Chotěbořští hokejisté si za výhru 4:2 odvezli plný bodový zisk, Světlá měla o víkendu pauzu, protože utkání v Chrudimi už předehrála dříve (skláři vyhráli 4:0).

HLINSKO – CHOTĚBOŘ 2:4

Výkonnost chotěbořských hokejistů jde pomalu nahoru. I když ještě chyběli Pokorný, Fink, Čermák a Nermuť, přivezli si z Hlinska plný bodový zisk. V úvodní třetině šli do vedení v 8. minutě brankou M. Kubáta a na ledě měli i nadále mírně navrch. Velkou šanci měla dvojice Hospodka a Venc, když jeli na jednoho obránce, neuspěli, stejně jako v další šanci Kubát. Poté se opět naplnilo otřepané nedáš, dostaneš. Těsně před odchodem do kabin však domácí při početní převaze vyrovnali na 1:1.

V prostřední části začali hosté lépe bruslit, měli v poli navrch a ve 27. minutě Škarýd po spolupráci s Milfaitem dostal spoluhráče znovu do vedení - 1:2. O minutu později však Šulc byl úspěšný při trestném střílení a srovnal na 2:2. Potom přišla pěkná akce, v závěru oslabení našel M. Kubát pasem na modrou z trestné lavice naskakujícího Tichého a ten zařídil důležitou branku na 2:3. Dvě minuty před koncem zakončil Slavík úspěšnou spolupráci s M. a D. Kubátem a zařídil náskok 2:4.

V poslední části Chotěboř dobrou defenzivou již domácí k vážnější akci nepustila a bez větších problémů vítězství uhájila. V tabulce se dostala právě Hlinsku na dostřel, nyní na něj ztrácí už jen jediný bod.

„S výkonem kluků jsem spokojen. Měli lepší pohyb, dodržovali taktické pokyny, výhra je proto zcela zasloužená. Dobrou práci odvedli mladí pendlové z Havlíčkova Brodu, Škarýd s M. Milfaitem. Stále však máme úzký kádr hráčů,“ i přes výhru si postěžoval chotěbořský kouč Vladimír Halamka.

Branky: Hron, Šulc (TS) – M. Kubát, D. Kubát, Tichý, Škarýd. Rozhodčí: Rulíček. Vyloučení: 3:7. Využití: 1:0. Diváci: 250. Třetiny: 1:1, 1:3, 0:0. Chotěboř: Trtík – Hurda, Piskač, Halamka, Odvářka, Hájek – M. Kubát, D. Kubát, Slavík –Venc, Hospodka, Tichý – Hladík, Milfait, Škarýd.

Ostatní výsledky: Moravská Třebová – Choceň 10:2, Choceň – Litomyšl 5:6 p.

Tuto středu má Krajská hokejová liga Pardubického kraje volno. Soutěž pokračuje 19. kolem v neděli 3. ledna, kdy Světlá hostí od 17 hodin v domácím azylu na humpoleckém zimním stadioně Moravskou Třebovou. Druhý zástupce Havlíčkobrodska Chotěboř rovněž od 17 hodin přivítá doma Choceň.