláFoto: DENÍK/Libor Plíhal

Chotěbořští hokejisté si za výhru 4:2 odvezli plný bodový zisk, Světlá měla o víkendu pauzu, protože utkání v Chrudimi už předehrála dříve (skláři vyhráli 4:0).

HLINSKO – CHOTĚBOŘ 2:4

Výkonnost chotěbořských hokejistů jde pomalu nahoru. I když ještě chyběli Pokorný, Fink, Čermák a Nermuť, přivezli si z Hlinska plný bodový zisk. V úvodní třetině šli do vedení v 8. minutě brankou M. Kubáta a na ledě měli i nadále mírně navrch. Velkou šanci měla dvojice Hospodka a Venc, když jeli na jednoho obránce, neuspěli, stejně jako v další šanci Kubát. Poté se opět naplnilo otřepané nedáš, dostaneš. Těsně před odchodem do kabin však domácí při početní převaze vyrovnali na 1:1.

V prostřední části začali hosté lépe bruslit, měli v poli navrch a ve 27. minutě Škarýd po spolupráci s Milfaitem dostal spoluhráče znovu do vedení - 1:2. O minutu později však Šulc byl úspěšný při trestném střílení a srovnal na 2:2. Potom přišla pěkná akce, v závěru oslabení našel M. Kubát pasem na modrou z trestné lavice naskakujícího Tichého a ten zařídil důležitou branku na 2:3. Dvě minuty před koncem zakončil Slavík úspěšnou spolupráci s M. a D. Kubátem a zařídil náskok 2:4.

V poslední části Chotěboř dobrou defenzivou již domácí k vážnější akci nepustila a bez větších problémů vítězství uhájila. V tabulce se dostala právě Hlinsku na dostřel, nyní na něj ztrácí už jen jediný bod.

„S výkonem kluků jsem spokojen. Měli lepší pohyb, dodržovali taktické pokyny, výhra je proto zcela zasloužená. Dobrou práci odvedli mladí pendlové z Havlíčkova Brodu, Škarýd s M. Milfaitem. Stále však máme úzký kádr hráčů,“ i přes výhru si postěžoval chotěbořský kouč Vladimír Halamka.

Branky: Hron, Šulc (TS) – M. Kubát, D. Kubát, Tichý, Škarýd. Rozhodčí: Rulíček. Vyloučení: 3:7. Využití: 1:0. Diváci: 250. Třetiny: 1:1, 1:3, 0:0. Chotěboř: Trtík – Hurda, Piskač, Halamka, Odvářka, Hájek – M. Kubát, D. Kubát, Slavík –Venc, Hospodka, Tichý – Hladík, Milfait, Škarýd.

Ostatní výsledky: Moravská Třebová – Choceň 10:2, Choceň – Litomyšl 5:6 p.

Tuto středu má Krajská hokejová liga Pardubického kraje volno. Soutěž pokračuje 19. kolem v neděli 3. ledna, kdy Světlá hostí od 17 hodin v domácím azylu na humpoleckém zimním stadioně Moravskou Třebovou. Druhý zástupce Havlíčkobrodska Chotěboř rovněž od 17 hodin přivítá doma Choceň.

29.12.2009 VSTUP DO DISKUSE

Vzala stopařku a přišla o pěněženku

Michaela Horáková začala budovat své sny, oprostila se od stereotypní společnosti a založila vlastní architektonické studio. K tomu přišla tento rok s vlastní módní značkou Mishe.
25

Tvrdohlavě kráčím proti proudu

Dobrohostov opět naservíroval porci dobré muziky

Dobrohostov - Magické prostředí letního parketu v Dobrohostově opět přivítalo festival Stock Dobrohostov. Největší přehlídka regionálních kapel z Vysočiny přinesla nadupaný program a dobrou atmosféru. Tahouny letošního ročníku byly kapely Krausberry, Morava nebo Šohajka.

OBRAZEM: Úroda na Sádku je nejlepší za pět let. Suchu navzdory

Vysočina /ROZHOVOR/ – V nejzápadnější a nejvýše položené viniční trati Znojemské podoblasti právě dozrávají hrozny. Pro vinaře Lubomíra Lampíře z Vinařství Sádek u Kojetic a jeho spolupracovníky tím začíná jedno z nejnáročnějších období. Hrozny ze Sádku i z ciziny se začnou měnit v burčák a následně i ve víno. Vedla k tomu náročná sezona, která nejspíš přinese výjimečnou úrodu.

OBRAZEM: Krucemburk láká na výstavu květin

Krucemburk - Po dvou letech opět rozkvetly reprezentační prostory Úřadu městyse Krucemburk. Spolek zahrádkářů zde po celý víkend 19. a 20. srpna pořádá tradiční výstavu květin. Výstava je milovníkům kvetoucí krásy zpřístupněna vždy v době od 9 do 17 hodin.